Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért

Sokoldalú és jó középkategóriás konstrukciót kínál a Samsung, a baj csak az, hogy a tavalyi modellt nem sikerült lekörözni.

Videós képességek

Négyből két kamerával lehet videózni.
Négyből két kamerával lehet videózni. [+]

Talán a középkategóriában kiemelkedőnek mondható az A53 kamerás teljesítménye, de nem mentes a hibáktól. Rengeteg mód és felbontás közül választhatunk, az OIS pedig kifejezetten szépen szűri ki a kezünk remegéséből adódó problémákat a hátlapon.

De kezdjünk az előlapi kamera felvételeivel! Itt a maximális felbontás 4K 30 képkocka per másodperces sebességgel. A dinamika, a szaturáció és stabilizálás rendben van, a hangot pedig sztereóban rögzíti a készülék. A fényforrások az esti felvételeken hajlamosak kiégni, illetve romlik a részletesség is, de szerintem nincs akkora zaj a felvételeken, hogy az vállalhatatlanná tegye őket.


Amennyiben jobb minőséget akarunk mégis kihozni az előlapi szenzorból, érdemesebb a 1080p-s felvételt választani. Itt 30 és 60 képkocka per másodperces sebességgel is mehet már a videó a 60 fps a 4K felvételek esetén kimarad. A telefon 30 fps mellett képes mindenféle arcszépítő módokat is alkalmazni, de ezt szerintem érdemes feláldozni a simább felvételeket eredményező másodpercenkénti 60 képkocka oltárán. Az előlapi kamerával van még lehetőség 720p-ben is rögzíteni 30 fps-sel, valamint a Lassítás módban 720p-ben 120 fps-sel.


A hátlapi kamerarendszer is ugyanezeket a felbontásokat támogatja. Az alapértelmezett a 1080p-s felvétel 30 képkocka / másodperccel, de ezt ki lehet tolni 4K 30 fps-re. A kameraszenzorok között a telefon képes váltani mindkét felbontással, illetve a digitális kétszeres zoom is opció, viszont a látószögek közti váltást nem tudja jól lekövetni a hardver, ezért kimaradnak képkockák, ugrik a felvétel és vele együtt a hang is. A videókban nem én hagytam abba a beszédet a szavak felénél, hanem a felvételből hiányoznak azok a másodpercek, vélhetően ez az új lapka számlájára írható, mivel a tavalyi snapdragonos A-széria nem produkálta ezt. Az esti felvételeknél gyakori a becsillanás is a lencsén.




Ha simább mozgású videót akarunk, akkor 1080p-ben van lehetőségünk másodpercenkénti 60 képkockás sebességgel rögzíteni, ebben a módban viszont el kell engedjük a digitális zoomot és az ultraszéles látószöget is.

Az OIS az FHD és HD felvételeknél rendben teszi a dolgát, 4K-ban viszont nem kapcsol be. FHD-ban és HD-ban kellően stabil felvételeket kapunk, a sétálás közbeni kézremegéseket szépen kiszűri a telefon. Ha többre van szükségünk, akkor van ultrastabil mód, ez egyszerre használja az OIS-t és az elektromos stabilizálást, de csak 1080p-ben 30 fps-ig működik, a mesterséges hatást keltő eredménye pedig nem annyival jobb, hogy megérje használata. A szuperstabil csak a főkamerával működik, így itt sem opció a látószögek közötti váltás.


Van lassított és szuperlassított videó is. Mindkettő 720p-ben képes rögzíteni, előbbi időkorlát nélkül és 120 fps sebességgel, utóbbi viszont csak 8 másodpercnyi visszajátszott anyagot rögzít, de azt 960 fps sebességgel. A lassított videókhoz, főleg a szuperlassításhoz elengedhetetlen a jó fény, nappal érdemes vele szórakozni.


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés