Hirdetés
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
- Titokzatos OnePlus telefon és óra közeleg
- Telekom mobilszolgáltatások
- Xiaomi 14 Ultra - Leica hercegnő
- Nothing Ear (3) - mikrofonpróba
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Kezünkben a OnePlus 15 és az Oppo Find X9-ek
- iPhone topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
0xmilan
addikt
Üdv!
1.) NB stabilitást mivel teszteltek? Alulfeszelni szeretném, laptopon nagyon más lehetőségem nincs. Azt olvastam, hogy Prime95 512K-s FFT méret mellett terheli a legjobban a memória vezérlőt.2.) Ha nem elég neki a fesz., akkor itt is kékhalálozni fog, mint az APU esetében?
3.) NB PState-t / szorzót hogyan tudok lockolni (nyilván a legmagasabbra)?
Szerk: 4.) Külön NB hőmérsékletet tudok mérni? Milyen program mutatja, ha van hozzá külön szenzor?
-
0xmilan
addikt
válasz
HeavyToys
#761
üzenetére
Igen, ott van a videó végén, hogy hogyan menthetsz el profilokat.
Nekem amikor betöltöm az UV profilt, akkor lefagy a program, ilyenkor mégse gombra kilép, de legalább megjegyzi a beállításokat úgy is, hogy nem fut a program. Ha nem fagy le, mikor betöltök egy beállítást, akkor viszont nem jegyzi meg a beállításokat sem, amikor bezárom a programot. Kicsit furán működik, de desktopon lehet, hogy nem így van.
Szépen visszaveszi a szorzót, szóval az energiatakarékosság is megy..Az alulfeszelést érdemes úgy csinálni, hogy a CPU mellett a GPU-t is terheljük pl. MSI Kombustor-al, mert akkor full biztonságos lesz. Így én néha kapok hirtelen újraindulásokat pl. Youtube alatt, gondolom mert nem elég a cpu+gpu résznek az, ami cpu-nak maxon terhelve elég volt.
Eddig csak a legfelső PState-et volt időm megnézni, de ott elég volt az a fesz. a CPU+GPU-hoz, amit korábban beállítottam a CPU only terheléshez, szóval lehet, hogy valamelyik alsó state-em nem stabil.
Később majd lechekkolom. -
0xmilan
addikt
Hátha érdekel valakit, hogy mennyire lehet a Trinity-t alulfeszelni. Bár ez egy mobil A8, de talán lehet következtetést levonni, hogy a desktop verzió hogy fog viselkedni.
Ezen kívül játék alatt 7670M-el 85°C-ról 71°C-ra; dGPU nélkül 66°C-ról 61°C-ra csökkent a hőmérséklet.
Leteszteltem azt is, hogy mit tud 1400MHz alatt:
1300Mhz-hez 0,738V kellett.
1200Mhz-hez 0,731V kellett.
1100Mhz-hez 0,725V kellett.
1000Mhz-hez 0,688V kellett. <-- Itt Youtube 720P még megy.
PSCheck.-ben ~0,006 Voltonként lehet állítani a feszültséget és minden p-state-nél kékhalál után 2 lépéssel (~0,012 V) növeltem a fesz.-t a biztonság kedvéért. A fenti beállítások Prime95 terhelés és játék alatt stabilak.
Új hozzászólás Aktív témák
AMD "Trinity" APU topik
- FM2 tokozás
- Négy vagy két mag
- Integrált DX11 Radeon GPU
- Integrált PCIe 2.0 vezérlő
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes "K" modellek
* Trinity (Piledriver & VLIW4):
A10-58xx/57xx, A8-56xx/55xx, A6-54xx, A4-53xx
- Intel Core Ultra 5 235 14-Core (24M Cache, up to 5.00 GHz) LGA1851 OEM PROCESSZOR!
- Intel Core i7-9700 Processor, 12M Cache, 4.70 GHz
- Intel Core i9-9900K 8-Core 3.6GHz (16M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- Intel Core i7-10700 8-Core 2.9GHz LGA1200 (16M Cache, up to 4.80 GHz) Processzor!
- Intel Core Ultra 7 265 20-Core (30M Cache, up to 5.30 GHz) LGA1851 OEM Processzor!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Később majd lechekkolom.
Épp gondoltam, hogy belinkelem ide is...



