Samsung Galaxy S II - a trónörökös

Hirdetés

Hardver, sebesség

A hardveres specifikációknál egy kicsit elszaladt a ló a Samsung mérnökeivel, sikerült megalkotniuk a mai mobiltelefon- és táblagép-kínálat legerősebb gépét; legalábbis ami a borítás alatti vas képességeit illeti. A gép lelke egy kétmagos Exynos processzor, amely magonként 1,2 GHz-en ketyeg. A grafikus számításokat egy négy fragment processzorral szerelt MALI-400 GPU végzi, amely mellé 1 GB LP-DDR2 RAM került; az LP a low power szavakat takarja, amely az átlagosnál alacsonyabb energiafelvételre utal. Ezek mellett 2 GB ROM és 12 GB belső memória áll a rendelkezésünkre, utóbbit természetesen bármikor kibővíthetjük egy micro-SD kártyával. A processzor és a grafikus egység képességeire nem térnék ki külön, lévén ezekkel már részletesen is foglalkoztunk egy-egy cikkünkben.

A mobilon az android rendszer 2.3.3-as verziója, azaz a Gingerbread fut, szinte akadásmentes működést produkálva. Bár a Gingerbread még nem támogatja a két magos processzorokat, az 1,2 GHz-es órajel jótékony hatással van a rendszer sebességére. Persze azért a második processzormag sem marad kihasználatlanul, a Samsung mérnökei ahol tudtak, belenyúltak a rendszerbe, hogy a legtöbbet hozzák ki az Exynos-ból. A főképernyő lapozása és a menü görgetése teljesen folyamatos, az alkalmazások szinte azonnal elindulnak, a Google Maps szélsebesen rajzolja a térképet, a képek kétujjas nagyítása pedig igen komoly sebességgel megy végbe.

Külön ki kell emelnem az alkalmazások közötti váltást, azaz a multitaskingot: a procedúra rettentő gyors, a háttérbe pakolt programok egyáltalán nem zavarják az éppen futókat, a letöltések és szinkronizálások is a felhasználó számára láthatatlanul mennek végbe. Az 1080p-s videók lejátszása és felvétele meg sem kottyan a masinának, a két magra optimalizált internetböngésző pedig egyszerre több oldalt nyitva tartva is hasít. Persze mivel androidról beszélünk, a Galaxy S II-t is meg lehet akasztani, néhol tapasztalható egy kis röccenés, a képernyő feloldása sem teljesen sima, a telefon forgatása közben bekövetkező orientáció-váltás pedig még mindig nem a leggyorsabb; általában viszont olajozott a működés, tesztalanyunk a mai droidos kínálat legkomolyabb sebességbeli élményét nyújtja. Érdekesség, hogy a főoldalra kipakolható naptár-widgetek csúnyán beleköpnek a levesbe, ezek felett lapozgatva és a tartalmukat görgetve kellemetlen akadásokat tapasztalhat az ember. Fura módon ezt csak az említett két minialkalmazásnál tapasztaltam, ennek okára máig nem derült fény, álmatlan éjszakákat okozva ezzel a szerkesztőség tagjainak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés