Zene
A hátlapon és a gyári háttérképek között a legendás Bang & Olufsen luxusmárkához szorosan kötődő B&O Play logo figyel, a parádés hangminőségért felelős Quad DAC azonban az amerikai ESS Sabre gyártósorairól érkezett, egész pontosan ES9218 típusszámmal. A legfeljebb 32-bites, 394 kHz-es fájlokat kezelni képes digitális-analóg átalakító pont azt ígéri, amit egy ilyen egységtől várunk: a lehető legkevesebb veszteséget a konverzió során. A négykomponensű rendszer a szó szoros értelmében nem négycsatornás, ugyanúgy sztereó hang távozik rajta, mint bármelyik mobilon, viszont a két fő szálat párhuzamosan segítik ki az alárendelt átalakítók, így tud gyorsan és hatékonyan működni. A jelfeldolgozással bizonyos bitráta persze így is megküzd, szerencse, hogy ezt csak annyiból tapasztalhatjuk, hogy ha aktiváljuk a Quad DAC-funkciót, nem mindig egy pillanat alatt történik meg a zenék közti ugrás, illetve ilyenkor hangszínszabályzóval nem nehezíthetjük meg a rendszer dolgát.
Nagy felbontású zenéknél nem érhető el a hangszínszabályzó [+]
Akinek van nagy impedanciás fejhallgatója, ha teheti, mindenképpen próbálja ki vele a V20-at, meglepően kemény erősítőt tudtak társítani mellé, viszont a kisebb in-eareket nem fogja a végzetig üvöltetni a kütyü: csak akkor mutat meg magából mindent, ha nagy ellenállású eszközt érzékel, és ezt meg is erősítjük a beállítások közt. A zenei minőség pedig pazar: tökéletes helyen lévő, egészen apró részletek, villámgyors és pontos mélyek, nyílt és élénk középtartomány, és tiszta, lelkesen csilingelő magasak hozzák meg a kedvet újra és újra a zenehallgatáshoz, a gyári B&O fülhallgató pedig nem csak kényelmes, hanem tényleg jól is szól.
Remek B&O in-ear fülhallgató jár hozzá, de a telefon tudását messze nem tudja megmutatni [+]
Ehhez képest a beépített mono hangszóró nyilvánvalóan gyenge, de itt is ügyeltek arra, hogy ne lehessen komoly torzításig hajtani, és bár a Bluetooth-zenehallgatás is illúzióromboló lesz, ha tudjuk, mire képes kábellel, de az AptX és AptX HD-kodekek támogatása enyhíti a fájdalmakat. A zenelejátszó szoftver egyébként csak az alapvető funkciókat tartalmazza, van benne hangszínszabályzó, DLNA, és nem csak a belső tárhelyekről, hanem akár felhőből is tud lejátszani, de ezzel lényegében véget is ért a felsorolás. Aki FM-rádiót szeretne hallgatni, csatlakoztatott fülhallgatóval megteheti, sőt, akár hangfelvételt is készíthet a műsorról.
Az FM-rádió megszokott, ennyire komoly hangrögzítő program azonban korántsem [+]
Apropó, felvétel: a HD Audio Recorder segítségével veszteségmentes, 24-bites, 96 kHz-es, flac formátumú hangfájlokat gyárthatunk, mindehhez pedig olyan szoftveres háttér tartozik, ami állítható limiterrel előzi meg a torzítást, mélyhang-szűrőjével pedig a zavaró dübbenéseket tünteti el. Fülhallgatót csatlakoztatva monitorozhatunk is. A minőségére nem lehet panasz, az automatikus gain azonban olykor túl szerényre hangolja a végeredményt – cserébe akár egy nagyon hangos koncerten is készíthetünk emlékeket. Nem ennyire alapos beállításokkal ugyan, de ugyanígy hasonló minőséget érhetünk el videózás közben.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!