- Apple iPhone 17 - alap
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Redmi Note 15 Pro 5G – a szokásosat?
- Netfone
- Légy kocka: ellesi a Huawei és az Oppo az iPhone 17 szelfitrükkjét
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Magisk
- Xiaomi 12 - az izmos 12
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
-
Mobilarena
Arch Linux topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
klayton#1
tag
Lejárt a szerk. idő, bocs a dupláért, azt gondoltam, hogy a gnome-os compiz csomag tartalmazni fogja a gwd-t de külön kellett telepíteni, ez volt a hiba..
-
klayton#1
tag
Hello, egy érdekes problémám lenne. Ma lecseréltem a KDE-t gnome-ra, és azon ügyködtem, hogy a compiz-t valahogy működésre bírjam. Hála a jó wiki-nek, ez sikerült is, azonban az eredmény nem épp kielégítő.
Ami működik:
-ha ccsm-ben a window decorator-t emeraldra állítom, akkor minden tökétesen működik, viszont én nem szeretném ezt használni, mert gtk-s témákat akarok, és nem emeraldosokat.Ami nem:
-ha -az előbbiek miatt- a decorator gtk-window-decorator , akkor az előzőleg beállított compiz effektek tökéletesen működnek, viszont az ablakoknak nincs "kerete", azaz nem látszik a felső sáv, ahol a bezárás teljes méret etc. gombok vannak.Meg lehet valahogy oldani, hogy működjön gtk-san is a dolog?
-
klayton#1
tag
Akadt egy kis gondom. ATI Radeon HD 5770 VGA-m van, ezért az xorg18 és catalyst repókból telepítettem catalyst drivert, hogy nagyjából működjön. A probléma az, hogy a catalystnak xorg-server<1.9.0 kell, ami meggátol mondjuk egy $pacman -Syu parancs sikeres lefuttatásában.
[joci@joci-PC ~]$ sudo pacman -Syu
Password:
:: Synchronizing package databases...
testing is up to date
core is up to date
extra is up to date
community-testing is up to date
community is up to date
multilib is up to date
:: Starting full system upgrade...
resolving dependencies...
looking for inter-conflicts...
error: failed to prepare transaction (could not satisfy dependencies)
:: catalyst-utils: requires xorg-server<1.9.0Hogyan lehetne megoldani, hogy az xorg-servert ne frissítsem, de a többi csomagot igen? A választ előre is köszönöm.
-
klayton#1
tag
Hello, egy kis segítségre lenne szükségem!
Eldöntöttem, hogy váltok Arch Linuxra, eléggé megtetszett. A telepítés simán ment leírás alapján, végül kde-base környezettel telepítettem [első találkozásom a kde-vel is..]. A rendszer működik királyul, viszont azt hiszem, a grafikus kártyám telepítése mégse sikerült túl jól. Ati Radeon HD5770-es kártyám van, és a telepítés során "xf86-video-ati"-t telepítettem, viszont valamiért nem hajlandóak működni a Visual Effectek, mindig kiírja, hogy "could not activate ..." vagy, hogy "disabled by other application..". A kérdés az, hogy hogyan érhetném el, hogy működjenek rendesen az effektek?
Na közben egy másik is eszembe jutott. Még ubuntu alatt mplayert használtam, és ezt az új Arch-ra is telepítettem, viszont amikor teljes képernyőn szeretnék lejátszani, egyszerűen a képet egy fekete képernyő közepére rakja.. nem igazán értem miért..
Ha valaki tudna esetleg nekem segíteni ezekben, nagyon örülnék
Új hozzászólás Aktív témák
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Bejelentették a Genigods: Nezha-t, a kínai mitológiára épülő akció-RPG-t
- Alkoholista nevelde
- Apple iPhone 17 - alap
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Samsung kuponkunyeráló
- BMW topik
- PlayStation 5
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- További aktív témák...
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA GIGABYTE 750W
- AKCIÓ! Dell Latitude 3530 üzleti notebook - i5 1235U 8GB DDR4 512GB SSD Intel Iris Xe WIN11
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 9600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Microsoft Surface Laptop 3 13.5" fekete i5-1035G7 16GB 512GB 1 év garancia
- Xiaomi Redmi Note 12S 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

BoB

