Motorola Moto G5 Plus - nomen est omen

Megint ott figyel a Motorola márkanév egy Moto előtt. Ezzel picit meg is ugrott az erősebbik G5 ára, amely fejlett kamerával igyekszik kompenzálni.

Multimédia

A G5 Plusnak a hátlapi kamera a legfőbb megkülönböztető jegye a középkategóriában, ugyanis a Galaxy S7/S8-hoz hasonlóan 12 megapixeles modult kapott dual-pixel PD-autofókusszal és f/1,7-es blendéjű, kiemelkedően jó fényerejű lencsével. Azért ez nem pont azt a kamerarendszert, nincs például optikai képstabilizátor, van viszont dupla ledes villanó. Az előlapra 5 megapixeles szenzor került f/2,2-es rekeszértékkel, és egy olyan tulajdonsággal, ami a drágább mobilok között is ritka: van profi mód, azaz a szelfiképek zárideje, érzékenysége, fehéregyensúlya és expozíciója is állítható. A rendszer fixfókuszos, de decens képet lő, akár arcszépítő funkciókkal, és ha kell, a képernyőt vakuként felvillantva, íme, egy példa. A hátlapi kamerához még panoráma és lassított felvétel funkciók érhetők el, plusz HDR mód, vaku, időzítő és egy-két apróság.


[+]

Erős alapok ezek 100 ezer forintért, és nappal a vonalélesség igazolja is a dolgot: ha nem is ezek a legrészletesebb 12 megapixeles felvételek, (ebben a HTC U11 és a Google Pixel az etalon), nagyon is rendben van a dolog, nem vészes a zajmentesítés, nincs túlélesítés, elfogadható a lencsetorzítás. A fehéregyensúly mindig pontos, viszont szembetűnő a dinamikatartomány szűkössége. A dolog nem kétségbeejtő, de lehúzza a jófajta összképet, és a HDR gyakran nem kompenzál eléggé ahhoz, hogy a kiégett részleteket visszanyerje. A fókusz tényleg gyors, bár nincs a Galaxyk szintjén, és már nappal előfordult egy-egy ritka fókuszhiba. Mondjuk, amikor a kereső közepén nem egy épületrészlet vagy faág, hanem az ég volt. Kellemesen szűk az élességtartomány a jófajta makrók lövésére, viszont itt érdemes rászokni az érintőfókuszra, mert nélküle gyakran megy félre az élesítés. Expozíciókorrekcióra is szükség lesz.


[+]

Este is akad itt-ott fókuszhiba, ami azért sajnálatos, mert a nagy fényerejű lencsének köszönhetően „jól lát a sötétben” a G5 Plus, igaz, az automatika optikai képstabilizátor hiányában rövidebb záridőt és magasabb érzékenységet választ az ideálisnál. Sokat nyom a latba a kézi mód, a hosszabb záridőhöz persze állvány kell. Videofelvétel legfeljebb 4K-ban lőhető, 30 fpssel és remek részletgazdagsággal (katt). 1080p-ben, 60 fpssel már kevesebb részlet rögzül (katt), de rendben van ez és a szűkösebb látószögű, de szoftveresen egész jól stabilizált 1080p/30fpses felvételek minősége is (katt). A sztereó hang inkább átlagos tisztaságú, a kamerás összképességek mindenesetre felülemelkednek az árszint átlagán. Akad persze jobb kameramobil a kifutók között (Nexus 5X), és a hardveralapoktól picit többet vártunk, például DNG RAW mentést. De ne legyünk telhetetlenek.


[+]

A Play Zene listák, előadók, albumok, dalok és műfajok szerint rendszerezi a helyben tárolt dalokat, plusz megjeleníti a Google fizetős katalógusát. Akad hangszínszabályozó és a füles csatlakoztatásával munkára bírható FM-rádió, headset nincs a dobozban. Az ismert formátumok közül csak a WMA nem tetszik neki, a galériával egyenértékű videolejátszón pedig a DivX, az Xvid, az AC3 hang és a feliratok fognak ki. Cserébe nem gond az HEVC kodek és a 4K-s videók visszajátszása, de már csak a zéró szoftveropció miatt is érdemes telepíteni egy BS Playert, ami mindent elvisz.


[+]

A fülesre a G5 Plus kategóriájának megfelelő hang jut, egész combos erősítéssel (már a mobilok között). A részletesség és a dinamika a 100 ezer forintos átlagnak megfelel, alapvetően jó a minőség, frekvenciaátvitel vagy zaj szempontjából nem füleltünk le elhajlást. Mindezt szépen el lehet felejteni, amikor a beszélgetési hangszórón osztozkodó multimédiás hangleadó megszólal. Tud az ilyen szépen szólni, és volt már sztereó Moto G. Sajnos ez a régmúlt homályába vész: a hangerő csak átlag feletti és torzít, 2-3 lépéssel lejjebb véve pedig csak annyira szép a produktum, mint a látványtervekből dobozzá vedlett Duna Aréna.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Motorola Moto G5 - meglepetések helyett

    Semmi különleges extra, de ez nem baj. A G5 megbízható, nem okoz meglepetést, de sokan inkább ezt szeretik, mint a telepakolt szoftvert.

  • Renderképen a Moto Z2 Force

    A Moto Z széria idei verzióiról eddig nem sok információnk akadt, leszámítva néhány kiszivárgott, állítólagos sajtófotót.

  • Fotókon a Moto G5S Plus

    Amelyek mellesleg teljesen egybevágnak a korábban kiszivárgott renderképekkel.

  • Bemutatkozott a Moto Z2 Force

    A Motorola márkanév alatt futó phablet egyelőre Amerikában kerül piacra, de mivel nem Verizon-exkluzív lesz, talán európai bevezetésre is számíthatunk.

Előzmények

Hirdetés