Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozsvar

    tag

    Köszi az összefoglalót, nagyon hasznos írás! :R

    Egy észrevétel, az installtointernal parancs helyett már a
    ceemmc -xv használandó!
    Legalábbis a legújabb rc3-mas CE-vel nekem csak ez működött (X96 Max+).


    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    válasz blakey #86338 üzenetére

    Gondoltam, valakinek hasznos infó lehet, bocs, hogy írtam.

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    válasz Joshi #86451 üzenetére

    :Y hmmm jóféle. Bérnyomtatással is foglalkozol, én fizetnék is érte, kell nekem is egy ilyen! :DD
    A gyári vaslapot kiszedtem, levagdostam minden kiálló pöcköt a hátlapról (távtartó, akasztók), és tettem nyákra egy Asus VGA-ról bugázott hűtőbordát, de sajnos 1mm-rel magasabb, mint kellene, szegény hátlap a közepén púposodik, nagyon szerencsétlenül fest. :D De így is nyertem ~14 fokot.. De ez a megoldás kicsit profibbnak tűnik. Mondjuk ventit nem akarok beletenni, jó lesz az passzívan is. :)

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Amlogic S905X3 X96 Max Plus (latest CoreElec) + erősítő + TV. HDMI CEC nem az igazi. Vagyis működik, a TV távval tudok lépkedni Kodiban, ezzel semmi gond. Viszont akármit próbálok (kikapcsolom, alvóba teszem, vagy éppen nem kapcsolom ki a box-ot), 10-ből 6-szor visszakapcsolja a már kikapcsolt TV-t és erősítőt.
    Felállás:
    TV HDMI1 -> erősítő
    erősítő -> HDMI in 1 -> X96 Max Plus
    erősítő -> HDMI in 2 -> XBOX

    (Ha kiveszem a Box-ot a képletből, minden szuper.) Alaphelyzetben az erősítőn állítható minden a HDMI bemenetekre, hogy van-e HDMI sync (=CEC) és ha van, kérek e power sync-et (ki/bekapcsolás). Ha kikapcsolom a power sync-et, akkor a legjobb, de nem akkor sem hibátlan és nem értem miért. Akkor mondjuk 10-ből 2-szer kapcsolja vissza a TV-t. Ha power sync be van kapcsolva, akkor 10-ből 6-szor. Ha nem kapcsolom le a Box-ot, csak a TV-t és az erősítőt, akkor is néha visszakapcsolja őket, de ilyen 3-5 perc múlva. (A frászt hozza rám, megyünk aludni, lámpa lekapcsol, erre bekapcsol a TV és indul a KODI. :O )

    Egy áramtalanítást már csináltam, mert páran tanácsolták, hogy a HDMI CEC szeret megzakkanni, bár a kis Box előtti időkben soha nem volt semmi gondom..

    Gondoltam arra, hogy akkor nem kapcsolom le a Box-ot, de időnként akkor is visszanyomja a TV-t. És ilyenkor gyakran már csak zöld képernyőt látok, Box restart kell hozzá..

    Ha totál lekacsolom a CEC-et az gáz, mert.. kényelmetlen. Használhatom a gagyi kis távját, és mindent kapcsolgatnom kell az erősítőn is, mert nem áll át semmi automatán. Vettem hozzá vontair légegeres távot, nem rossz, de pl. nem bírom megszokni, hogy a power gombbal instant lekapcsolja a box-ot kérdés nélkül. Meg aztán sokkal gagyibb, mint az erősítő vagy a TV távirányítója..

    Tudom... nr. 1 problem..., valaki futott már bele ilyenbe?

    (Még arra gondolok, hogy a TV-be fogom közvetlen dugni, hogy olyankor mit csinál.. ma kipróbálom azt is.)

    Köszi! :R

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

  • ozsvar

    tag

    Sziasztok!

    Mielőtt mélyebben belemerülök a témába, felteszem a kérdést. S905X2 legújabb Kodival és egy új 4K TV Samsung TV-vel: mik az ajánlott video beállítások, hogy minden akadás nélkül menjen? Most 3840 x 2160@24p módban fut a Kodi/TV, és fullHD 23.976 fps videoknál vettem észre időnként (néhány percenként tűnik fel) észrevehető röccenéseket. Minden képjavító marhaság ki van kapcsolva a TV-n, és a 60fps szappanopera effektet is utálom. Először megpróbáltam 4K@60fps-re állítani, de a TV úgy nem adott képet (lehet a HDMI kábelem és/vagy az erősítőmön is kell valamit matekoznom -> Ja igen, milyen színteret használ alapból a Kodi?), aztán 24p-ben már működött, gondoltam jó lesz az nekem. És amúgy jó is, az időnkénti apró akadásokat leszámítva.. :)

    Köszi!

    "In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

Új hozzászólás Aktív témák