Samsung Galaxy A6 - 6ástalan

A Galaxy A6, első ezen a néven, érdekes kostrukció, valahol a J és az A széria között, amiben a felső-középkategóriás A sorozat jellegzetességei csak az elnevezésben érhetők tetten.

Bevezető, tartozékok

A Samsung Galaxy A6, első ezen a néven, jobban hasonlít egy keményebb kötésű J szériás eszközre, mint a korábbi, csúcsmodelleket idéző A jelzetű készülékek bármelyikére. Legalábbis a hátlap felől szemlélve. Az ugyanis a J5 és J7 2017-es modelljeinek kialakítását ötvözi a 2018-as Galaxy S9 kameraelrendezésével, a felhasználói igényeknek jobban megfelelő elhelyezkedésű ujjlenyomat-olvasóval egyetemben. Érdekesen kombinálták össze a felső és alsó kategória jellegzetes vonásait, alapvetően nem is oktalanul: a Galaxy A6 a tápláléklánc relatív alján foglal helyet az A sorozatban.

Samsung Galaxy Jééé... A6
Samsung Galaxy Jééé... A6 [+]

A nagyon szerény, középkategóriás modell mindössze annyiban különbözik a J széria új belépőjétől, hogy fémből van és magasabb felbontású kamerákat kapott. De szintén csak egyet-egyet mindkét oldalra. Egyébként a korábbi A modellektől eltérően 100 ezer forintért sem IP68-as védettséggel nem rendelkezik, sem gyorstöltéssel, kimaradt az értesítési LED, amit mondjuk a mindig aktív kijelző kompenzálhatna valamelyest, de az sincs. Szintén be kell érnünk hagyományos microUSB csatlakozóval és a kissé elkeserítő HD+ felbontással az Infinity Displayért cserébe.

A Samsung Galaxy A6 kialakítása láthatóan igen hasonló a Galaxy J7 (2017) megjelenéséhez.
A Samsung Galaxy J7 (2017) kialakítása igen hasonló a Galaxy A6 megjelenéséhez. [+]

Így rendszertanilag, meg úgy egyébként sem teljesen világos a két éves lapkakészlettel üzemelő Samsung Galaxy A6 helye és szerepe, az üzemidő viszont legalább kiváló, a duál SIM képességek pedig nem mennek az egyébként elfogadható méretű belső tárhely bővíthetőségének rovására. A rendszer korszerű, a szolgáltatások és a Samsung Experience felület hozza a szokásos szintet, nagy baj konkrétan nincsen, csak olyan érzésünk, mintha félrenyomták volna a dobozon a termékmegnevezést.

A lényeg az Infinity Display.
A lényeg az Infinity Display. [+]

Azon a dobozon, amiben a korábbi évekhez hasonlóan a készülékhez most is jár mikrofonos headset, méghozzá GH59-14677A típusú, microUSB kábel és normál töltéssebességre képes hálózati töltőfej, valamint SIM-tű.

Külső, kijelző

A Galaxy A6 külleme inkább a J széria stílusjegyeit viseli, viszont teljes fémházat kapott, szemből pedig pont össze lehet keverni egy Honor 8-cal, ha ugye azon nem lenne egy Honor felirat. A 149,9 x 70,8 x 7,7 milliméteres, 162 grammos készülék nem különösebben nagy, sőt, egészen kompakt, legalábbis a kezelési élményt tekintve. A kijelző alsó harmadát boldogan el lehet piszkálni fél kézzel is, az ívelt sarkok és a hűvös, szatényfényű fém hátlapnak köszönhetően pedig határozottan kellemes fogás esik rajta.


[+]

A 18,5:9 képarányú 5,6 hüvelykes Super AMOLED panel betekintési szögei kiválóak, a kontraszt matematikailag sem lehetne jobb, a színek erősen telítettek, kivéve, ha ezt pont nem szeretnénk, ugyanis a fehéregyensúly akár RGB skálán való manuális módosításán kívül választhatunk mást is. Opció az AMOLED-mozi (DCI-P3 szabvány), AMOLED-fénykép (Adobe RGB) vagy Alap (kissé vérszegény) megjelenítési mód, egyébként az Adaptív lesz a nyerő, ami nevéből adódóan is alkalmazkodik a megjelenített tartalom természetéhez.


[+]

Kijelző-teszt
Mérés Samsung Galaxy A6 Honor 7X Huawei P20 Lite Nokia 6.1
Képátló 5,6 hüvelyk 5,93 hüvelyk 5,84 hüvelyk 5,5 hüvelyk
Felbontás 720 x 1480 1080 x 2160 1080 x 2280 1080 x 1920
Technológia Super AMOLED IPS LCD IPS LCD IPS LCD
Fehér fényerő (max.) 371 / 561 nit 455 nit 430 nit 484 nit
Fehér fényerő (min.) 4,1 nit 3,0 nit 2,2 nit 2,0 nit
Fekete fényerő 0 nit 0,23 nit 0,28 nit 0,36 nit
Kontrasztarány végtelen 1979:1 1539:1 1343:1
Színhőmérséklet 7737 K + kézi 7919 K + kézi 8110 K + kézi 8418 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Meglepő fordulat viszont, hogy nincs Always on Display, vagyis a zárolt képernyőn nem lesz mindig jelen még az óra sem. Az mondjuk nem teljesen világos, hogy ugyan miért. Tekintve, hogy értesítő LED sincs. Úgynevezett FaceWidgetek viszont vannak, ehhez fel kell ébreszteni a kijelzőt, dupla koppos ébresztés és mindegy egyéb lehetőség híján a jobb élen található bekapcsológombbal, ahol elérhetjük a zenevezérlőt, a napi programot vagy a következő jelzést.

Sajnos értesítő LED és mindig aktív kijelző sincs.
Sajnos értesítő LED és mindig aktív kijelző sincs. [+]

Cserébe van arc alapú feloldás, ami hajlandó párhuzamosan működni a hátlapi ujjlenyomat-olvasóval. Utóbbi azért gyorsabb, viszont mindkettő precíz és megbízható. Az biometrikus szenzor megfelelő helyre került, kisebb kézzel is kényelmesen elérhető, és azon kívül, hogy nagyjából tévedhetetlenül végzi a dolgát, az értesítési panelt is előszedhetjük vele. Vagy éppen eltüntethetjük. Hasonló egykezes használatot segítő opció a képernyő méretének csökkentése, amit vagy hosszanti átlós simítással, vagy a Home érintőgombot háromszor megnyomva aktiválhatunk.


[+]

Az oldalakat megfigyelve a Galaxy A6 pontosan olyan, mint egy Galaxy J7 (2017), a hátlapról induló, élekre kifutó antennakilépések szintén. Alul microUSB csatlakozó, jack port, csak jelen esetben a beszédmikrofon nem a bal sarokban, hanem a kettő között található. A jobb oldalon, szerintem kissé magasan, mások szerint, meg pont jó helyen, a bekapcsológomb érhető el, fölötte pedig monó multimédiás hangszóró, akárcsak a Galaxy J7 (2017) esetében.


[+]

A felső élen nincs semmi, balra viszont a felfelé pozícionált hangerőszabályzókon kívül három kártyahely is elfért. Az egyszemélyes slotnak tűnő kártyahely valóban csak egy nanoSIM-et fogad be, míg az alatta található hosszabb rekeszbe egy további nanoSIM-et és egy microSD kártyát pakolhatunk egymás mellé, így a bővíthetőség dual SIM módban is adott. A másodlagos zajszűrő mikrofont nem találjuk szabad szemel, de van.


[+]

Az A6, szemben a hozzá nagyon hasonló J7 (2017)-tel, már Infinity Display-jel szerelt, így a kávák visszafogottak, a navigációs gombok pedig a kijelzőn foglalnak helyet, szerencsére módosítható sorrendben, illetve teljesen eltüntethető formában. Az a trükk itt is működik, hogy ha kétszer kattintunk az alkalmazásváltóra, akkor visszaugrik a legutóbb használt app felületére, másrészt lehet tetszés szerint színes a navigációs sáv háttere, ha éppen úgy tetszik. A dupla szelfikameráról viszont le kell mondanunk, viszont a dedikált LED segédfény megmaradt a felső káván lévő 16 megapixeles előlapi kamerát támogatandó.

