Hirdetés
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S26 - szeret, nem szeret
- MIUI / HyperOS topik
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Fotók, videók mobillal
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Kisebb lett a Honor MagicPad3 Pro
- Fittyet hány a pesti napfényre a Honor 600
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
Új hozzászólás Aktív témák
-
tomesto
aktív tag
válasz
barnam_
#1237
üzenetére
Hát igen jó kis cerkák ezek csak valami jó hűtő kell a fejükre...
Én a gyári hűtőt használom a Sempimre és 35C idle CPU és 42C Full Load
De az 50C sem vészes csak jobban oda kell figyelni...
Bár engem nagyon idegesít az AMD gyári hűtője mert 3000et forog a kis 7cmes venti![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Kinéztem rá egy jó kis Igloo 7200Lightot ami 1900at forog és 8 cmes ventije van 20dB hangkeltéssel csinálja dolgát ,kiváncsi leszek mit teljesít..![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
A cerkával nekem csak egy gondom lenne az h nehéz belőle csendes gépet csinálni ez az én gyengém
Csak a madarak csiripelésést halljam
-
robyeger
addikt
válasz
barnam_
#1153
üzenetére
A MEM késleltetéseket akkor is manuálisan érdemes beállítani, mert a deszka a mem időzítést a CPU alap 133Mhz FSB-hez fogja mindig állítani egyedül a memóriaszorzó változást veszi figyelembe, tehát hiába veszed visszább a memszorzót, ő ezzel együtt automatice szorosabbra fogja venni az késleltetéseket is, tehát nem veszi figyelembe, hogy te már 166Mhz FSB-n, ezáltal magasabb memória órajelen jársz.
-
robyeger
addikt
Ezek a processzorok tipuson belüli gyártástechnológia és mikrokód végrehajtási fejlesztéseket takarnak, másnéven revíziók. Magyarán 478 Prescott procik között az ''E0'' steppinges a leggyorsabb és a leg kevésbé melegedősebb fajta, ergó legjobban tuningolható. (Azért a steppingből adodó sebesség különbségek azonos tipusú prociknál jóval kisebbek, mint a CPU órajelkülönbségéből adódók.)
-
Interceptor
addikt
Igen szinkronban szoktam a procit és a memót hajtani,2-2-2-5 -ön és PAT is engedélyezve van.PAT-tal 90,7ns az eversetben a memókésleltetés nélküle meg 111ns.Most 2,9GHZ-en megy a proci vagyis 145mhz az FSB(effektive 580)
Neked most 3,2GHZ-en megy a Celeron procid szinkronban a rammal 160mhz valós órajelen?
[Szerkesztve] -
Interceptor
addikt
Akkor nem lehet nagy gondom nekem sem majd az LGA775-ös celeronD-vel.
3,6Ghz az jól hangzik a memókat is jobban kitudom majd hajtani mint a mostani procimmal.Az 20*180MHZ hm nem is rossz az 720 fsb, jobb mint az 580.Talán majd ellensúlyozza a gyengébb L2-öt
végülis az én P4-em sem egy új fejlesztés már,lényegesen szarabb egy prescott magos mostani P4-nél.
[Szerkesztve] -
Interceptor
addikt
Köszi az infót,de azt ne felejtsük el hogy a P4-em az 533FSB-s ezért nem tud hyper threading-et!A 800FSB-s Northwoodok tudnak csak ilyet.Ezért kérdeztem mert a CEleron D tulajdonképpen ugyanaz mint az én procim(igaz nem tudom hogy ez a SSE3 ficsőr mennyit dob a CeleronD-n) kivéve az L2-öt mert az pont a fele.Ezzel a felállással is sokkal gyorsabb a P4-em?
Egyébként azért lenne fontos mert Configot cserélek és egyenlőre kell valami proci amíg nem lesz meg az új P4 vagy a dupla magos.
AMD-re meg nincs pénzem ez a vicc mivel S939-hez nincs Sempron
[Szerkesztve] -
meat grinder
csendes tag
nekem egy IS7-E deszkám volt ezelőtt, de a beállítások full uazok sztem. de a lényeg: nem értem mi bajod a 4:5-el, ha stabilan viszi a kivánt órajelet? detto ilyen cerkám van, és nálam még 3.4-en sem volt gáz a stabilitással. viszont sok program/játék engine nem bírja, ezért szerintem felesleges csak azért nyúzni, hogy megtudd, hol a határ ahol elindul még a szeretett oprendszered.
én 3 gigán járatom már isten tudja mióta, és sose volt még gondom a stabilitással/melegedéssel(hál istennek) ha valami írgalmatlan nagy teljesítmény t remélsz az egekig emelt órajalektől, akkor inkább felejtsd el, és vegyél egy p4 et. olyan hű de nagy powert nem csalsz ki belőle már.
a ramot meg sosem huzogatom. gyönyörűen mennek duálba, örülök hogy kaptam két egyformát. az kéne még hogy megnyakkanjon valamelyik.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Le Mans Ultimate
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Androidos tablet topic
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Napelem
- Casco és kötelező gépjármű felelősségbiztosítás
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- iPhone topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- Új állapotban! Lenovo ThinkPad T14 Gen 3 i5-1245/16gb ram/256 ssd FHD+ garancia
- HP Z420 Workstation,Xeon E5-1620 CPU,8GB RAM,500GB SATA3 HDD,WIN10
- AKCIÓ! Inno3D iChill X3 RTX 3080 Ti 12GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- 238 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4070
- Dobozos ÚJ ASUS TUF 17 Ryzen 9 7940HS 16 GB DDR5 512 SSD RTX 4070 (8 GB) 2.5K 240Hz Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




Neked most 3,2GHZ-en megy a Celeron procid szinkronban a rammal 160mhz valós órajelen?

