Noa H10 - hátizé... ennyiért?

A horvát gyártó első készülékéhez volt szerencsénk, ami mutatós, gyors és erős, de ezen felül nem sok mindennel támasztja alá az árcímkén szereplő összeget.

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Az adatkommunikációs képességek átlagosak, a dual standby rendszerű, két nanoSIM-kártyás használat a bruttó 32 GB belső tárhely microSD kártyával való bővíthetőségének feláldozásával lehetséges, a Cat.6-os hálózat viszont minden hazai LTE frekvencián elérhető. NFC nincs, OTG van, a WiFi pedig specifikáció szerint 802.11b/g/n szabványon kapcsolódik Direct és HotSpot funkciók mellett. Bluetoothból 4.1-es verzió áll rendelkezésre EDR protokollal, a navigációt pedig a GLONASS műholdak mellett földi hálózatok is segítik.


[+]

Az üzemidőt 4000 mAh-s Li-ion telep biztosítja, alapvetően nem lenyűgöző időtartamban. WiFi hálózaton közösségi kommunikációs és e-mailszinkronizálás mellett is maximum két nap készenlét hozható ki a kapacitásokból, míg a MinDigTV adását 6 órán keresztül nézhetjük. A töltőfej szerencsére hajlandó tempósan regenerálni a telepet a MediaTek Pump Express szabványa szerint. Energiatakarékossági sémák a Beállításokban akadnak, Battery profiles címszó alatt, itt egyénileg konfigurálhatjuk a teljesítménykorlátozás mértékét és minőségét.

Értékelés: Noa H10
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 8 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 6 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 6 pont
Hogyan értékelünk?

A Noa csúcskészüléke egyáltalán nem rossz, csak éppen bruttó 110 ezer forintos áron nem is különösebben jó. A készülék markánsan nem különbözik az UMi Z-től, az ára viszont igen. A minimálisan nagyobb akkumulátorkapacitás és a lézeres fókuszsegéd helyett beszerelt második kameralencse annyit nem ad hozzá az összképhez, mint amennyit az árkülönbözet mutat, kétkamerás működés mindössze bokeh módban érhető el, noha nyilván papíron jól mutat, hogy a nagy brandekhez hasonlóan a Noa is képes ilyesmire, ám a gyakorlatban nem túl kifinomultan működik ez a megoldás. A multimédia nem igazán meggyőző, a mellékelt fülhallgató pedig vagy gyári hibás, vagy tényleg az eddigi legrosszabb, amit valaha hallottunk, a kialakítás és anyaghasználat viszont kitűnő, ahogy a megjelenítés minősége is példás. Ezen kívül aránylag ingerszegény eszközről beszélhetünk, ami kiváló teljesítményt mutat a szintetikus teszteken, valamint kifogástalan felhasználói élményt a sebesség és rendszerstabilitás szempontjából, amit az esetlegesen működő, de inkább nem nagyon működő ujjlenyomat-olvasó ront le jelentősen. A szoftver majdnem érintetlen Android 6.0, a Noa nem igazán strapálta magát, hogy egyedi jellegzetességekkel vagy extrákkal különböztesse meg magát a konkurenciától. Ennyi pénzért ma már elérhető mondjuk egy Honor 8, egy Samsung Galaxy S6 vagy S6 edge, esetleg az idei Galaxy A5 vízálló kivitelben, Huawei P9, sokkal olcsóbban pedig annyi hasonló képességű alternatíva, hogy felsorolni sem érdemes, például a Vernee, vagy a Xiaomi kínálatában. Ha pusztán a specifikációt nézzük, akkor valamelyest még talán indokolható is lenne a relatív magas árazás, de a gyakorlatban nemigen lehet érezni, hogy itt most a B-brand kínai ipar egyik csúcsgépe van a kezünkben, a mindennapok során a készülék felhasználói élményben nemigen tér el egy középkategóriás eszköztől, nincs meg az a plusz, ami éreztetné, hogy egy flagship van a kezünkben. A Noa tehát a H10-es készülékkel nem okozott maradandó élményt, de érdeklődve várjuk a középkategóriás ajánlatukat, amit a H10 mellett szintén elérhetővé kívánnak tenni a magyar piacon.

AliceWake

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Noa

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés