Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GBogyó

    tag

    válasz DarkByte #760 üzenetére

    6 adó bele szokott férni egy multiplexben MPEG-2-ben is, nem? Vagy ez nem a fizikai korlát, csak egyelőre ennyi van?

    Sokat keresgéltem a net-en, hogy a jelenlegi külföldi MPEG-2-es multiplexekben hány adás fér el, de nem nagyon találtam részletes infót, ezért is kérdem.

    Egyébként pl.: az UPC Direct ritkán éri el a 3 Mb/s adatfolyamot, jellemzően 1.7 körül van. Hozzáteszem, ez nem is elég, sokan panaszkodnak a minőségére (én sem vagyok elégedett). Bár az a megérzésem, hogy a forrás minősége nagyban befolyásolja az eredményt. Egy zajos képet sokkal rosszabb minőségben viszel át ugyanakkora bitsűrűséggel, mint egy digit forrásból érkező, vagy egyáltalán tiszta, jó minőségűt.

    Konkrétan mekkora egy csatorna átviteli kapacitása?

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz DarkByte #760 üzenetére

    Most nem tudok HD adást nézni, de az olimpiai megnyitót én is felvettem. Hát az sem egy csúcs minőség (gyorsabb mozgásoknál tiszta kocka volt a kép). Én sem igazán értem miért. De ha most még annál is rosszabb minőségű (lesz) az adás... :((
    Az is a baj az ilyen valós idejű kódolással, hogy tulajdonképpen CBR (constant bitrate) az egész és nem lehet olyan jó tömörítési hatéjonyságot elérni vele, mint pl. a VBR-es DivX/H264 filmekkel. Szóval egy 3Mbit-es H264-es tévé adás messze nem (lesz) olyan minőségű, mint egy több menetben (otthon) tömörített film.

    Meg nem értettem, hogy miért erőltetik a Duna tévénél is a HD adást, miközben egy szó sem esik arról, hogy ők akár csak tervbe is vették volna a HD-s stúdióberendezések beszerzését. Talán az MTV stúdióiban fognak készülni a Duna műsorai is?
    Megy mindig a kavarás, a pénzkidobás, csak a nézők nem járnak jól...
    http://index.hu/kultur/media/atv6873/

Új hozzászólás Aktív témák