Samsung Galaxy S II - a trónörökös

Hirdetés

Adatkommunikáció, internet, szenzor alapú vezérlés

A készülék adatkommunikációs képességeire nem lehet panasz, a koreaiak minden elképzelhető szabvány kezelésére felkészítették a gépet. Kapunk egy négy sávos GSM-modult (850/900/1800/1900 MHz) és egy négysávos UMTS-chipet (850/900/1900/2100 MHz), 21 Mbps sebességű HSDPA-t és 5,76 Mbps sebességű HSUPA-t, WiFi-modult (802.11a/b/g/n), Bluetooth 3.0-át, a számítógéphez pedig microUSB 2.0-án vagy a Kies Air-en keresztül csatlakozhatunk. A telefon képes az internet megosztására (azaz a tetheringre) és a WiFi Directre (így a WiFi-képes készülékek mindenféle router vagy hotspot nélkül is képesek kommunikálni egymással), valamint a Samsung saját DLNA-kliense, az AllShare is elérhető rajta.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

Internetezni a beépített böngészővel tudunk, amely több, mint korrekt. Kezeli a könyvjelzőket, egyszerre maximum nyolc lapot tarthatunk nyitva, kereshetünk az oldalon és megoszthatjuk azt ismerőseinkkel, egy szóval mindent tud, amit egy mobil klienstől elvárna az ember. A Flash tartalmak megjelenítése pedig hab a tortán, az ilyen típusú vezérlők meg sem kottyannak a masinának, a beágyazott videók akadás nélkül futnak. A kétujjas nagyítás és kicsinyítés szélsebes, a zoomolási funkciókat ráadásul a telefon döntögetésével is megoldhatjuk, ehhez rajta kell tartanunk két ujjunkat a kijelzőn. Jópofa dolog, bár kissé felesleges, lévén ehhez is két ujj használata szükséges, akkor meg úgyis inkább a pinch to zoomot használja az ember. Mindent összevetve egy rettentően gyors böngészővel van dolgunk, ennyire komoly netezési élményt még nem tapasztaltam mobiltelefonon.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

A készülék kezelését négy extra gesztúrával dobták fel, melyek a beépített szenzorokat használják; a funkciókat a beállítások menü mozgások pontjában engedélyezhetjük. Ilyen az előző bekezdésben említett döntés alapú zoomolás, valamint szintén ezen alapul a főképernyő oldalainak lapozgatása. Bejövő hívás esetén a telefont arccal lefelé fordítva lenémíthatjuk azt, ugyanez érvényes a zene- és videólejátszó alkalmazásokra is; a hangvezérlő alkalmazásban pedig új hangfelismerést kezdeményezhetünk, ha kétszer megbökjük a telefon tetejét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés