Noa H10 - hátizé... ennyiért?

A horvát gyártó első készülékéhez volt szerencsénk, ami mutatós, gyors és erős, de ezen felül nem sok mindennel támasztja alá az árcímkén szereplő összeget.

Hardver, szoftver

A hardver szintén aktuális és potens, a MediaTek tízmagos Helio X27-es lapkáját 4 GB rendszermemória egészíti ki, ami lényegében mindenre elég. A egyedi összeköttetést alkalmazó, háromklaszteres konstrukció legerősebb tömbje két darab, 2,6 GHz-re húzott Cortex A-72-es magot, négy 2 GHz-es Cortex-A53-as magot, és egy energiahatékony, 1,6 GHz-es, négymagos egységet vonultat fel heterogén többmagos big.LITTLE dizájn szerint. A 20 nanométeres csíkszélességű központi feldolgozóegység kiváló teljesítményt mutat a gyakorlatban is, a nagyobb megterhelésre jelentkező melegedés nem aggasztó, viszont a hőmérséklet a fém háznak köszönhetően hamar normalizálódik is.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Noa H10 UMi Z Xiaomi Mi 5 Vernee Apollo Lite
Rendszerchip MediaTek Helio X27 MediaTek Helio X27 Snapdragon 820 MediaTek Helio X20
AnTuTu Benchmark 6.x 106643 pont 110252 pont 115756 pont 90081 pont
Vellamo Browser 6223 pont 5955 pont 4257 pont 3279 pont
Vellamo Metal 2128 pont 2001 pont 2968 pont 2951 pont
Geekbench 3 (single/multi) n/a n/a 1981 / 4075 pont 1810 / 5484 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1804 / 4247 pont 1789 / 4426 pont n/a n/a
GFXBench Man. onscreen 18 fps 19 fps 38 fps 18 fps
GFXBench Man. offscreen 19 fps 19 fps 38 fps 17 fps
GFXBench T-Rex onscreen 37 fps 37 fps 58 fps 36 fps
GFXBench T-Rex offscreen 40 fps 41 fps 73 fps 37 fps


[+]

A grafikával a 875 MHz-re felskálázott Mali-T880 foglalkozik. A rendszer működése közben nem tapasztaltunk bizonytalanságot, feloldásnál néha megtorpan, egyébként gördülékeny, gyors és stabil feladatvégzést tesznek lehetővé a komponensek és a jobbára érintetlen, 6.0-s Android. A biztonsági csomag tavaly decemberi, egyes alkalmazások meg kissé ásatagok. Néhány AOSP alapú szoftvert és esztétikai apróságot leszámítva minden a hagyományos rendben és megjelenéssel történik.


[+]

Az értesítősáv kétfázisú, viszont a szürke felület helyett áttetsző, fekete témát kapott. A kapcsolótábla és az értesítősáv tartalmát a Kezelőfelület-hangolóval tudjuk módosítani, amit a beállítások ikonra tenyerelve szedhetünk elő. A főoldalak száma tetszőlegesen sokszorozható, terjeszkedni jobbra és balra is lehet, de van alkalmazásmenü is, ami kizárólag ABC sorrendben hajlandó felvonultatni a rendelkezésre álló készségeket jelző, jobbára átrajzolt ikonokat.


[+]

A kiegészítő lehetőségeket és extrákat a Smart Assistant menüpontban találjuk, két hasznosat, egy energiagazdálkodási lehetőséget és egy teljesen felesleges valamit, viszont mindet angolul. A Harlequin LED értelemszerűen az értesítő LED működését szabályozza, például töltés közben és alacsony töltöttségi szinten nem muszáj pislákolnia, egyébként pedig összesen három színből válogathatunk a nem fogadott hívások, az üzenetek és minden más számára. A virtuális vezérlőgombok variálhatóságát már kitárgyaltuk, ezen kívül aktiválhatunk még egy Background task clear nevű opciót, amiről pont ennyit árulnak el, mi viszont nem szívesen nyúlunk bele a natív memóriakezelésbe. Bár biztosíthatjuk az egyes alkalmazások érinthetetlenségét.


[+]

Dupla koppos ébresztés nincs, az érintésérzékeny ujjlenyomat-olvasó viszont felvillantja a kijelzőt, és az esetek többségében a zárlatot is sikerül feloldania. Extra alkalmazásokkal sem árasztották el a rendszert, a Google szoftvercsomagja visszafogott létszámban van jelen, a legtöbb dolog AOSP alapú, gyári megoldás, mint a fájlkezelő, a letöltéskezelő, a biztonsági mentés, vagy a zenelejátszó. Van egyébként minden szükséges alkalmasság, számológép, óra, térkép, hangrögzítő, egyedül a Users Guide, ami nem megszokott, ez részletes, többnyelvű, digitális használati utasítást tartalmaz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Noa

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés