Samsung Galaxy A53 5G - kevesebbet többért

Sokoldalú és jó középkategóriás konstrukciót kínál a Samsung, a baj csak az, hogy a tavalyi modellt nem sikerült lekörözni.

Multimédia, adatkommunikáció

Van egy kifejezetten jó és egész nagy méretű megjelenítő, amin jó a tartalomfogyasztás. A telefon jelen pillanatban az Exynos 1280 miatt még nem támogatja a HDR10-et, de a HLG-t igen és megvan az L1-es biztonsági szint, szóval simán mehet a nagy felbontású stream is. Alapértelmezetten a Netflix és a Google TV van telepítve, de videók lejátszására használható a fájlkezelő vagy a galéria is, bár én inkább telepítenék egy dedikált programot erre a célra. A zenei vonalat a YouTube Music és a Spotify képviseli, zenelejátszót sem találni, viszont ez is telepíthető a Play Áruházból vagy a Galaxy Store-ból. FM-rádió nincsen.

Hirdetés

Balról jobbra: Az alapértelmezett zenelejátszó a YouTube Music, hangkimeneti opciók és a Hangrögzítő.Balról jobbra: Az alapértelmezett zenelejátszó a YouTube Music, hangkimeneti opciók és a Hangrögzítő.Balról jobbra: Az alapértelmezett zenelejátszó a YouTube Music, hangkimeneti opciók és a Hangrögzítő. Balról jobbra: Az alapértelmezett zenelejátszó a YouTube Music, hangkimeneti opciók és a Hangrögzítő. (forrás: Mobilaréna) [+]

Az A53 sztereó hangszórókkal van felszerelve, a beszédhangszórót használja másodlagos hangkeltőként. A végeredmény szerintem meglepően jó, kellő erősséggel és tisztán szólalnak meg a hangok, ráadásul adott a Dolby Atmos minősítés is, érzésre ott van az S22 szintjén hangban az A53. Kiemelkedő a rezgőmotor és a telefonos hangminőség is. Ha lejátszás helyett rögzíteni szeretnénk valamit, azt az előre telepített hangrögzítővel megtehetjük, itt van opciónk sztereó sávot felvenni, illetve használhatunk külső mikrofont is a felvételekhez, de a 3,5 milliméteres jack hiánya miatt csak Bluetooth 5.1-en vagy az USB-C csatlakozón keresztül. Van beszédleíró diktálás, de ez magyarul egyelőre nem elérhető.

A kijelző gyönyörű és a hangszórók is jók.
A kijelző gyönyörű és a hangszórók is jók. [+]

Adott az NFC chip, van kétsávos Wi-Fi, de ezen a téren visszalépés történt az A52s 5G-hez képest, mert az A53 nem kezeli a Wi-Fi 6 szabványt, így marad Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) 2,4 és 5 GHz-en. De van direkt és hotspot, illetve a szoftver képes Samsung mobilok között a Quick Share-ben rejtve megosztani adatokat és hálózatokat. A baj csak az, hogy ez sem egyedi funkció, így nem billenti az A53 felé a mérleget.

Sebességteszt a Telekom 5G hálózatán és 5 GHz-es Wi-Fi hálózaton.Sebességteszt a Telekom 5G hálózatán és 5 GHz-es Wi-Fi hálózaton. Sebességteszt a Telekom 5G hálózatán és 5 GHz-es Wi-Fi hálózaton. (forrás: Mobilaréna) [+]

Mobilhálózatok terén az összes hazai támogatott, az 5G sub6-en megy, az alapértelmezett beállítás szerint pedig a rendszer automatikusan mindig a leggyorsabb hálózatot fogja előnyben részesíteni. A hívásokhoz van opció bekapcsolni a VoLTE-t, de ha akarjuk, ezeket mind korlátozhatjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés