Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, mert nem igazán tudom mit csináljak.
    Van egy gigabyte GV-R795WF3-3GD karim, de mikor játszom változó időközönként el kezd kicsit szemetelni a kép, aztán kis idő után eltűnik.
    Volt emiatt iPon garancián is, több hetet töltött náluk a kártya majd azt mondták, hogy nem tapasztalják a hibát. Erre bementem kivertem a balhét, hogy pedig nálam csinálja úgyhogy küldje vissza újra tesztelni. A hetekből hónapok lettek és erre újra nem találtak semmit... Ez mondjuk azért van, mert szerintem nem ülnek előtte csak a teszt végeredményét nézik meg...

    Nekem erre nem volt időm, hogy várjak amíg a kártyámon ül az iPon, ezért vettem egy Asus 7970 HD7970 -DC2T-3GD5 Attila_26 fórumtárstól elég jó áron teszem hozzá.
    Eddig az Asus-t használtam és ennél is tapasztalok hasonló jelenséget csak sokkal ritkábban és kicsit más formában, de nagyon hasonló. Tehát ugyan úgy szemetel csak a giga fehér apró kockákkal az Asus meg fekete apró kockákkal, de teljesen ugyan abban a formában.
    Vissza hoztam iPon-tól a giga karit közben és újra beépítettem, hogy leteszteljem és én még mindig tapasztalom a hibát...

    Arra gyanakszom, hogy a gyári túlhajtás miatt van ez mind a két kártya esetében, csak a giga mondhatni ilyenformán egyáltalán nem bírja a gyári húzást és kevés idő után kezd el szemetelni.
    Az Asus meg minőségibb és még a nagyobb gyári tuning esetében is ami benne van csak nagyon nagyon ritkán szemetel, gondolom azért mert alapból jobb anyagba meg hűtésbe a gigánál.

    Mondnom se kell, több ati driver és beta driver win7 win8 alatt is csinálja, tehát szoftveres nem lehet a hiba.
    Régi ati 5850-el tökéletes a gép semmi ilyet nem tapasztalok, többi komponens hibája ezzel dettó kizárva.
    Csak a videókártyákra korlátozódik a hiba a fentiekből adódóan tehát.

    Ti mit gondoltok? Szerintetek se hibásak a kártyák csak a túlhajts miatt van? Bios frissítés megoldhatja a problémámat? Főleg a gigabyte kártyán gondoltam mert annál tényleg zavaró a jelenség...
    SEGÍTSETEK PLZ!

  • Ch4r0n

    tag

    válasz Ch4r0n #26508 üzenetére

    Köszi a sok segítséget! Próbálok mindenki észrevételére reagálni ebben a hozzászólásban.

    Hangsúlyozom, hogy én nem tuningoltam a kártyákat, csak a gyári tuningról beszéltem mind a két kártya esetében.

    A tápom nem hiszem, hogy kevés lenne Adata 650W HM. Szerintem ennek még egy cf rendszert is vinnie kellene.

    Power Limitet nem toltam ki +20%-ra, azt se tudom hogyan kell vagy micsoda ez egyáltalán. Erről írnátok egy kicsit, hogy mire jó és, hogy tudom megcsinálni?

    iPon-nak meg küldtem képeket a hibáról, de sz@rtak rá a screenshoot-okra nem értem el vele semmit.
    Talán ha valami videó dokumentációt csinálnék, hogy igen itt a kártya ez a sorozatszáma aztán építem be a gépbe, majd bekapcsolom és megmutogatom a catalyst-be, hogy ez meg ez a verzió meg, hogy nincsen általam húzva. Hát talán ha mind ez le lenne videózva talán komolyabban foglalkoznának velem, de ez marha nagy macera és az iPon is oda vissza nekem 3-4 óra kb szóval kétszer is meggondolom mikor megyek a dévai utcába... Főleg, hogy 2x is tesztelték a kártyát és a munkalapon úgy nézem elég brutális teszteknek volt alávetve. Azt nem tudhatom, hogy mennyit ülnek előtte, de gondolom nem sokat, inkább gondolom csak a végeredményt nézik.

    Másik konfigba nem igazán tudom kipróbálni, mert nincs a közvetlen közelemben ilyen modern gép. Talán megint csak óriási utánajárással tudnék erre sort keríteni.

    Ha jól tudom ez a ref1, mert 2x6 pines a tápellátása.
    Most az FZ0 bios van rajta, az nem segítene ha az f43-at raknám rá? Ha jól tudom ebbe kisebb feszültséggel alapból 900Mhz jár az 1000 helyett és akkor lehet, hogy nem hibázna?
    Szerintetek érdemes próbálgatni? Vagy melyik a legjobb bios rá?

  • Ch4r0n

    tag

    válasz haddent #26520 üzenetére

    A Power Control Settings 20%-ra raktam, hátha segít, köszi az útmutatót.
    Még kipróbálom azt is amit asdxv javasolt átrakom a másik pcie slotba a karit.
    Ha ezek se segítenek átadom majd valakinek a kártyát az ismerőseim közül, hogy ott produkálja-e magát.
    A 2x6 pines tápcsatlakozót a gigabyte 7950-re írtam. Az Asus 7970-en 2x8 pin van. Azért minőségi kártyák ezek.
    A gigabyte 7950-et szeretném eladni, ha bebizonyosodik, hogy jó. Csak előbb utána járok, mert nem akarom rosszul érezni magam azért ha esetleg másnál is produkálja a jelenséget. Amúgy mondhatni még új a kártya mert karácsonykor vettem szóval van még rá 2,5 év gari iPon-nál.

    (#26519) asdxv:
    Ez mondjuk nem rossz ötlet, hogy a másik slotban is ki kéne próbálni. Rögvest át is rakom...

  • Ch4r0n

    tag

    Sziasztok!
    Van egy Asus HD7970-DC2 TOP karim, de akármit csinálok vele szemetel a kép...
    Játékokba artifactol mindig egy idő után.
    Gyárilag 1000mhz ment és ritkán csinálta, gondoltam emelek feszültséget meg kicsit húztam: 1100mhz/1175mV-ig mentem, de ekkor már nagyon sűrűn voltak problémák. Persze a gép nem fagyott meg a catalyst nem omlott össze csak egyszerűen grafikai bugokkal voltak tele a játékok.
    Idegesített a dolog ezért visszatettem 1000mhz/1175mV-ra de ezzel kicsit nagyobb feszültséggel és a gyári 1000mhz el is csinálja néha.
    Mondom jól van akkor a próba kedvéért alul járom a kártyát, bár mondanom se kell, hogy ehhez már semmi kedvem sem volt..., de most: 900mhz/1175mV-on megy.
    Most szinte teljesen eltűnt a hiba, de több óra játék után azért még mindig elő-elő jön a kellemetlenség :W .
    Mi az istent csináljak vele szerintetek? +feszültséget már nem tudok adni, mert a vége 1175mV az Asus GPU tweak-be, lejjebb meg már tényleg nem akarom vinni a mhz-et.
    Milyen biost tegyek rá vagy mit kezdjek vele? Segítsetek plz, mert már teljesen tanácstalan vagyok...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz odorgg #34135 üzenetére

    Az a baj, hogy jártam már így egy gigabyte 7950-el és az Ipon szart rá mert "ők nem tapasztalták a hibát" és vagy két hónapot ültek rajta, mert még újra teszteltetni is visszaküldtem és akkor sem tapasztaltak semmit...

    Én jobban tudtam az iponos srácnál aki kiadta a kártyát, hogy milyen tesztprogramokat futtattak rajta órákig. Szóval nevetséges egyesek hozzá nem értése ott. A teszteket meg gondolom nem figyelik, csak a végén biztos látják na ez lefutott minden rendeben van... Mert ott sorolgatta a 24h teszteket és ez alatt nem igaz, hogy nem hibázott a kártya...

    Aztán eladtam és akkor vettem meg ezt a 7970-et. A srác akinek eladtam az 50-est, bios mokolással megcsinálta a 7950-et, de így is buktam rajta 20K-t.

    Ez szerencsére máshonnan van CHS garancia van rá, de az Ipon után nem vagyok biztos benne, hogy cserélnék. Ráadásul heteket tartanák bent tesztelni gondolom megint.

    Ez a 7900-as széria tényleg ennyire fos...? Ati a szimpatikusabb nekem, de az a bizonyosom már tele van velük. Lehet át kéne térni azt le van tudva a gond... Nevetséges, hogy mindenhol ezt hallani, hogy még a gyári órajelet sem bírják a mostani ati kártyák...

  • Ch4r0n

    tag

    válasz fatal1ty1984 #34138 üzenetére

    Hát nem tudom neked mi számít olcsósított szarnak, ezt fejts ki bővebben mert én azt nem gondolnám és nem nevezném annak a következő kártyákat:
    Gigabyte GV-R795WF3-3GD kb 80k volt amikor vettem anno
    Asus HD-7970-DC2T 105k erre váltottam

    Szóval szerintem nem alaptalanul vagyok kiborulva mert ennyi pénzért ebben a kategóriában szerintem az ember már nyugodtan elvárhatja a minőséget... Erre mivel kell szembesülnie... Hibás kártyák tömkelegével ami nevetséges...

Új hozzászólás Aktív témák