Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Petykemano #36008 üzenetére

    na akkor elmondom a véleményem az RX 580 ról a videóban ezzel példálóznak hibásan.

    RX 480 volt amikor az 1060 megjelent és 1060 gyorsabb volt nála . Rá egy évre kijött 580 ami pár százalékkal gyorsabb volt min t az 1060 de nem mindenhol és nem általánosan, néhány játékban.1 évre rá( 10 hnapra ? mindegy mert nem lehetett kapni hónapokig)!!
    + adalék: nvidia mióta kínálja elérhető áron ezt a teljesítményt? a GTX 980 már mióta van piacon? akinek 970 kártyája volt vagy 980 nem 1060 ra váltott mert minek?ugyan azt a teljesítményt kínálni évek óta egyre olcsóbban elégnek kellene lennie bármire?
    és ahhoz hogy egy kártyára kijelentsük, hogy gyorsabb mint a konkurencia ahhoz általánosan mindenhol gyorsabbnak kellene lennie de ez egyik kártyára se igaz( Vegára sem, RX re sem) ha már utólag jön ki rá 1-2 évre hogy piacon van a konkurencia és piacot akar tőle hódítani..Ez semmilyen területen nem működne így nem csak a VGA-k terén.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • s.bala31

    őstag

    válasz Petykemano #36008 üzenetére

    RX 480-ról váltottam GTX 1070-re, szerettem volna a polaristól nagyobb teljesítményt, de egyszerűen akkoriban piros oldalon nem volt más alternatíva. Pár hónap után az 1070 megadta magát, gondoltam adok még egy esélyt az AMD-nek és megvárom a Vegákat. Sajnos nagy csalódás volt az árazásuk és a teljesítményük (korábban ugye AMD mellett mindig a jó ár/teljesítmény mutató szólt), és úgy gondoltam nem várok semmilyen csodadriverre és kb 50 ezerrel olcsóbban beszereztem egy GTX 1080-at mint az akkori ref Vegák. Szerintem AMD jelenlegi siralmas VGA helyzetéért nem feltétlenül az Nvidia marketing gépezete felelős, egyszerűen az utóbbi időben képtelenek voltak időben reagálni a piaci igényekre. A helyükben már elengedném ezt a Desktop VGA szegmenst mert így nem sok értelme van.

Új hozzászólás Aktív témák