Hirdetés
Hardver, operációs rendszer
A módosult külső alatt már tényleg egy az egyben a Blade-et találjuk. Ennek megfelelően ugyanaz a hardver üzemel benne. Konkrétan egy Qualcomm MSM7227-1 processzor a központi egység, 600 MHz-es órajellel. Mellette egy Adreno 200-as grafikus gyorsító és 512 MB RAM teljesít szolgálatot. Nem egy erőmű, és alapvetően nem is kellene nagyon több, ha nem volna ilyen felbontású a kijelző. Vannak akadások a rendszerben, de azért nem katasztrofális a helyzet.
Gyárilag Android 2.2-es rendszert kapunk (egész pontosan 2.2.2-t), és bízunk benne, hogy a 2.3 is elérhető lesz rá. A WayteQ nem pörgött rá a saját felület témára, ahogyan extra widgetek sincsenek a rendszerben. Van viszont korrekt magyar nyelv és néhány helyen találunk extra opciókat, bővítéseket az eredeti rendszerhez képest. Öt főképernyőnk van, ezekre szabadon tehetjük ki a widgeteket és parancsikonokat. A főmenü sem tartogat meglepetést, ez is a gyárinak megfelelő. Az egyik, kissé módosult rész a tárcsázó, ami egyrészt HTC Sense beütésű, másrészt intelligens keresést kapott, nem csak szám, hanem név alapján is keres a híváslistában és a névjegyzékben.
Csupán néhány extra szoftvert kapunk a gyáriakon felül. Van Documents To Go, melynek funkcióját bizonyára nem kell ecsetelni (csak nézegetős, a szerkesztőset meg kell vásárolni). Kapunk egy fájlkezelőt, egy feladatkezelőt, aztán akad itt még diktafon, egy jegyzettömb és egy stopper is. Érdekesség, hogy az ébresztőhöz betettek egy gyors szundi módot, amivel a következő egy órára bezárólag tudunk két érintéssel riasztást kreálni. Ezen felül az ébresztő még a szokásosnál is jobban testreszabható, például a szundihoz vagy a leállításhoz is kérhetünk captcha-t (a telefon által generált szót vagy számot be kell ütni a jóváhagyáshoz), ügyes.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!