Samsung Galaxy XCover 5 - van takarni valója

Besorozták és elit kiképzést kapott a Samsung aktuális strapamobilja, ám a szívósságnak felára van.

Adatkommunikáció, üzemidő, végszó

Az XCover 5 két nanoSIM-et fogad be minden hazai LTE sáv támogatásával, 5G opció nélkül. A beszélgetési hangminőség rendben: a minőség csak átlagos, a hangerő viszont jó, és nem panaszkodtak a túloldalon szavam érthetőségét illetően. A korrekt teljesítményű, kétcsatornás WiFi modem is megvan (802.11a/b/g/n/ac, Direct, HotSpot), ahogyan a Bluetooth 5.0 és az USB 2.0-s adatátvitel (Type-C, MTP, OTG). A navigáláshoz a földi antennákhoz és routerek mellé a GPS, GLONASS, Galileo és BeiDou műholdak szállnak be sajnos elég lomha pozíciószerzéssel, pedig pont ebben kellene egy terepmobilnak domborítania, többcsatornás rendszerrel. Megvan azért az iránytű, a gyorsulásmérő, a giroszkóp és az NFC – nem úgy a barométer és az infra.


[+]

Nehezen értelmezhető egy szívós és kitartó jelleggel reklámozott mobil esetében a 3000 mAh-s telep, még akkor is, ha az könnyen cserélhető. A 4,5 órás képernyőidők amúgy elmennek, speciel a kijelző és a hardver is kellően takarékos, plusz akad pár energiakímélő opció. Ám mégis csak ennek a duplája a műfaj alapelvárása, hogy a többnapos túrát telepcsere nélkül túlélje a mobil, és energiáját esetleg még meg is ossza. Azért legalább a 15 wattos töltőfej belefért a csomagba, mert mind tudjuk, ...


[+]

Samsung Galaxy XCover 5
Pro
IP68 védelem, sok Mil-STD teszt teljesítése
Gondos összeszerelés, kompakt strapaméret
Levehető hátlap, cserélhető akku, jack kimenet, külön microSD foglalat
Kontra
Nagyon komoly strapafelár
Hiányzó, napfény alatt fényes AMOLED kijelző
Középszerű kamera, gyenge videók
Lomha GPS vevő
Nincs ujjlenyomat-olvasó, értesítő LED
Pontozás
Kialakítás, védelem 10 pont
Kijelző 6,5 pont
Sebesség 6,5 pont
Szoftverfelület 9 pont
Fotózás, videózás 6 pont
Hangminőség 7 pont
Adatkommunikáció 8 pont
Üzemidő 6,5 pont
Ár/érték arány 3 pont
Indulóár (4/64 GB, HUF) 109 990

Összefoglaló

Lényegre törő kivitelével, visszafogott káváival, könnyű és magas minőségű műanyag házával, cserélhető telepével és elfogadható sebességével szimpatikusan indít az XCover 5, amihez IP68 védelem és egy rakás, pontosított Mil-STD-810G/H teszt teljesítése jár, jött-ment kínai strapatelefon helyett remek hazai terméktámogatással és jófajta felülettel. Éppen ezért azon kevesek, akik a mai napig terepmobilban gondolkodnak, elégedettek lehetnek vele, csak a 110 ezres árcédulát ne lássák meg. A szívós külső ugyanis belépőtulajdonságokat rejt kamerák, játéksebesség vagy épp üzemidő tekintetében, és ha tetemes is a szívós küllem felára gyártóoldalról, akkor is harmadával alacsonyabban válthatna ki szimpátiát a telefon cédulája.

A kijelzőbajnok Samsungnak kötelező lett volna egy napfény alatti használatra szánt, felső-középkategóriás mobilba fényes és remek betekintési szöget kínáló Super AMOLED panelt pakolni ujjlenyomat-olvasóval – ha marad HD felbontás, annyi baj legyen, nem ez a gond. Ugyanígy legalább 4500 mAh-s telep illett volna bele, ha cserélhető, ha nem, és kétcsatornás, a mellékeltnél sokkal fürgébb GPS egység, elvégre csak azért visz terepre mobilt az ember, hogy ott kifejezett hasznát vegye, és akkor már használható videofelvételt is szeretne lőni. A legtöbbek épp ezért nyugodtan válasszanak jobb kamerás és GPS-es, hosszabb idejű, hagyományos ár/érték bajnokot – én ilyet vittem a Grand Canyon jeges túrájára, a Zion Narrowsba való canyoninghoz és a Kinizsi Százasra, mégsem esett baja. Az XCover 5-tel azért nagy gond nincs, az eséseket és egyéb elemeket a hagyományos mobiloknál pedig tényleg sokkal jobban bírja, viszont vele együtt az ára is zuhanhatna egy kicsit, hogy szimpatikusabb vétel legyen.

Bone123

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés