Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért

Sokoldalú és jó középkategóriás konstrukciót kínál a Samsung, a baj csak az, hogy a tavalyi modellt nem sikerült lekörözni.

Üzemidő, összegzés

Korlátozás ide, vagy oda, az üzemidő nem lesz jelentősen jobb. A Galaxy A53 erős használat mellett egy napig, átlagos használattal másfél-két napig húzza. Tapasztalataim szerint 5G kapcsolaton a készenléti idő némileg gyengébb, mint 4G-n, de ez maximum 5 százalékos különbséget jelent egy teljes nap alatt. A szoftverben található energiatakarékos mód, illetve a nem használt alkalmazásokat automatikusan altatja, így elősegítve a hosszabb üzemidőt. Az Eszközkarbantartó segít egyébként ezekben, illetve előrejelzést is ad arról, nagyjából meddig fogja bírni a mobilunk használati szokásaink alapján. A teszt alatt nekem egynapos üzemidőt jósolt. Szintetikus eredményként még álljon itt, hogy folyamatos HD videóstreameléssel 16 órán át bírja az akku.

Az akkumulátorra vonatkozó beállítások az eszközkarbantartóban.Az akkumulátorra vonatkozó beállítások az eszközkarbantartóban. Az akkumulátorra vonatkozó beállítások az eszközkarbantartóban. (forrás: Mobilaréna) [+]

Az akku 5000 milliamperórás, a hasznos kapacitás 4860 mAh, amit maximum 25 wattal lehet tölteni. Vezeték nélküli töltés nincsen, én közel kétszázezer forintért már elvártam volna. A töltés sebessége is állítható egyébként, illetve van arra is lehetőség, hogy az akkut korlátozzuk, amivel elvileg megóvható a hosszabb használat alatt az erodálódástól. 15 wattal a töltés 2 óra 10 perc, a 25 wattos gyorstöltéssel 1 óra 15 perc körül van. A hátlap meglehetősen melegedik a gyorstöltés közben, stressztesztek és játékok futtatása során ilyet nem tapasztaltam, olyankor kézben tartható hőmérsékletű maradt a telefon.


[+]

Samsung Galaxy A53 5G
Pro
Gyönyörű, 120 Hz-es, HDR10 Super AMOLED kijelző
IP67-es védettség
Bővíthető tárhely
Sztereó hangszórók, sokoldalú kamerarendszer, OIS
Négy Android főverzió- és öt év biztonsági frissítés
Kontra
A tavalyinál gyengébb processzor
Nincs QI töltés, nincs fali adapter a dobozban
Nincs 3,5 milliméteres fülhallgató csatlakozó
Pontozás
Kialakítás, védelem 8 pont
Kijelző 9 pont
Sebesség 7 pont
Szoftverfelület 8 pont
Fotózás, videózás 7 pont
Hangminőség 8 pont
Adatkommunikáció 9 pont
Üzemidő 7 pont
Ár/érték arány 7 pont
Indulóár (6/128 GB, HUF) 189 989

Verdikt

Nem lehet azt mondani a Galaxy A53 5G-re, hogy rossz telefon, mert egy korrekt csomagot kínál a Samsung. Jó az összeszerelési minőség és vízálló a ház, remek a kijelző, korrekt a kamerás teljesítmény fotózásban és videózásban is, az akkumulátor pedig egész hosszan bírja egy töltéssel. Nem igazán van olyan pont, ahol úgy tűnik, hogy kompromisszumot kell kötni, ha a Galaxy A53-at választjuk, hisz ha megnézzük a hasonló árú konkurenseket, akkor egyszer ott az iPhone SE 3. generációja, ami erősebb hardvert, de gyengébb kijelzőt, üzemidőt és kamerás teljesítményt kínál. Aztán ott a Realme GT 2, ami nyers erőben és a töltés gyorsaságában túlteljesíti a Galaxy A53-at, de fotós és videós téren alul marad, a tárhelye sem bővíthető, nincs IP-védettsége sem, és a szoftver sem olyan sokoldalú még, mint a Samsungé.

A legnagyobb konkurenst most házon belül kell keresni. A tavalyi Galaxy A52s 5G annyira jól sikerült készülék, hogy ha valaki az A53-at fontolgatná, én azt tanácsolnám neki, hogy inkább a 2021 őszén kiadott A52s 5G-t vegye meg, olcsóbban erősebb hardvert és egy plusz 3,5 milliméteres jack csatlakozót kap, no meg töltőt is a dobozban. A szoftveres oldal pedig megegyezik, ahogy a kamerás téren sincsen szignifikáns különbség a két telefon között. Önmagában nézve a Samsung Galaxy A53 tehát nem egy rossz készülék, csak éppen elődje sikerült olyan jól, hogy nem tud kilépni árnyékából, így balgaság lenne ajánlani. Az pedig egyáltalán nem segít rajta, hogy jó 40 ezer forinttal drágábban indul.

viragdani01

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés