LG V20 - zene füleinknek

Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

Külső, kijelző

Nem csak nagyobb, robusztusabb is az a készülékház, amit a gyártó okostelefonjaitól megszokhattunk. Vízállóságról sajnos nem beszélhetünk, IP-szabvány említés szintjén sem merült fel, a MIL-STD 810G alapján azonban kisebb esések után remélhetőleg nem kell majd azonnal a szervizbe rohannunk. Persze ez korántsem jelent teljes biztonságot, a kijelző kapcsán több helyről is lehet olvasni, hogy nem kell túl nagy baleset a töréséhez – az előlapi üveg egyébként Gorilla Glass 4. A készülékház alapvetően fémre (egész pontosan AL-6013-as alumíniumra) váltott, mindeközben fogyott, 7,6 milliméter vékony és mindössze 174 grammos lett, ami a V10 esetén mért 192 grammhoz képest kimondottan karcsúnak mondható. Egyébként továbbra is nagy, nehéz phabletről beszélünk. A minőség példás, az egykezes használat azonban nem mindig reális.

Elődjéhez képest fogyott, de egy kézzel kezelni szinte lehetetlen
Elődjéhez képest fogyott, de egy kézzel kezelni szinte lehetetlen [+]

Kijelző-teszt
Mérés LG V20 HTC U Ultra Huawei Mate 9 Samsung Galaxy S8
Képátló 5,7 hüvelyk 5,7 hüvelyk 5,9 hüvelyk 5,8 hüvelyk
Felbontás 1440 x 2560 1440 x 2560 1080 x 1920 1440 x 2960
Technológia IPS LCD Super LCD5 IPS-LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 405 / 516 nit 440 / 523 nit 680 nit 403 / 555 / 902 nit
Fehér fényerő (min.) 5,4 nit 4,2 nit 4,2 nit 1,7 nit
Fekete fényerő 0,22 nit 0,24 nit 0,39 nit 0 nit
Kontrasztarány 2345:1 1834:1 1743:1 végtelen
Színhőmérséklet 8921 K 7900 K + kézi 8818 K + kézi 7505 / 6498 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Design szempontból is tavalyi modellről beszélünk, a G5-nél megismert 3D Arc Glass enyhe íve hasonlóképpen, bár nem olyan mértékben látható a V20-on is. Két IPS kijelző áll rendelkezésünkre, a tartalom zömét az 5,7 hüvelykes, 513 ppi-s QHD panel adja, ami remek fényerővel, kiváló részletességgel és kontraszttal, ugyanakkor kicsit kékesre kalibrálva jeleníti meg a tartalmakat, ez utóbbin alapvetően nem is változtathatunk, a beállítások menüből legalábbis semmiképpen.

1440 x 2560 pixelt jelenít meg az 5,7 hüvelykes IPS panel
1440 x 2560 pixelt jelenít meg az 5,7 hüvelykes IPS panel [+]

A 16:9-es panel fölött, keresztben ücsörög az a 2,1 hüvelykes, széles, lapos másodlagos panel, ami egyrészt always-on kijelzőként működik, másrészt pedig mindenféle egyéb funkciókat lát el, parancsikonokat és kedvenc névjegyeket nyithatunk meg innen, zenelejátszót vezérelhetünk és naptáreseményeket tekinthetünk meg, illetve tetszőleges aláírással is feldobhatjuk az előlap megjelenését. A tavalyi modellnél élénken feltűnt némi fényszivárgás a kijelző szélén, itt már jóval kevésbé tűnik fel ez a jelenség, de teljesen nem sikerült eltüntetni.

160 x 1040 pixeles always-on kijelző egészíti ki a listát
160 x 1040 pixeles always-on kijelző egészíti ki a listát [+]

Értesítési led nincs, viszont a fény- és távolságérzékelő szenzorpáros, illetve az 5 megapixeles, széles látószögű felvételek készítésére is alkalmas szelfikamera adott, de ezúttal szimpla rendszerről beszélünk, ellentétben a V10-zel, ahol még két eltérő gyújtótávolságú kamera tudott dolgozni az önarcképeken. A kávák mérete átlagos, a tagoltság miatt optikailag nagyobbnak tűnnek, mint amekkorák, mindezt erősíti a három virtuális kezelőgomb is, érintőbillentyű nincs az előlapon. Nem maradt el ugyanakkor az infraport a mobil tetejéről, alul pedig az USB Type-C csatlakozó melletti 3,5 milliméteres csatlakozónak örülhetünk – nem csak a meglétének, hanem az átadott minőségének is.

A Type-C csatlakozó csak 2.0-s adatátvitelre képes
A Type-C csatlakozó csak 2.0-s adatátvitelre képes [+]

Picik és aránylag magasan vannak a bal oldalra került hangerőszabályzók, viszont semmivel nem fogjuk őket összekeverni, hiszen a bekapcsológomb a hátlapon terpeszkedő, egyébként ergonómiailag remekül elhelyezett ujjlenyomat-olvasóba került. Az ezüst színű alumínium hátlapon büszke V20 és B&O felirat, a kamerarendszer kitüremkedő szigetén pedig két optika, valamint dupla vaku és segédszenzorok tűnnek fel, ezen kívül csak a műanyag antennacsík töri meg a homogenitást.

Az alumínium hátlap levehető, mögötte cserélhető akkumulátort találunk
Az alumínium hátlap levehető, mögötte cserélhető akkumulátort találunk [+]

A bal oldali gomb segítségével vehetjük le a hátlapot, alatta olyan dolgokat láthatunk, amiket csúcsmodellek kapcsán manapság szinte soha: cserélhető, kivehető akkumulátort, és a dupla nanoSIM-hely mellett microSD-bővítési lehetőséget. Az elsődleges SIM cseréjéhez mindenképpen ki kell kapcsolni a mobilt, a többi kártyát azonban akár bekapcsolt állapotban is cserélhetjük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG X power2 - kitartásban az erő

    Az LG középkategóriás akkubajnoka idén sem okoz csalódást, nagyon összeszedett és további, meglepő érdemekkel bíró készülék lett.

  • LG K10 (2017) - mindenki belefér

    Az ötvenezer forintos árkategóriában próbálkozik az 5,3 hüvelykes, ujjlenyomat-olvasótól megfosztott mobil, és bár a konkurencia erős, a dél-koreai gyártó terméke megállja a helyét.

  • LG G5 SE - semmivel SE rosszabb

    Az LG moduláris csúcskészülékének visszafogott variánsa közel olyan jól szerepel, mint a teljes értékű megoldás, ráadásul az ára is kedvezőbb. Már a G5 eredeti nyitóárához képest...

  • LG G5 - ismerősökkel az ismeretlenbe

    A koreai gyártó dupla kamerás mobiljának az alja kihúzható, és oda többféle modul – bocsánat, ismerős – pattintható. A G5 alaposan felforgatja az okostelefonok álmos koncepcióját, ám nem kompromisszumok nélkül.

Hirdetés