ZTE Axon 20 5G - kandikamera

Kipróbáltuk a ZTE kijelzőbe rejtett szelfikameráját – a mobil nem miatta emlékezetes.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az Axon 20 5G két nanoSIM-et fogad be minden hazai LTE sáv támogatásával, plusz ugye nevében hordozza az 5G tudást, ám itt álljunk meg egy szóra. Az európai webshop zéró információt közöl a támogatott sávokról, a hazai tapasztalat meg az, hogy csak azzal a mobillal fogunk tudni 5G-zni, amelyiket a szolgáltató tesztelt és csomagtól függően engedi efféle hálózatra lépni. A vételi minőséggel mindenesetre 4G-s maximummal nem volt gond, a piezoelektromos hangkeltővel viszont, amely a képernyőt rezegteti meg a fülhöz nyomva, annál inkább.


[+]

Csendes környezetben érteni a másikat, de már ilyenkor is elég digitális hangot kapunk, városi zajban pedig többször visszakérdeztünk, hogy mit mondott az illető. Jobb lett volna egy hagyományos hangszóró és jutott volna neki hely a gigászi házon. A Bluetooth 5.1-es (A2DP, LE), a WiFi modem 802.11a/b/g/n/ac típusú remek érzékenységgel (dual band, Direct, HotSpot), az USB-C port pedig az árszinten ritka 3.1-es adatátvitelt biztosít (MTP, OTG). A villámgyors pozicionálás is megvan két csatornán (A-GPS, GPS, GLONASS, Galileo, Beidou), plusz az iránytű, a gyorsulásmérő, a giroszkóp és az NFC – csak a barométer és az infra maradt ki.


[+]

Egy 4220 mAh-s telepet öt éve gigászinak neveztünk volna, ma viszont, 90 Hz-es és közel 7”-es panellel inkább kérdőjelek fogalmazódnak meg, és bizony a 4,5-5,5 órás átlagos képernyőidők inkább elmennek, semmint kiemelkednek. Márpedig akad konkurens 7-8 órával a fenti merítésből, úgyhogy némi extra tömeg árán megérte volna az Axonra 1000 mAh kapacitást rádobni. A csomagolásban mellékelt 30 wattos gyorstöltő fél óra alatt mindenesetre 57%-ot pakol az akkuba, és egy óra alatt végez az egész ebéddel. Energiatakarékos opcióból is van pár, de a készenléti fogyasztás nélkülük is visszafogott.


[+]

Összefoglaló

ZTE Axon 20 5G
Pro
Kolosszális, 90 Hz-es AMOLED panel
Villámgyors és gördülékeny működés
Korrekt főkamera
Kontra
Gyenge szelfik és segédkamerák
Hiányos lokalizálás, 5G
Gyenge beszélgetési hangminőség
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 5 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 6 pont
Indulóár (8/128 GB, EUR) 450

Az Axon 20 5G nevére a legtöbben a képernyőbe rejtett szelfikamera miatt fognak emlékezni, ám a gyenge önfotós minőség miatt nekünk inkább a kolosszálisan nagy, tökéletesen gördülékeny és érintetlen 90 Hz-es AMOLED panel az, ami megmaradt. Oké: nincs napfény alatti extra fényerő és ez már tényleg egy kétkezes masina, de ez a vásárlás előtt kiderül a paraméterekből. Aki pedig mintegy 450 euróért, azaz 160 ezer forintért külföldi webshopból megkaparintja, valóban táblagépes felülettel gazdálkodhat, ronggyá optimalizált felületen – bár a magyarítás nem sikerült teljesen, és idehaza alighanem az 5G is kiesett.

Azért sem tudjuk a problémás beszélgetési hangminőséget nyújtó telefon jó szívvel ajánlani, mert a magyar polcokról leemelhető Mi 10T árszinten erősebb hardvert és kamerákat nyújt, a Poco X3 NFC pedig sokkal olcsóbban pipálja le az Axon fotós-videós képességeit, ha az AMOLED technológia nincs is meg. Viszont a gyártói támogatás ott megvan, és igaz ez például a TCL 10 Próra is. De nincs ezzel semmi gond, mert ezt a ZTE modellt még nem lokalizálták, amelyik pedig (első körben valószínűleg az olcsóbb merítésből) hazánkba érkezik, azt fogják. Ha pedig az Axon 20 5G utódja nálunk is befut, és történetesen elengedik a képernyőkamera és a piezoelektromos témakört, bőven lehet a gyártónak itthon keresnivalója – csak a márkanév ismeretéhez kell igazítani az árakat.

Bone123

ZTE Axon 20 5G

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ZTE

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés