WayteQ Libra - újraélezve

Külső

Mivel a Libra gyakorlatilag a Blade ikertestvére, így a legnagyobb különbséget épp a külsőben találjuk. Mivel ez is az árérzékeny vásárlókat célozza meg, így meghökkentő formai trükkökre ne nagyon számítsunk. Részemről átlagos külseje van (és szerintem szebb az eredeti Blade-nél), némi HTC-s beütéssel, de volt olyan, akinek egyáltalán nem tetszett. Kicsit kiemeli az átlagból, hogy nem fekete, hanem mélybarna a színe, egyébként egyszerű, lekerekített, jól kézbesimuló eszközről van szó. A minőség terén minden rendben, szépen össze van rakva, a matt, puha tapintású anyagok szintén megfelelnek az elvárásoknak.

WayteQ Libra
[+]

Az előlap nagy részét hagyományosan a kijelző teszi ki. 3,5 hüvelykes átlója nem rendkívüli, ám a WVGA (480x800 pixel) felbontás már kiemeli a kategóriájából. A kapacitív és multi-touch TFT képernyő képminősége ennek köszönhetően igen jó, betekintési szöge sem rossz, viszont közvetlen napfényben nehezen olvasható. A kijelző felett a hangszóró helyezkedik el, ennek minősége teljesen rendben van. Mellette bújnak meg a szenzorok, van fényszabályzó és közelségérzékelő is. Sajnos a tesztkészüléken egyik se működött, de ezt betudhatjuk annak, hogy egy nem teljesen végleges darabról van szó. Alul három gombot nyomkodhatunk, szó szerint, mert valós, fizikai billentyűket kapunk. Ezek használata egyértelmű, főleg annak, aki használt már androidos mobilt.

WayteQ Libra
[+]

A hátlap annyira egyszerű, amennyire csak lehet. Az egybefüggő, sík felületet csupán a kissé süllyesztett kamera optikája töri meg. Érdekesség, hogy a WayteQ márkanévvel csak itt találkozhatunk, egyébként a kijelző felett és a tartozékokon is ZTE szerepel, sőt az akku alatt ZTE Libra feliratra bukkanunk.

WayteQ Libra
[+]

Az oldalsó élek sincsenek túlbonyolítva, viszont mindehová jutott valami. Alul a mikrofon és a hátlap nyitásához szükséges nyílás található. Baloldalt a microUSB nyílása vár minket, míg jobbra a hangerőszabályzó mellett a kihangosító is helyet kapott. Erre én adok egy pirospontot, mert ez a megoldás sokkal jobb a hátlapi megoldásoknál, és a hangerő sem rossz. A tetejére került a 3,5 mm-es audio kimenet, illetve a bekapcsoló.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés