Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PumpkinSeed

    addikt

    válasz DNReNTi #1643 üzenetére

    Igen, de ha 1260px-en középre teszed az oldalt és ezen belül ténylegesen az oldal mérete mondjuk 1200px széles akkor azt az FHD-s monitorral rendelkező ember is látni fogja, szerintem. Bár függ attól, hogy hány colon nézi azt az FHD-t. Ha valaki 15-s laptopon néz akkor nem csak az én oldalamtól fog kifolyni a szeme hanem a Windows-tól is. :)

    "Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz DNReNTi #1643 üzenetére

    "Szerintem a többség (pl én) default-nak a desktopot tekinti, ami ugye az 1024-1260px szélesség körül/között mozog"
    What? :) Saját felhasználási szokásainkból nem érdemes átlagot vonni. :) Azért manapság elég gyakoriak a nagy monitorok (épp ilyenen bámulom a fórumot), pl. egy 24"-es monitoron a min. 1920×1080-as felbontás elég valószínű, és ez a felbontás manapság egyáltalán nem számít extrémnek. Több ismerősömnek is van ekkora monitorja, meg itt a fórumon is sokan rendelkeznek ilyennel, de ez alapján sem érdemes átlagot vonni (létezik ugye 27"-es monitor is, meg persze gyakoribb az ennél kisebb monitor), ettől függetlenül kijelenthető, hogy egyre többen relatíve nagy monitoron böngésznek, mert már elérhetőbb áron kaphatók egész jó minőségűek. De még a laptopomnál is a nem túl izmos 1366x768-as felbontás a jellemző, ez a szélesség is nagyobb, mint amit írtál (BTW 15.6"-es kijelző).
    Aztán lehet csavarni a dolgon, a tálcát ki szoktam rakni a default alsó elhelyezésről bal oldalra (függőleges lesz), így az 1920-as vagy épp 1366-os (vagy ha további másik monitor, akkor megint más) szélesség csökken, cserébe a függőleges terület nagyobb (ez nagyon sokszor jól jön, mert kevésbé szélesek szoktak lenni pl. a honlapok is, mint a hosszanti (függőleges) tartalom az érdekes), szóval a szélességek össze-vissza változnak - ez utóbbi tény persze nem túl meglepő, csak a tesztelés miatt mondom, ami a developer toolokkal is könnyen elérhető (ebben mondjuk az én tapasztalatom szerint a Firefox különböző felbontásokra tesztelést lehetővé tevő eszköze jobb, mint a Chrome-é, pedig utóbbit gyakrabban használom).
    Az 1024 pixeles szélesség asztali monitornál azért manapság már ritka (legalábbis jóval ritkább, mint az ennél nagyobbak).
    Szóval elméletileg sok szélességre kellene tesztelni, nyilván túlzásokba sem érdemes esni, mert az a karbantartást is nehezíti.

    A media query-k, meg általában a reszponzivitás nem úgy tekintendők, hogy van az én kijelzőm, és aztán vannak az annál kisebbek.
    Sanszos, hogy vannak nagyobbak is, amikre elméletileg szintén gondolni kéne. :D

    Egy példa: a Javítsuk a Prohardvert! topicban néhányan panaszkodtak, hogy egy nagy monitoron (pl. 24"-en) már hülyén néz ki a "csíkfórum", tehát hogy középen van egy, az elérhető területhez képest relatíve szűk csík, amin elhelyezkednek a hozzászólások, a többi terület kihasználatlan. Bár az olvashatóság miatt szerintem nem rossz a korlátozott oszlopszélesség (ha nagyon széles lenne a hozzászólás, rontaná az olvashatóságot sztem), vannak, akik szerint valamilyen módon jobban ki kellene használni a helyet.
    Szóval nem árt olykor gondolni a nagyobb kijelzőkre is (bár tény, hogy nem egy egyszerű kérdés, hogy egy akkora területen mi az, ami még nem nézne ki idétlenül).

    (#1636) PumpkinSeed:
    Úgy értem, ahogy itt fentebb írtam. :DDD
    Meg ahogy fordfairlane is írta. Szerk.: és velem pont egyszerre hasonlót írt, azzal a kiegészítéssel még jobban érthető a mondandónk.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák