Hirdetés

Xiaomi Mi Note 2 - a keret nélküliség árnyékában

A kínai gyártó új csúcsmobilja nagyon jó adottságokkal bír, viszont egyáltalán nem olcsó, ehhez képest pedig vannak kellemetlen hibái.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A B20 hiánya számtalanszor előkerült már a Xiaomi készülékek kapcsán, és bár a nemzetközi piacra szánt példányokban már támogatottak a 800 MHz-es hálózatok, a Mi Note 2 esetén a kedvezőbb árú alapmodell kizárólag a saját piacuknak szól, így nem csatlakozhatunk vele a sokszor emlegetett frekvenciájú tornyokra. Ha valakinek ez kulcskérdés, mindenképpen a 6/128 gigabájtos Global modellt lesz érdemes választania. Egyébként viszont minden benne van az újdonságban, a Cat.12-es LTE-nek köszönhetően akár 600 Mbps sebességgel tölthetünk le, a Bluetooth 4.2-es verziószámú A2DP protokollal, a Wi-Fi pedig kétcsatornás, támogatja az ac-képes routereket és a Miracastot is. A GPS-hez GLONASS és BeiDou támogatás tartozik, a Galileóról még nincsenek hivatalos információk, viszont a pozicionálás így is villámgyors és stabil. A két darab nanoSIM kártya dual standby módon működik együtt, tehát ha az egyikkel hívásban vagyunk, a másik nincs hálózaton.

Szenzorok szempontjából gyakorlatilag teljes a repertoár Szenzorok szempontjából gyakorlatilag teljes a repertoár
Szenzorok szempontjából gyakorlatilag teljes a repertoár [+]

Szenzorok szempontjából minden megvan, amire szükségünk lehet, a mobil tetején lévő infraport pedig mostanában kuriózumnak számít, idén szinte minden csúcsmodellről eltüntették. Az USB Type-C csatlakozó 2.0-s adatátvitelre képes, OTG-eszközökkel is gond nélkül működik, átalakítót persze kell hozzá beszereznünk. A beszélgetési hangminőséggel és a vételi stabilitással semmilyen szempontból nem volt gondunk, a zajszűrés hatékonyan működött még erősebb szélben is, a beszédhangszóró szintén nagyon határozottan szól, és Bluetooth-headsetet használva is minden üzemszerűen működik.

Viccesen aprónak hat a 3,5 hüvelykes kijelző ekkora felületen
Viccesen aprónak hat a 3,5 hüvelykes kijelző ekkora felületen [+]

Értékelés: Xiaomi Mi Note 2
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 7 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 8 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A 4050 mAh kapacitású akkumulátornak a Quick Charge 3.0 töltőfejjel körülbelül 120 perc kell a teljes töltöttség eléréséhez, az üzemidő pedig az elvártaknak megfelelően teljesít. Netezni közepes fényerővel nagyjából 11 óráig lehet vele 100%-től kikacsolásig, ugyanez offline videónézéssel körülbelül 15 órára nyúlik. A mindennapi használat persze nem hoz ennyire barátságos kijelzőidőket, mindazonáltal kétnapos töltési ciklusokkal nyugodtan számolhatunk, a második nap végére nagyságrendileg 6 órás kijelzőidőkkel fogunk találkozni a statisztikában. Az akkumulátor beállításai között kapcsolhatjuk ki az animációkat, de ha tényleg érezhetően jobb üzemidőre van szükségünk, akkor a profilok közt kell bekapcsolni a kímélő módot, ami teljesen megszünteti a háttérben történő szinkronizálást.

Nagyon régóta vártunk a Xiaomi Mi Note 2-re, és szerencsére nem is csalódtunk benne nagyot, hiszen remek üzemidejű, nagyon erős hardverrel és remek AMOLED kijelzővel szerelt phabletekre égetően nagy szükség van mostanában, ám hiába a gyártó legendás ár/érték aránya, ezúttal vastagon fog a ceruza: a 4/64 gigabájtos, B20-as LTE nélküli változat EU raktáras webáruházakból is minimum 160 ezer forintba kerül, akinek pedig mindenképpen szüksége van a 800 MHz-es sávra, annak a 6/128 gigabájtos verziót kell vennie, 200 ezer forint fölött. Ennyi pénzért már nem annyira barátságosak a kamera képességei, alacsonyabb minimális fényerőt és jóval erősebb maximálisat várnánk, és természetesen az sem ártana, ha rendeződne a szoftveres háttér lokalizációval és alkalmazáskínálattal együtt, ez utóbbi természetesen a Global Stable alapokon nyugvó MIUIHU-val várható is. Hazai forgalmazást egyelőre sem a Speedshop, sem a Wayteq nem tervez, így marad a külföldi rendelés, és máris lépéselőnybe kerülnek az amúgy sem rossz konkurensek: a Samsung Galaxy S7 Edge és a Huawei Mate 9 nagyjából a drágábbik változat árszintjén van, de érdemes vetni egy pillantást a P9 Plusra és az Asus Zenfone 3 Deluxe-ra is. Hasonló hardverrel az ár/érték bajnok jelenleg a OnePlus 3T, ami 6/64 gigabájtos változatban 140 ezer forint alatt beszerezhető, és nyers erőben gond nélkül hozza a Mi Note 2 szintjét. Furcsa konstatálni, hogy egy Xiaomi készüléket éppen az ár/érték aránya miatt kelljen megvonni egy komolyabb plecsnitől, mindenesetre a készülék jó, a szoftveres problémák minden bizonnyal rövidesen megoldódnak, és ha az ára is kedvezőbb lesz, akkor érdemes lehet elgondolkodni rajta.

Xiaomi Mi Note 2

szentkuti11

A tesztkészülék a Speedshop jóvoltából jutott el hozzánk, köszönjük!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés