Hirdetés
Külső
A Samsung formatervezői visszafogták magukat az Ace 2 megalkotásakor, tesztalanyunk kinézete nagyon tipikus, kicsit rosszmájúan azt is mondhatnánk, hogy teljesen jellegtelen. A 118,3 x 62,3 x 10,5 milliméteres méretekkel és 118,5 grammos tömeggel rendelkező készülék dimenziói is teljesen átlagosak. A borítás fekete műanyagból van, a hátlap szerencsére matt, így a lakkozott társainál jobban ellenáll az ujjlenyomatokkal és az egyéb szennyeződésekkel szemben. Az összeszerelési minőség rendben van, a hátlap pontosan illeszkedik, a telefont erősen szorongatva sem hallható recsegés.
Az előlapot egy csillogó grafitszürke keret futja körbe, amely a fekete műanyag egyhangúságát hivatott megtörni. Legfelül az ezüstszínű hangszórórács csücsül, alatta egy Samsung felirat olvasható. A jobb felső sarokban kapott helyet a fényérzékelő, a közelségszenzor és a másodlagos kamera, utóbbit elsősorban videótelefonálásra érdemes használni. A legnagyobb területet a 3,8 hüvelykes képátlójú PLS érintőkijelző foglalja el, melynek felbontása 480 x 800 képpontos. A megjelenített színárnyalatok száma 16 millió, ám érzésünk szerint a kép lehetne egy fokkal vibrálóbb, élénkebb, mint ahogy a fényerő növelésének is örültünk volna. A betekintési szög nagy, szinte bárhonnan nézve éles a kép, oldalról viszont csökken a fényerő; e tekintetben egy kicsit alulmúlja az IPS és AMOLED típusú paneleket. Az érintéseket egyszerre több ponton, kapacitív technológiával érzékeli a képernyő. Legalul a három szokásos vezérlőt találjuk: a fizikai főképernyő gombot egy-egy kapacitív érintőbillentyű (menü és vissza) fogja közre.
A készülék hátlapja nagyon egyszerűre sikeredett, a kötelező elemek mellett minimalizálták a díszítést, utóbbit mindössze egy szürke Samsung felirat képviseli. A kamera felül középen található, az alatta lévő LED villanó a rossz fényviszonyok esetén nyújthat segítséget. A külső hangszóró a fényképezőtől jobbra látható, a magas hangerő miatt a beszélgetések kihangosítására ideális lehet, ám a keskeny dinamikatartomány miatt nem érdemes rajta zenét hallgatni. A fedlapot lefejtve az akkumulátorhoz és a SIM-foglalathoz juthatunk, a microSD-kártya cseréjét a készülék oldalán lehet megoldani.
A Galaxy Ace oldalán a szokásos interfész- és gombkínálat fogadja a lelkes nézelődőket. A hangerőt a bal oldalon szabályozhatjuk, ugyanitt a microSD-kártya foglalatára is rá lehet lelni; utóbbi egy műanyag ajtócska mögött rejtőzik. A memóriakártya cseréjéhez nem kell újraindítanunk a készüléket, azaz elérhető az úgynevezett hot swap funkció. A ki- és bekapcsol gomb jobb oldalt található, a 3,5 milliméteres kimenet felülre került, alul pedig egy microUSB-aljzat árválkodik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!