Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zodes

    aktív tag

    válasz MaddeNNNN #4518 üzenetére

    Közben válaszoltak.
    Ez nálam is gond volt. Nem akartam elhinni, hogy egy csatlakozó, ami rosszul van krimpelve mennyi galibát okozhat. De mivel jó drága az előfizetés a T-Home-nál és azt mondják azért, mert az Ő szervízhálózatuk a legjobb, nem is szégyenlősködök! Kihívom Őket és szépen megcsinálják, nem görcsölök vele. :)

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz MaddeNNNN #4518 üzenetére

    Szia!

    Nem hiszem, hogy a HGW problémája lenne, inkább arra tippelek, hogy hálózati gond van, és emiatt nem tud felcsatlakozni az eszköz. Bármelyik is legyen, Te azzal nem tudsz mit kezdeni, ha csak nem házon belül lett elrontva a koax hálózat. A szolgáltató bejövő kábelétől kezdve végig kell nézni, hogy nincs-e eltörve valahol a koax, milyen osztók - és esetleg csillapítók - vannak bekötve, van-e toldás a kábelben, stb... A felesleges, nem használt osztásokat mind meg kell szüntetni, ne legyen betéve nagyobb elosztó mint amilyen feltétlenül szükséges, és a modemhez lehetőleg úgy menjen a koax (feltéve, hogy van koaxos TV előfizetés is), hogy a bejövő kábelen egy kettes osztó, aminek egyik ága a modembe, a másik ágát pedig lehet tovább osztani a TV-khez. Tehát a modemet ne egy 3, 4, esetleg még több portos osztóba kösd. A csatlakozók mindenütt legyenek jól felrakva, ne lötyögjön, ne legyen laza, stb... Ha ez mind rendben van, akkor hívd a szolgáltatót.

    Esetleg ha sikerült felcsatlakozni, akkor egy DOCSIS jelszint értékeket bedobhatnál ide. Azt hiszem Status -> DOCSIS WAN, vagy valami ilyesmi neve van a menünek, ahol megtalálod.

    Normális esetben a csatlakozás 1-2 perc, esetleg reset után 2-4 perc, de semmi esetre sem órák, napok.

Új hozzászólás Aktív témák