- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Sony Xperia 1 VII - Látod-e, esteledik
- iPhone topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Mobil flották
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Yettel topik
- Fotók, videók mobillal
- Honor 200 Pro - mobilportré
Hirdetés
-
Mobilarena
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
mepet
addikt
válasz
Flashback #16081 üzenetére
Hááát... ...a BTC talán a holnapi futures zárás miatt esik, míg az ETH egy ezt megelőző komolyabb növekedése után korrigál. Nem mellesleg szerintem ez a mostani altcoin (pl ETH) esés is egy bizonyíték arra, hogy nem lesz itt flippening még sokáig, ha para van a BTC körül, azt az altok mégjobban megszívják, mint rendesen.
-
sparks
senior tag
válasz
Flashback #14979 üzenetére
Ahogy már írták előttem is: nem lehet walletba és belőle kiutalni cryptot. Prémium előfizetés szükséges hozzá (évi 82 euró a díj) és akkor lehet app-on belül venni és eladni, de annyi is a crypto része. Van BTC, ETH és LTC. Szerintem ez így egyelőre komolytalan, majd ha egyszer megoldják, hogy legyen rendes wallet hozzá (saját privát kulccsal), akkor talán...
-
KilgoreTrout
senior tag
-
csaba951
veterán
válasz
Flashback #14936 üzenetére
Bitcoin block number 499999 (2017.12.18.)-nál volt a fork. Akiknek ekkor volt BTC-jük azok "ingyen" kapnak ugyanennyi LBTC-t. Olyan wallet kell hozzá, aminek rendelkezel a privát kulcsával. A web-es, app-os, exchange-es wallet-ok nagy része így ki is esik, kivéve ha külön jelzik. HitBTC exchange például jelezte, hogy majd megadja.
Első lépésben érdemes a BTC-ket elutalni egy másik wallet-be, nehogy valami mókamester megpróbálja ellopni. Ha kész van, akkor le kell tölteni a LBTC light wallet-et. Itt importálod a BTC privát kulcsodat és szinkronizálod az LBTC wallet-et. Az LBTC-t beutalod egy olyan exchange-be amin lehet LBTC-t is váltani. Ott átváltod olyan coinba/fiat-ra amire szeretnéd.
Jelenleg még csak a test net megy. Main net nemsokára lesz. Majd csak akkor érdemes foglalkozni az LBTC wallet letöltéssel, importtal, szinkronizációval, exchange-re beutalással. Most NEM!
Érdemes a műveletet nem azon a gépen csinálni, amin a BTC wallet-ünket tartjuk. Sose lehet tudni, milyen adatokat visz magával, nem árt óvatosnak lenni! Másik gép friss windows installal vagy virtuális gép friss windows install-al ajánlott.
-
csaba951
veterán
válasz
Flashback #7689 üzenetére
Százalékban számolva volt már ennél durvább hónap is!
Egyébként az is járható út, hogy rögtön BTC-t veszel, és ezzel megúszod a bányászat bizonytalan megtérülését. 5-10 évig megtartva szerintem nagyon jól fogsz járni!
-
GIJoe
addikt
-
sparks
senior tag
válasz
Flashback #7643 üzenetére
Nincs értelme bitcoint bányászni VGA-val, egyéb altcoinokat lehet esetleg.
-
mepet
addikt
válasz
Flashback #7635 üzenetére
Számolás menete: Utánakeserel a bányászcuccra jellemző hashrate-nek, és a fogyasztásnak. Utána megnézed, hogy hogyan változott a difficulty a múltban, erről következtetsz a jövőbeli változásra. Ezután a korrigált difficulty értéket is felhasználva egy "bitcoin mining profitability calculator"-ral kiszámolod, hogy mennyit keresel. Ezután ha fizetsz az áramért, akkor levonod a villanyszámlát (vagy ha átváltod dollárba, egyből beütheted a kalkulátorba is).
Ja és azt vedd számításba, hogy amelyik cucc USB-s, amellett egy PC (de legalább egy raspberry) is kell fusson 7/24.A fenti módon hamar kiszámolod majd, hogy a 333-1600MH/s-es USB-s cuccokkal sosem térülne meg a befektetésed.
-
csaba951
veterán
válasz
Flashback #7632 üzenetére
BTC-ben erősen 5000 EUR feletti tartományban érdemes gondolkozni!
Azzal az USB-s cuccal amit linkeltél, simán (instant) kidobod a pénzed 2/3-3/4 részét. A többit talán hónapok alatt visszatermeli. Ezeket ennyiért eladni érdemes, nem megvenni!
Egyébként menj is át rögtön a Litecoin (LTC) és egyéb scrypt altcoinok fórumba! A Téma összefoglaló elolvasása után olvasd el az utolsó 3-4 nap hozzászólásait!
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- PowerColor Red Devil RX6700 XT 12GB eladó
- HP Elite x2 1012 G1 Touch 2in1 LTE/4G Win10 Tablet lecsatolható bill. 100%ÚJ Akku, üzletből, 27%ÁFÁS
- Asus TUF Gaming A14 FA401WU - 14" 2.5K 165Hz - Ryzen AI 9 HX 370 - 16GB - 1TB - RTX 4050 - 3 év gari
- Redmagic 10 Pro gamer telefon eladó ! Újszerű, EU modell.
- Samsung Galaxy A33 5G 6/128GB, Megkímélt, Kártyafüggetlen, Töltővel, 1 Év Garanciával!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3138
- HP EliteBook 840 G8 i5-1135G7 32GB 1000GB 1 év garancia
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- MacBook Pro 16 2021 M1 Pro 16GB 512GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest