Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Katicakatica

    újonc

    Sziasztok! Véleményeteket, tanácsotokat szeretném kérni. Van egy pár hónapos Samsung androidos mobiltelefonom. Augusztus elejéig nem volt vele semmi gondom. Clean Master memória tisztító alkalmazást használom. Eddig a legnagyobb hőségben is jó volt a telefonom akkumulátor és CPU hőfoka. Viszont pár napja a Clean Master gyorsító részében ez van írva: CPU hőfoka 30 %-al túlhevült, 65 celsius fok. Próbáltam hűteni, 3 celsius fokkal csökkent. Néztem a Battery Doctor alkalmazásban, az akkumulátor hőmérséklete 34 celsius fok. Azóta állandóan magas a CPU hőfoka. Sokszor 55 celsius fok. Az akkumulátor hőfoka szerintem jó. A mobiltelefont a házból nem vittem ki, strandra sem. Kikapcsoltam, pihentettem a telefont éjszaka és még nappal is. Mikor visszakapcsolom a telefont pihenés után, akkor is rögtön legalább 55 celsius fok a CPU hőmérséklete. Elmondanám még azt is, hogy szinte csak az alap telepített alkalmazások vannak a telefonomon, tehát nincs túlterhelve a memória. Kíméletesen bánok a telefonnal, játékok sincsenek telepítve, képeket és videókat nem tárolok. Az eszközön csupán pár telefonszám van. Most is van 37 % szabad RAM. Szerintem ez jó. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mi a fentiekkel kapcsolatosan a véleményetek. Természetes az, hogy nyáron ilyen magas a CPU hőfoka, még éjszakai kikapcsolás után is? Mennyi a normális CPU hőmérséklet pihenéskor és használatkor? Még azt is szeretném kérdezni, hogy melyik androidos alkalmazás tudja kimutatni a legpontosabban a CPU hőmérsékletét megbízhatóan? (Tehát nem az akkumulátor hőmérsékletét.) Letöltöttem a "Device" alkalmazást, azt állítja, hogy a CPU hőfokát mutatja. Viszont a hőfok amit mutat, az akkumulátor értékével egyezik meg, tehát valami bibi van. Letöltöttem a CPU-Z alkalmazást is, ez már inkább hasonló hőmérsékletet mutat, mint a Clean Master. Szóval tényleg nem tudom mit tegyek. Vigyem a telefont szervizbe? Tudnátok nekem valami szuper jó ötletet írni? Köszönöm. :R

Új hozzászólás Aktív témák