Hardver, szoftver

A hardver, lássuk be, sejthető volt, megegyezik a Galaxy J7 (2017) kiosztásával. Az első Galaxy A6 a Samsung több, mint két éves, cserébe igen takarékos, 14 nanométeres Exynos 7870-es szettjét kapta, kiszereléstől függően 3 vagy 4 GB operatív memóriával. Esetünkben előbbi, tehát 3 GB áll rendelkezésre. A nyolc, maximum 1,6 GHz-es Cortex A-53-as mag és a Mali-T830-as grafikus gyorsító HD+ kijelző mellett jobban teljesít, a rendszer ráadásul kiválóan optimalizált, így a felhasználói élmény lényegesen jobb, mint a számszerűsíthető nyers teljesítmény.

Teljesítmény-teszt (a táblázat szétnyitható)
Benchmark Samsung Galaxy A6 ASUS Zenfone 5 Lite Huawei P20 Lite Nokia 6.1
Rendszerchip Exynos 7870 Snapdragon 630 HiSilicon Kirin 659 Snapdragon 630
AnTuTu Bench. 7.x 63541 pont 87303 pont 88428 pont 90519 pont
Geekbench 4.x (single/multi) 720 / 3602 pont 855 / 4116 pont 939 / 3689 pont 879 / 4200 pont
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 13,0 fps 8,7 fps 6,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 1080p 5,4 fps 14,0 fps 8,7 fps 5,6 fps
AndroBench Sequential Read 208,11 MB/s 268,07 MB/s 309,29 MB/s 275,65 MB/s
AndroBench Sequential Write 105,36 MB/s 200,00 MB/s 204,84 MB/s 118,78 MB/s
AndroBench Random Read 24,21 MB/s 54,80 MB/s 66,83 MB/s 39,85 MB/s
AndroBench Random Write 11,26 MB/s 6,32 MB 48,26 MB/s 14,82 MB/s


[+]

A tárhely szerencsére alapból minimum 32 GB-ra növekedett, önmagban is elégséges, de ugye két SIM kártya mellett is maximum 256 Gb-ra bővíthetünk. Az árilisi biztonsági csomaggal frissített 8.0-s Androidra épülő Samsung Experience 9.0-s rendszer továbbra is számos kényelmi megoldást és extra funkciót biztosít, mondjuk Always on Displayt pont nem, pedig a jellemzően AMOLED kijelzővel szerelt Samsung készülékek egyik határozottan vonzó képessége. Volt. Illetve az is, csak a Galaxy A6 nem tudja. Cserébe van Bixby Home, ami a főképernyőktől balra aktiválható. Vagy tiltható le, ha éppen nincs szükségünk a kártyaszerűen megjelenő interaktív információs felületre.


[+]

A felület témázható, a kétfázisú értesítési és gyorskapcsoló panel tartalma és elrendezése személyre szabható, természetesen elérhető az osztott ablakos nézet, illetve akár több alkalmazás lebegő ablakban való párhuzamos megjelenítése, elérhetőek az Android Oreóval debütált értesítési pöttyök és gyorselérés az alkalmazások ikonjain, illetve egy halom, Samsungtól már megszokott kényelmi megoldás.


[+]

Van Game Launcher, ami a játékélményt teszi teljessé, lehet csinálni képernyőfelvételt és játékmenet-videót, blokkolja a navigációs gombokat és optimalizálja az erőforrásokat. Hívásokat nem csak az adott névjegy jobbra húzásával indíthatunk, de a készüléket telefonálós pozícióba emelve automatikusan tárcsázza az üzenet küldőjét, vagy a kijelzőn megjelenített névjegyet. A kettős bejelentkezés Dual Messenger néven keresendő a Speciális funkciók között, itt több fiókkal is beléphetünk ugyanabba az alkalamzásba, illetve a közvetlen megosztás itt található, amivel tartalmakat továbbíthatunk mindenféle platformon adott, általában a leggyakrabban előkerülő partnereknek. A fenti funkciók engedélykötelesek, így le is tilthatjuk őket.


[+]

Alkalmazásokkal viszont nem vagyunk elkényeztetve, mindössze a Google szoftvercsomagja, a Microdoft Office és néhány roppant alapszintű szoftver került telepítésre. Így például számológépért, Samsung zenelejátszóért, videolejátszóért, vagy Samsung böngészőért a Galaxy Appsben kell kutakodni. Utóbbiért például azért érdemes, mert hajlandó biometrikus azonosítással belépni online felületekre. A Google Play Zene egyébként tartalmazza az Adapt Sound, személyre szabott hangzást biztosító hangszínszabályzót.


[+]

Egyébként van fájlkezelő, névjegyzék, üzenetkezelő, galéria, óra, FM-rádió és naptár. Továbbá egy Biztonságos mappa, amely külön védelmi vonalat képez az érzékeny tartalmaknak. A hardveres szintű titkosítást biztosító másodlagos felületre telepíthetünk alkalmazásokat és elzárhatunk bármilyen típusú privát tartalmat. A készülékhez továbbá jár 15 GB ingyenes felhőtárhely, amelyet Samsung fiókkal vehetünk igénybe. Érdekes módon még a Samsung Smart Switch költözködő app is az a’la carte menüre került. Nem mintha baj lenne, hogy csak azzal terheljük a rendszert, amire nekünk és valóban szükségünk van.

Multimédia

A szimpla hátlapi kamerát egy szimpla LED segédfény és PD autofókusz segíti, egyébként 16 megapixelt tud f/1,7 rekeszértékkel, az előlapi meg csak annyiban különbözik, hogy fix fókusszal és f/1,9-es apertúrával és háromféle erősségű LED-del dolgozik. Mindkét oldalon vannak AR-matricák, illetve elérhető a szelfifókusz, ami tulajdonképpen szoftveres portré mód. A kamera szokás szerint indítható a bekapcsológomb kétszeri megnyomásával, tényleg tizedmásodpercek alatt jutunk az egyedi felületre, amit a fókusz is tehetségesen követ.


[+]

Az élőképen kizárólag a kameraváltó, a teljes nézet mód, ami 10 megapixeles, 18,5:9-es képeket fog eredményezni és a segédfény érhető el, valamint a beállítások, ahol kérhetünk rácsvonalakat, helycímkéket, illetve lebegő exponáló gombot. Többek között. A fényképmódok, többek között a HDR is, az élőképtől balra lesznek, a Professzionális viszont ne tévesszen meg senkit, nincs DNG formátum és kizárólag az érzékenységet és a fehéregyensúlyt tudjuk piszkálni, valamint +/-3 tartományban elérhető az expozíciókorrekció.

A kamera legfőbb problémája a dinamika, ami HDR nélkül elég szerény, mármint minden kiég, ami képes rá. A HDR viszont remekül kompenzál, nem is ront különösebben a részletességen, a vonalélesség korrekt, lencsehibák nem jellemzőek, a fókusz pontos és gyors, a színek élénkek, valószerűek és telítettek. Zajmentesítés van, de nem túlzó, ahogy az élesítés sem. Összességében kellemes eredmények születnek automatikus módban, de a HDR azért kell. A HDR-hez meg pár, konkrétan két másodperc. A képminőség tulajdonképpen még éjszaka sem vészes, kissé felülexponált, de viszonylag részletes és nem sikálja szét az algoritmus a vonalakat.


[+]

Videózni 1080p 30 fps minőségben lehet, egyébként határozottan jól, a fókusz stabil, mindössze a zajszűrés lehetne kifinomultabb, a vágásnak látszó szünet pedig nem egy anomália vagy utómunka, csak tüsszentettem. A gyári, fájlkezelőből vagy galériából elérhető lejátszó a szokásos formátumokat szereti maximum FHD felbontásig, így az AC3 hangot és a DivX-et például nem, de a H265-ös kódolással és a feliratokkal nincsen problémája, hangsávokat viszont nem váltogathatunk. A kisabalkos megjelenítés cserébe szabadon méretezhető és pozicionálható.


[+]

Zenét megszólaltatni a Google Play Zene fog, tekintve, hogy ez van telepítve, így a Samsung saját megoldását on demand szerezhetjük be. Viszont a Google megoldása ez esetben integrálja a Samsung saját hanszínszabályzóját, úgyhogy nem szükséges fáradni vele. A kissé szokatlan helyre szerkesztett multimédiás hangszóró elég jól szól, tiszta, kellően hangos, nehéz letakarni és az sem különösebben zavarja, ha letesszük a készüléket. Kissé lapos és vérszegény, ahogy a legtöbb külső hangszóró, ennyi baja bír lenni, de az átlaghoz képest jobban szól.


[+]

Ha nem szórakozunk a beállításokkal, a fülhallgatóra jutó hangminőség akkor is kellemes, lényegesen telítettebb, részletesebb, dinamikus, teljesen korrekt. A fülessel elérhető Dolby Atmos ad némi teret és mélységet az egésznek, úgyhogy azt érdemes bekapcsolni. Az FM-rádió automatikusan keres állomásokat, az RDS információkat viszont a beállításokban kell engedélyezni. Az app összeköttetésben áll a Bixby Reminderrel, így hozzáadhatunk időpontokat és állomásinformációkat az emlékeztetőhöz, valamint rögzíthetjük is az adást.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

A Galaxy A6 legnagyobb előnye a dupla nanoSIM melletti memóriabővítés lehetősége, így a 32 GB belső tárhely gondolkodás nélkül kitolható 256 GB-ig. A Cat.6-os LTE mindkét kártyahelyen adott dual standby rendszerben, természetesen minden hazai frekvencián, a beszélgetés hangminősége kitűnő. Van mobilfizetésre alkalmas NFC, a microUSB port pedig OTG képes. Bluetoothból 4.2-es verzió áll rendelkezésre energiahatékony és A2DP protokollal, a WiFi pedig Direct és HotSpot mellett 802.11a/b/g/n szabványon kapcsolódik 2,4 és 5 GHz-en, a rendszer pedig támogatja az ANT+ szabványt. Navigálni a GPS, a GLONASS és a BeiDou rendszerenek segítségével tudunk. Van fény-és közelségérzékelő, gyorsulásmérő, tájoló, giroszenzor, hang- és mágneses érzékelő, valamint hall szenzor.


[+]

Az üzemidő egyébként elég jó. A 3000 mAh-s lítium-ion telep velünk ellentétben megköszöni az alacsony maximális órajelen pörgő szettet és a viszonylag alacsony felbontást, így offline videózni közepes fényerőbeállítás mellett akár 25 órán keresztül is tudunk, böngészni viszont már csak 10 órát engednek a kapacitások. Van viszont korlátozott funkcionalitású maximális energiatakérokásság és közepesen takarékos megoldás is, ha szűkében lennénk az erőforrásoknak. Gyorstöltés sajnos nincs, de így is korrekt tempóban tölthetjük fel a tartalékokat, felhasználástól függően úgy másfél naponta.


[+]

Értékelés: Samsung Galaxy A6
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Samsung Galaxy A6, első ezen a néven, egyrészt jó készülék, elégséges teljesítménnyel, de jól optimalizált rendszerrel, összeszedett felhasználói élménnyel, kifogástalan minőségű kivitelben, a dizájn meg szubjektív. A multimédia rendben van, a kamera pedig határozottan jó, amennyiben bekapcsoljuk a HDR-t és soha többé nem nyúlunk hozzá. Másrészt a készülék túlzottan hasonlít a Galaxy J7 (2017)-re. A hardver megegyezik, a kialakítás és dizájn szintén, a kijelző viszont igaz, hogy 18,5:9-es képarányúra váltott, de csak HD+ felbontású, ami 5,6 hüvelyken azért látszik. A készülék valamivel kisebb lett, ennek pedig a nem valamivel, hanem szignifikánsan kisebb akkumulátorkapacitás az ára, noha az üzemidő így sem kifogásolható. A kamerák magasabb felbontásúak, igazából jók is, de teljesen érthetetlen és felettébb sajnálatos módon eltűnt az Always on Display, aminek tetejébe még egy értesítő LED-et sem sikerült a maradék, egyébként nem drasztikusan sovány kávákra biggyeszteni. Ha az A széria felől közelítünk, a Galaxy A6 nem tudja a gyorstöltést, elmaradt a Type-C USB és nincs IP védelem. A 100 ezer forintos kategóriában nem egy készülék ajánl modernebb csatlakozókiosztást, dupla kamerarendszert, komolyabb teljesítményt, gyorstöltést, vagy csak FHD kijelzőt. Akár 18:9-es képarány mellett is. Ilyen az Asus ZenFone 5 Lite, a Honor 7X, a Huawei P20 Lite, de akár a Sony Xperia XA2 vagy a Nokia 6.1 is. Fél áron pedig ott a Xiaomi Mi A1. A Samsung Galaxy A6 alapvetően nem rossz, csak van néhány érthetetlen és oktalan tulajdonsága, ha a nagyon komoly konkurencia nem lenne elég önmagában.

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

Samsung Galaxy A6
 Samsung Galaxy A6 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 149,9 x 70,8 x 7,7 milliméter
Tömeg 162 gramm
Színvariációk fekete, arany, kék, levendula
SIM-foglalat 2x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,6 hüvelyk
Kijelző felbontása 720 x 1480 pixel (294 ppi)
Kijelző és készülékház védelme Gorilla Glass
Kijelző típusa Super AMOLED kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Samsung Exynos 7870
Processzor típusa 8x 1,6 gigahertzes Cortex-A53
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Mali-T830
RAM mérete 3/4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 32 / 64 GB (a rendszer 9,5 GB-ot foglal)
Memória bővíthetősége microSD (256 GB-ig külön slotban)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 850/900/1800/1900 Mhz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 800/850/900/1800/2100/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 300 Mbps
IrDA / Bluetooth nincs / 4.2 (A2DP, LE)
WiFi 802.11a/b/g/n, dual band, WiFi HotSpot, Direct, HT40
USB microUSB 2.0 (MTP, OTG)
Ujjlenyomat-olvasó van
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van (GPS, Glonass, Beidou)
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 8.0 (Oreo)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter van
Extra szoftverek Eszköz karbantartása, Fájlkezelő, Játékkezelő, Microsoft Office, Témaáruház, Galaxy Apps, Naptár, Biztonságos Mappa, Samsung Cloud
Multimédia
Fő kamera 16 megapixel, PD-autófókusz, f/1,7-es lencse, LED villanó
Másodlagos kamera 16 megapixel, fixfókusz, f/1,9-es lencse
Videófelvétel 1080p @ 30 fps
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3000 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő n/a
Beszélgetési idő (3G) max. 20 óra
Zenelejátszási idő max. 70 óra
Egyebek
3,5 mm-es jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, hall szenzor, fénymérő, közelségérzékelő, arcfelismerés, ujjlenyomat-olvasó, tájoló, mágneses- és hangszenzor Infinity Display panel (18,5:9), Dolby Atmos, NFC és MST alapú fizetés, duál SIM + microSD

Azóta történt

  • Samsung Galaxy A6+ - szembeötlő eltérések

    Az A6-ból pont olyan apróságok hiányoznak, amik az A6+ esetében megvannak. Ettől kissé drágább, de még így is jobban megérheti, noha bőven van olcsóbb konkurense.

  • Samsung Galaxy J6 - inkább A6 lite

    A Samsung idén rendesen összezsúfolta a középkategóriát, amiben az A sorozat és a J versenyzői tolonganak minimális hardveres különbséggel, de ugyanazokkal az érthetetlen, bár itt kevésbé fájó hiányosságokkal.

  • Készül a Samsung Galaxy J6+

    Az XDA firmware információkban bukkant az új modell néhány jellemzőjére, így valószínű, hogy a J6 is kap + jelzetű variánst.

  • Rendet tesz a Samsung?

    Úgy tűnik, a Samsung M széria érkezésével ismét rendezett lehet a gyártó középkategóriája.

Előzmények

Hirdetés