Samsung Galaxy S II - a trónörökös

Hirdetés

Multimédia

A zenelejátszó nagyon kellemes dizájnnal és remek testreszabási faktorral dicsekedhet. A dalokat rengeteg aspektus szerint listázhatjuk, ezek közül ráadásul mi dönthetjük el, melyek kerüljenek a felső sávba. A beépített hangszínszabályozóban 8 előre definiált beállítás közül válogathatunk, akinek pedig ez nem elég, saját magának is összeállíthat egyet. További extra az effektező és a vizualizáció, bár utóbbi egy kicsit lassú, mintha túl ritkán mintavételezné az éppen játszott zenéket. A szoftver virtuális 5.1 hangzást is képes kivezérelni a 3,5 milliméteres kimeneten keresztül, egy sztereó hangfalpárt azért nem változtat moziteremmé, viszont fülhallgatóval igen kellemes élményt nyújt. A lejátszó rengeteg formátummal meg képes birkózni, a lista tekintélyt parancsoló: az MP3, OGG, AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, WMA, WAV, MID, AC3, IMY, FLAC és XMF kiterjesztésű fájlokat is gond nélkül üvöltethetjük.

Samsung i9100 Galaxy S II Samsung i9100 Galaxy S II

Kapunk egy igen jó videólejátszó programot is, amely a két magos processzornak köszönhetően úgy eszi az 1080p-s filmeket, mint kacsa a nokedlit. A támogatott formátumokkal itt sincsen gond, az MPEG4, H.264, H.263, WMV, DivX, Xvid, VC-1 videókat gond (és mindennemű akadás) nélkül lejátssza a szoftver, viszont az AAC 5.1 csatornás hangot nem tudja megemészteni; erre érdemes odafigyelni, nehogy a végén némafilmet bámuljunk. A feliratokkal is jól boldogul, feltéve, ha a .srt kiterjesztésű fájl és a videó neve megegyezik; a szövegek méretét három lépésben állíthatjuk, ráadásul tizedmásodperc alapon szinkronizálhatjuk is azt. A virtuális 5.1 kivezérlés itt is elérhető, ráadásul a képernyő színtónusát és fényerejét is állítgathatjuk, valamint az úgynevezett kültéri módot is bekapcsolhatjuk a minél kellemesebb élményért; persze az egérmozi-hatáson ez semmit nem változtat, értékelhető filmezéshez még a 4,3 hüvelykes képernyő is kicsi.

Samsung i9100 Galaxy S II

A készülékben található egy maximum 8 megapixeles, azaz 3264 x 2448 képpontos felbontású fotók készítésére alkalmas, autofókuszos kamera is, amely mellé egy LED-es villanó is került. A kameraszoftver rengeteg beállítási lehetőséggel operál: állíthatunk a képminőségen, a fényértéken (-2 és +2 között), a fehéregyensúlyon, bekapcsolhatjuk a geo-tagginget, a pislogásészlelést, a képstabilizációt, valamint rengeteg effekt és egyéb nyalánkság közül válogathatunk. A gyakran használt opciókat ki is tűzhetjük a felület jobb oldalára, szám szerint összesen négyet. Természetesen videókat is rögzíthetünk a géppel, a maximum felbontás 1920 x 1080 pixel, másodpercenként 30 képkockás sebességgel. Felvételek készítésénél is rengeteg beállítás közül szemezgethetünk, bár a kínálat jóval kisebb a fotó módnál tapasztalható opció-orgiánál, még így is bőven az átlag felett van a testreszabási lehetőségek száma.

Samsung i9100 Galaxy S II

Bár a képek egy monitoron vagy a telefonon megtekintve kellemes minőséget sugallnak, száz százalékos nagyításnál már nem ez a helyzet. A zajszűrő algoritmusnak hála kissé elmosott képeket kapunk, az apró részletek ezért oda is vesznek. A dinamikatartomány kicsi, egy minimális kromatikus aberráció is fellelhető; a 8 megapixeles felbontásnak hála viszont egészen élvezhető képeket készíthetünk a géppel; persze mindaddig, amíg rá nem nagyítunk a részletekre. A makró mód nem rossz, az alábbi fotók némelyikét 5-10 centiméterről fényképeztem, az eredmény egészen kellemes lett. A vaku pedig hozza az elvárt szintet: a pár méteres hatótávolság miatt komolyabb esti fotózásra nem alkalmas, a bulik megörökítésére viszont tökéletes. Kipróbáltuk a Full HD videófelvételt is, az eredmény korrekt egy mobiltelefonhoz képest, a gyors mozgások azért megfektetik a szoftvert; a tesztvideó itt látható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés