Hirdetés
Adatkommunikáció, internet
Négysávos GSM és kétsávos 3G modul ad lehetőséget az adatátvitelre. Ezen keresztül GPRS, EDGE, 3G és HSDPA használatára van lehetőség, utóbbi 7,2 Mbit/s sebességű. Kapunk Bluetooth-t, ez 2.1-es verzió, sztereó zeneátvitellel. Számítógéppel microUSB-n köthetjük össze, ilyenkor háttértárnak is használhatjuk, az akku pedig töltődik. Ne felejtsük el a WiFi-t se, ebből b és g szabványokat támogat, valamint hotspotként is tud működni, de USB-n is megoszthatjuk a mobilinternetet.
A böngésző teljesen gyári, amivel sok gond nincs, működik szépen. A nagyítás kissé darabos, de egyébként különösebb panasz nem lehet rá. Azaz mégis, mert gyárilag nincs feltéve a Flash, és bár a Marketen két kattintással megtaláljuk, a telepítés hibaüzenettel megáll. Talán ez nem is annyira baj, mert a hardver biztosan megizzadna tőle. Közösségi szolgáltatások egyáltalán nincsenek, ám ez persze percek alatt pótolható a Marketről.
Az előírásoknak megfelelően kapunk GPS-vevőt is, ezt most komolyabban is megizzasztottam, mivel egy hétig vidéken voltam és a Libra volt nálam. A Google Maps szokásosan működik, a legújabb verziónál már letölthető térképet is kapunk. A cikk elején említett memóriakártyán egy Sygic program lapult, amit rögtön fel is tettem. A vevő elég pontosnak tűnt, viszont a ragyogó napsütésben kissé lassan talált jelet, de utána már tartotta magát. Mind a Maps, mind a Sygic jól működött, utóbbiról pedig majd részletesebben is olvashattok a WayteQ blogban. Fontos tudni, hogy ez nem a Sygic Mobile, hanem az Aura legfrissebb verziója, ami mostantól sima Sygic néven fut. Ennek a teljes Európa verzió a készülék megvétele esetén bruttó 5 ezer forintba kerül.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!