Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FecoGee

    Topikgazda

    válasz tusi_ #16142 üzenetére

    Ha fizeti a cég ne hagyd veszni szerintem. Sokat tanultál érte régebben, esetleg kredites rendszerben keress valami érdekeset és akkor még vizsgázni sem kellene.

  • FeRkE

    őstag

    válasz tusi_ #16142 üzenetére

    Valamilyen szinten megertem, hogy igy gondolkodsz, de en a CCNP-t nem hagynam lejarni, szerintem ez az alap cert a halozatosok vilagaban, recruiterek el is varjak szerintem jelentkezeskor (legalabbis ez a tapasztalatom Angliaban).

    En is sokat vivodtam, hogy hosszabbitsam a certeket, de mar egyre kevesebb a lelkesedes, meg ugy dontottem, hogy amivel nem dolgozom aktivan es nem is fogok belathato idon belul, azt hagyom lejarni. F5 Big-IP CA-t egyszer hosszabbitottam, masodjara mar nem mert mar az elso hosszabbitasakor sem dolgoztam veluk, azota se.

    CCSA-t is hagytam lejarni, mikor mar lejart nem dolgoztam Checkpoint tuzfalakkal, azota se.

    JNCIS-ENT-t hagytam lejarni, a kliens ahol dolgozom csak Juniper tuzfalak voltak, switching resze kevesbe kellett, igy kicsit fajo szivvel de hagytam lejarni. Associate level certem van 3 is Juniperbol, azt talan majd hosszabbitom egy JNCIA-val hogy legalabb azok ne vesszenek el. Az ugyfelnel raadasul megvaltunk a Juniper tuzfalaktol, Fortira lett migralva mind, igy a Juniper tudas is kezd elkopni szep lassan.

    Ciscobol jo vagyok 2023 aug-ig, azt mindenkepp hosszabbitani szeretnem, hogy az associate level vizsgak is hosszabbodjanak.

    Hogy kicsit beszeljek az idei tervekrol is, jo lenne mar felkeszulni egy AWS vizsgara (Solution Architect Associate), Fortibol NSE4 a terv, ha mar azzal dolgozok napi szinten, meg Silverpeakbol is felkeszulok lehet egy SD-WAN vizsgara.

Új hozzászólás Aktív témák