Nokia 2.2 - időutazás

Modern AI-funkciókkal hirdetik, teljesen friss Android rendszer fut rajta, összességében mégis múltidéző az összkép.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Három különálló kártyahely figyel a Nokia 2.2-n, a microSD-hely értelemszerű, a többi pedig két darab nanoSIM-et enged be, minden hazai LTE sáv támogatásával és 300/150 Mbps-os átviteli plafonnal. Internetezni természetesen Wi-Fi-n keresztül is lehet, a modem 802.11b/g/n típusú egy csatornán (Direct, HotSpot), érzékenysége közepes, viszont a stabilitásával nem voltak gondjaink. 4.2-es Bluetooth adott A2DP és LE támogatással, a microUSB-felület pedig 2.0-s. Az A-GPS mellett a HMD terméke GPS, GLONASS, BeiDou és Galileo műholdakat használja a fürge pozíciószerzéshez, a pontosság jó, viszont autós navigálásnál is felmerülnek olyan akadozások-késlekedések, amik megzavarhatják a vezetőt.

Hirdetés

[+]

Kellemes beszélgetési hangminőségről számolhatunk be mindkét oldalon, a Nokiákra szerencsére ritkán lehet ilyen jellegű panasz, és ilyen téren az egyik legolcsóbb modellre is odafigyeltek. A telefon elforgatását egyszerű gyorsulásmérő detektálja, a giroszkóp kimaradt, ahogy a mágneses szenzor, a barométer, az infraport és az NFC sem része a repertoárnak.


[+]

Értékelés: Nokia 2.2
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 7 pont
Sebesség 3 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 8 pont
Felhasználói felület élménye 5 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 7 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 6 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 7 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 4 pont
Hogyan értékelünk?

Nem egészen egy évvel ezelőtt teszteltük a készülék elődjét, a Nokia 2.1-et, ami mellett első számú érvként a beépített 4000 mAh-s akkumulátorát és az ebből eredő, igen erős üzemidőt lehetett felhozni. A 2.2 esetén házilag is cserélhetővé vált az energiaforrás (ha valakinek ez még szempont 2019-ben), viszont a 3000 mAh-s telep inkább csak egy valamivel kategóriaátlag fölötti üzemidőt ér el, 5-6 órásra hozható kijelzőidővel, 1-2 napos átlagfelhasználással, és körülbelül 14 órás nettó videólejátszási képességgel, 150 niten. A teljesen hagyományos, 5V/1A-s töltőfej körülbelül 3 óráig tölti a mobilt, ha teljesen lemerült állapotról indulunk ki.

A Nokia 2.2 sajnos még az elődjéhez képest is csalódást keltő termék lett. Örvendetes, hogy végre meghaladtuk az 1 GB RAM-ot a kategóriában, és végre 2/16 GB-ról indul a mobil, viszont mellette olyan, érthetetlen visszalépések történtek, mint a zajszűrő mikrofon és ezáltal a sztereó videófelvétel kispórolása, a második multimédiás hangszóró eltüntetése, a felére csökkent teljesítményű gyári töltőfej, a teljesen fapados szenzoros felhozatal és a 3000 mAh-ra redukált akkumulátor. És bár szubjektív, de szerintem a külseje sem előnyére változott.


[+]

A Nokia 2.1 tavaly ősszel jobb vétel volt ugyanebben az árkategóriában, ha pedig a 40 000 forint körül jelenleg elérhető konkurenseket nézzük, a Nokiának kevés esélye van, pedig nem csak a Redmi 7-re gondolok,hanem akár az Alcatal 3 (2019)-re, a Honor 8S-re, vagy akár a Samsung Galaxy A20e-re. Még a Nokia palettáján is furcsa ez az árazás, hiszen a 3.2-höz képest alig 5000 forint a különbség, ami ennél lényegesen jobb telefon, pedig annak sem véletlenül adtuk azt a címet, hogy az ár már jó, de a termék még nem. Őszintén szurkolok a HMD-s Nokiának, de ennél remélhetőleg jobb ajánlattal készülnek a közelgő IFA-ra.

szentkuti11

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Nokia

Azóta történt

Előzmények

  • Nokia 8.1 - Annyira plusz, hogy már nyolc

    A Nokai 8.1 ugyanaz a készülék, mint a Nokia X7, amit meg ugye a Nokia 7 Plus folytatásának szántak, így a Nokia 8.1-nek inkább van köze a felső középkategóriás modellekhez, mint a csúcsszériához.

  • Nokia 7.1 - csak a matek nem stimmel

    Pont jó méretű, egyedi megjelenésű és villámgyors Android One-mobilt hozott nekünk a HMD, megvannak a kedvelt márkanevek is, de az árazásnál megcsúsztak.

  • Nokia 5.1 - 5.1-es körzet

    Ismét nem üti meg az ingerküszöböt, viszont továbbra is minőségi és esztétikus készülék. De a Nokia márkajelzésen kívül nagyjából ennyit tud üzembiztosan.

  • Nokia 6.1 - kis verziófrissítés

    Sok tekintetben előrelépett az új Nokia 6 a tavalyihoz képest, ám már be is jelentették szenzorszigetes, még ütősebb folytatását, így rövid életű lehet a telített phabletpiacon.