Hirdetés

LG V20 - zene füleinknek

Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

Hirdetés

Kamera, videózás

Az LG V20 hátlapi kamerarendszere két különálló egységből áll, az egyik egy nagy fényerejű (f1,8), közepes látószögű (75°), lézeres és fázisérzékelős autofókuszt egyszerre használó, 16 megapixeles kamera, ami remekül dolgozik a mindennapokban, mellette pedig egy 135 fokos, fixfókuszos, elsődlegesen panorámák megörökítésére használható, f/2,4-es fényerejű optika dolgozik, 8 megapixeles szenzorral. A szelfikamera is kétféle látószöget tud, 83 és 120 fokot, ehhez azonban egy optikát használ, a trükk csak szoftveres. Íme egy normál és egy széles látószögű önarckép. Az felvételek elkészülését nem csak a hagyományos, főkamerába épített optikai képstabilizátor segíti, hanem a Steady Record 2.0 névre hallgató, giroszkóppal összehangolt elektronikus megoldás is, ez videózásnál legfeljebb 1080p-n, 30 fps mellett vethető be.

Két kamera, plusz segédberendezések
Két kamera, plusz segédberendezések [+]

A szoftver rengeteg funkcióval kecsegteti a felhasználót, van például multi-view nézet, ami minimum két, legfeljebb négy részből álló képet tud készíteni az összesen három kamera négy perspektívájával, minden fotórészre jut egy exponálás, a végén pedig összeollózza a művet. Van mindenféle képmód és színséma, AR-és egyéb mókás kiegészítők helyett azonban inkább a manuális beállítások sokszínűségére figyeltek oda, pontosan beállítható fehéregyensúly, érzékenység, záridő, expozíció-korrekció és az éles pontot türkizzel jelölő kézi fókusz is jutott bele, ami pedig még ritkább, hogy hasonlóan széleskörű lehetőségeink vannak videózásnál is.

Videózásnál is van manuális mód
Videózásnál is van manuális mód [+]

Az állóképek minősége a felsőkategóriában is megállja a helyét, a részletesség példás, zaj vagy feltűnő optikai hiba nincs, élénkek és realisztikusak a színek, a dinamikatartomány azonban olykor szűkösnek tűnhet. A látószög lehet még szűk keresztmetszet, ilyenkor érdemes elővenni a 135 fokos segédet, ami kisebb felbontású, kevésbé részletes, közeli tárgytávolság esetén torznak hat, viszont a megfelelő pillanatokban remek hangulatú fotókat lehet vele lőni, és még éjszaka is vállalható a produkciója. A kamerák megbízhatóságával és működésével kapcsolatban semmilyen gondot nem tapasztaltunk.

A videolejátszó minden szempontból pofonegyszerű, komolyabb filmezéshez érdemes lecserélni
A videolejátszó minden szempontból pofonegyszerű, komolyabb filmezéshez érdemes lecserélni [+]

Aki hobbi szinten videózna a mobiljával, remek funkcióknak örülhet a V20-szal kapcsolatban. Egyrészt ott van a kézi mód, akár másrészt a két kamera között akár videózás közben is válthatunk, akár folyamatos zoomolással. Ez utóbbi sajnos nem olyan finom és röccenésmentes, amilyet az ember elvárna, ráadásul a nagy látószögű optika minőségi problémái is feltűnőbbé válnak a nagyítás pillanataiban, viszont a hangminőségre egy rossz szavunk sem lehet, magas bitrátával képes remek minőségű hangot venni a kütyü. 720p-ben 120 fps érhető el, ami négyszeres lassítást tesz lehetővé, de 1080p mellett is meg tud lenni a 60 fps, akinek UHD felbontásra (3840 x 2160 pixel) van szüksége, az 30 fps-re van korlátozva, de megoldható a 24 fps-es szűkítés is. Van time-lapse mód is, alapértelmezetten 15-szörös tempóval, ami egyébként akár 60-szoros is lehet. A linkekre kattintva az általunk rögzített tesztvideók töltődnek le.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG X power2 - kitartásban az erő

    Az LG középkategóriás akkubajnoka idén sem okoz csalódást, nagyon összeszedett és további, meglepő érdemekkel bíró készülék lett.

  • LG K10 (2017) - mindenki belefér

    Az ötvenezer forintos árkategóriában próbálkozik az 5,3 hüvelykes, ujjlenyomat-olvasótól megfosztott mobil, és bár a konkurencia erős, a dél-koreai gyártó terméke megállja a helyét.

  • LG G5 SE - semmivel SE rosszabb

    Az LG moduláris csúcskészülékének visszafogott variánsa közel olyan jól szerepel, mint a teljes értékű megoldás, ráadásul az ára is kedvezőbb. Már a G5 eredeti nyitóárához képest...

  • LG G5 - ismerősökkel az ismeretlenbe

    A koreai gyártó dupla kamerás mobiljának az alja kihúzható, és oda többféle modul – bocsánat, ismerős – pattintható. A G5 alaposan felforgatja az okostelefonok álmos koncepcióját, ám nem kompromisszumok nélkül.

Hirdetés