Motorola Moto G5 Plus - nomen est omen

Megint ott figyel a Motorola márkanév egy Moto előtt. Ezzel picit meg is ugrott az erősebbik G5 ára, amely fejlett kamerával igyekszik kompenzálni.

Hirdetés

Hardver, szoftverek

A Snapdragon 625 az egyik legkedveltebb középkategóriás SoC, és bár a nyolc, 2 GHz-en futó Cortex-A53 magnál erősebbet gurít egy Snapdragon 650 vagy Helio X25, a 14 nanométeres gyártástechnológia alacsony fogyasztást, a kitűnő szoftveroptimalizálást pedig villámgyors működést eredményez. Elegendő a közel érintetlen Android 7.0-nak a 3 GB RAM, a 32 GB-ból megmaradó 23 GB tárhely pedig ha megtelne (a fájlrendszer F2FS), microSD-vel lehet megtoldani (max. 128 GB, belső tárhelyként formázható). Oké, a legkomolyabb 3D-s játékok nem futnak el úgy, mint egy csúcsriválison, ebben az Adreno 506-nak jár némi megrovás, de még így is minden bátran elindítható, túlmelegedés nélkül.

Teljesítmény-teszt
Benchmark Motorola Moto G5 Plus Sony Xperia XA1 Samsung Galaxy A5 (2017) Moto Z Play
Rendszerchip Snapdragon 625 MediaTek Helio P20 Exynos 7880 Snapdragon 625
AnTuTu Benchmark 6.x 64897 pont 62571 pont 61054 pont 62987 pont
Vellamo Browser 3348 pont 5123 pont 3480 pont 2906 pont
Vellamo Metal 1510 pont 1381 pont 1324 pont 1502 pont
Geekbench 4 (single / multi) 851 / 4303 pont 880 / 3747 pont 770 / 3963 pont 759 / 2450 pont
GFXBench Manhattan onscreen 10 fps 19 fps 15 fps 10,0 fps
GFXBench Manhattan offscreen 10 fps 9,5 fps 15 fps 9,8 fps
GFXBench T-Rex onscreen 23 fps 32 fps 33 fps 23 fps
GFXBench T-Rex offscreen 23 fps 27 fps 30 fps 23 fps


[+]

A Nougat a jelenlegi legfrissebb Android főverzió, és a bevált recepten a Moto nem változtat, csak egy-két ikon és háttér, illetve a pluszfunkciók térnek el. A főoldalon 4 x 5-ös az ikonkiosztás, a menüt az öt tálcaikon felől lehet felsimítani, az asszisztens kártyák balról bújnak elő. Az értesítések és az öt főkapcsoló egy ujjal, a többi és a fényerőcsúszka kettővel húzható le. Alapból ugyebár aktív a három virtuális kezelőgomb, de beállítható, hogy mindent az egyébként remek hatékonyságú és villámgyors, érintésalapú ujjlenyomat-olvasó végezzen.


[+]

Ezt a Moto Műveletek közt kell kérni, és máris eltűnik a fekete sáv. Az olvasót megérintve lehet visszajutni a főoldalra, balra simítva visszalépni, jobbra pedig az alkalmazásváltót előhívni. Hosszan lenyomva indul az Asszisztens, nyomva tartva és vízszintesen húzva pedig aktivál a képernyőzár. A gombbal egyébként akkor is fel lehet ébreszteni a kijelzőt, ha ujjminta nincs regisztrálva, sőt: a telefont felemelve is felvillannak fekete-fehérben az értesítések, csak a Moto X-féle képernyő előtti hadonászásra nem reagál a G5 Plus. Ezen felül felemeléssel elnémíthatók az értesítések, dupla hús kloffoló mozdulattal indul a zseblámpa, dupla csuklóforgatással pedig a kamera.


[+]

Témázás vagy ikonrács variálás ugyan nincs, a megjelenített méret és a betűméret viszont állítható, van osztott képernyős mód, sőt: egykezes képernyőtartalom-lekicsinyítés is. Kár, hogy az utóbbi kettő csak a virtuális kezelősáv visszaállításával érhető el, hiszen onnan lehet őket aktiválni. Minimálisra fogta a Moto a nem Google- és AOSP-típusú szoftverfelhozatalt, bár azért egy fájlkezelő beleférhetett volna. Akad egy készüléksúgó és a már említett Motorola adatvédelem. Hála az égnek ez nem valami teljesen felesleges rendszererőforrás-felügyelő, csak a szoftver naprakészen tartásáért összegyűjtött beállításokat listázza. Mondjuk, a januári biztonsági csomag pont nem naprakész, illene ezt havonta frissíteni.


[+]

A gyári telefonkönyv átlátható, behívja a két SIM, az online fiókok és a telefon névjegyeit, van többféle szűrési és rendezési elv, a tárcsázóban pedig működik a gyorskeresés. A Gboard szuper virtuális billentyűzet teljes magyar nyelvi támogatással, QWERTZ kiosztással, számsorral, témázással, ujjhúzós bevitellel és kapcsolódó Google-szolgáltatásokkal. A Chrome is a jól ismert minőséget hozza, csak most már kevesebb memóriát és energiát használ, mint korábban. Zoomalapú sortörés ugyan nincs, de 5,2 hüvelyken ez nem akkora probléma, van viszont teljes Google-szinkronizálás, akad inkognitó mód, a böngészés pedig akadozásmentes. Az egész szoftverről lesüt, hogy odafigyeltek a fluid működésre, és egyáltalán nem bánjuk, hogy a szükséges minimum telepítése után elengedték a felhasználó kezét: tegye csak fel magának azokat az extrákat, vírusirtókat és közösségi programokat, amiket csak akar.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Motorola Moto G5 - meglepetések helyett

    Semmi különleges extra, de ez nem baj. A G5 megbízható, nem okoz meglepetést, de sokan inkább ezt szeretik, mint a telepakolt szoftvert.

  • Renderképen a Moto Z2 Force

    A Moto Z széria idei verzióiról eddig nem sok információnk akadt, leszámítva néhány kiszivárgott, állítólagos sajtófotót.

  • Fotókon a Moto G5S Plus

    Amelyek mellesleg teljesen egybevágnak a korábban kiszivárgott renderképekkel.

  • Bemutatkozott a Moto Z2 Force

    A Motorola márkanév alatt futó phablet egyelőre Amerikában kerül piacra, de mivel nem Verizon-exkluzív lesz, talán európai bevezetésre is számíthatunk.

Előzmények

Hirdetés