Hirdetés
Bevezető, tartozékok
A Samsung Galaxy A6, első ezen a néven, jobban hasonlít egy keményebb kötésű J szériás eszközre, mint a korábbi, csúcsmodelleket idéző A jelzetű készülékek bármelyikére. Legalábbis a hátlap felől szemlélve. Az ugyanis a J5 és J7 2017-es modelljeinek kialakítását ötvözi a 2018-as Galaxy S9 kameraelrendezésével, a felhasználói igényeknek jobban megfelelő elhelyezkedésű ujjlenyomat-olvasóval egyetemben. Érdekesen kombinálták össze a felső és alsó kategória jellegzetes vonásait, alapvetően nem is oktalanul: a Galaxy A6 a tápláléklánc relatív alján foglal helyet az A sorozatban.
A nagyon szerény, középkategóriás modell mindössze annyiban különbözik a J széria új belépőjétől, hogy fémből van és magasabb felbontású kamerákat kapott. De szintén csak egyet-egyet mindkét oldalra. Egyébként a korábbi A modellektől eltérően 100 ezer forintért sem IP68-as védettséggel nem rendelkezik, sem gyorstöltéssel, kimaradt az értesítési LED, amit mondjuk a mindig aktív kijelző kompenzálhatna valamelyest, de az sincs. Szintén be kell érnünk hagyományos microUSB csatlakozóval és a kissé elkeserítő HD+ felbontással az Infinity Displayért cserébe.
A Samsung Galaxy J7 (2017) kialakítása igen hasonló a Galaxy A6 megjelenéséhez. [+]
Így rendszertanilag, meg úgy egyébként sem teljesen világos a két éves lapkakészlettel üzemelő Samsung Galaxy A6 helye és szerepe, az üzemidő viszont legalább kiváló, a duál SIM képességek pedig nem mennek az egyébként elfogadható méretű belső tárhely bővíthetőségének rovására. A rendszer korszerű, a szolgáltatások és a Samsung Experience felület hozza a szokásos szintet, nagy baj konkrétan nincsen, csak olyan érzésünk, mintha félrenyomták volna a dobozon a termékmegnevezést.
A lényeg az Infinity Display. [+]
Azon a dobozon, amiben a korábbi évekhez hasonlóan a készülékhez most is jár mikrofonos headset, méghozzá GH59-14677A típusú, microUSB kábel és normál töltéssebességre képes hálózati töltőfej, valamint SIM-tű.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!