LG V20 - zene füleinknek

Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

Bevezető, tartozékok

Jobb későn, mint soha – hosszas várakozás után, az XXL GSM-nek köszönhetően végre eljutott hozzánk az LG tavalyi szupermobilja, a V20. A tavaly szeptemberben bemutatott, multimédiakirály csúcsphablet egy kimondottan szűk rétegnek szól, akiket a G5 moduláris kialakítása nem hozott lázba, viszont óriási kijelző(k)re, két SIM-es használat melletti bővíthetőségre, egyedülálló audioképességekre és a legminőségibb komponensekre vágynak

Megkésve bár, de törve nem!
Megkésve bár, de törve nem! [+]

Ahogy az eredeti modell, az előd V10 sem érkezett hivatalosan Magyarországra a bemutató utáni első pár hónapban, úgy a V20-ra is vártunk, de közel egy évvel a debütálás után úgy tűnik, most már hiába. Szükeimportos változatban ugyanakkor meglepően kedvező rajta az árcímke, 130 ezer forint alatt beszerezhető a különleges, sok szempontból teljesen egyedülálló mobil. A műanyag készülékházát úgy cserélték le, hogy közben nem vesztek el a cserélhető hátlapból és akkumulátorból származó előnyök, megkapta a nagylátószögű móddal érdekessé tett, dupla hátlapi kamerarendszert, és a másodlagos kijelzőn is sokat csiszoltak.

Szinte eltörpül mellette a Honor 9
Szinte eltörpül mellette a Honor 9 [+]

Kompromisszumok persze vannak: a gyári szoftverben például nincs magyar nyelv, ami ugyan orvosolható, de nem teljesen triviális, és lehetnek gondok a szervizháttérrel is, alkatrészt jó eséllyel nem könnyű és nem olcsó hozzá találni itthon, ezzel mindenképpen érdemes számolni, mielőtt a vásárlás mellett döntünk.

Alaposan körbefóliázott telefon, a csúcskategóriának megfelelő kiegészítőkkel
Alaposan körbefóliázott telefon, a csúcskategóriának megfelelő kiegészítőkkel [+]

Minőségi telefon, minőségi tartozékok: lapos profilú, gabalyodásmentes USB C-kábel, szolid méretű Quick Charge 3.0-képes töltőfej és B&O márkajelzéssel ellátott, in-ear kialakítású, háromgombos távirányítóval szerelt fekete fülhallgató lapul a könyvszerűen kinyitható dobozban. A telefon elő- és hátlapján védőfóliák ügyelnek a karcmentességre, az akkumulátor pedig a készülékben várja, hogy megkezdhesse a szolgálatot.

Külső, kijelző

Nem csak nagyobb, robusztusabb is az a készülékház, amit a gyártó okostelefonjaitól megszokhattunk. Vízállóságról sajnos nem beszélhetünk, IP-szabvány említés szintjén sem merült fel, a MIL-STD 810G alapján azonban kisebb esések után remélhetőleg nem kell majd azonnal a szervizbe rohannunk. Persze ez korántsem jelent teljes biztonságot, a kijelző kapcsán több helyről is lehet olvasni, hogy nem kell túl nagy baleset a töréséhez – az előlapi üveg egyébként Gorilla Glass 4. A készülékház alapvetően fémre (egész pontosan AL-6013-as alumíniumra) váltott, mindeközben fogyott, 7,6 milliméter vékony és mindössze 174 grammos lett, ami a V10 esetén mért 192 grammhoz képest kimondottan karcsúnak mondható. Egyébként továbbra is nagy, nehéz phabletről beszélünk. A minőség példás, az egykezes használat azonban nem mindig reális.

Elődjéhez képest fogyott, de egy kézzel kezelni szinte lehetetlen
Elődjéhez képest fogyott, de egy kézzel kezelni szinte lehetetlen [+]

Kijelző-teszt
Mérés LG V20 HTC U Ultra Huawei Mate 9 Samsung Galaxy S8
Képátló 5,7 hüvelyk 5,7 hüvelyk 5,9 hüvelyk 5,8 hüvelyk
Felbontás 1440 x 2560 1440 x 2560 1080 x 1920 1440 x 2960
Technológia IPS LCD Super LCD5 IPS-LCD Super AMOLED
Fehér fényerő 405 / 516 nit 440 / 523 nit 680 nit 403 / 555 / 902 nit
Fehér fényerő (min.) 5,4 nit 4,2 nit 4,2 nit 1,7 nit
Fekete fényerő 0,22 nit 0,24 nit 0,39 nit 0 nit
Kontrasztarány 2345:1 1834:1 1743:1 végtelen
Színhőmérséklet 8921 K 7900 K + kézi 8818 K + kézi 7505 / 6498 K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Hirdetés

Design szempontból is tavalyi modellről beszélünk, a G5-nél megismert 3D Arc Glass enyhe íve hasonlóképpen, bár nem olyan mértékben látható a V20-on is. Két IPS kijelző áll rendelkezésünkre, a tartalom zömét az 5,7 hüvelykes, 513 ppi-s QHD panel adja, ami remek fényerővel, kiváló részletességgel és kontraszttal, ugyanakkor kicsit kékesre kalibrálva jeleníti meg a tartalmakat, ez utóbbin alapvetően nem is változtathatunk, a beállítások menüből legalábbis semmiképpen.

1440 x 2560 pixelt jelenít meg az 5,7 hüvelykes IPS panel
1440 x 2560 pixelt jelenít meg az 5,7 hüvelykes IPS panel [+]

A 16:9-es panel fölött, keresztben ücsörög az a 2,1 hüvelykes, széles, lapos másodlagos panel, ami egyrészt always-on kijelzőként működik, másrészt pedig mindenféle egyéb funkciókat lát el, parancsikonokat és kedvenc névjegyeket nyithatunk meg innen, zenelejátszót vezérelhetünk és naptáreseményeket tekinthetünk meg, illetve tetszőleges aláírással is feldobhatjuk az előlap megjelenését. A tavalyi modellnél élénken feltűnt némi fényszivárgás a kijelző szélén, itt már jóval kevésbé tűnik fel ez a jelenség, de teljesen nem sikerült eltüntetni.

160 x 1040 pixeles always-on kijelző egészíti ki a listát
160 x 1040 pixeles always-on kijelző egészíti ki a listát [+]

Értesítési led nincs, viszont a fény- és távolságérzékelő szenzorpáros, illetve az 5 megapixeles, széles látószögű felvételek készítésére is alkalmas szelfikamera adott, de ezúttal szimpla rendszerről beszélünk, ellentétben a V10-zel, ahol még két eltérő gyújtótávolságú kamera tudott dolgozni az önarcképeken. A kávák mérete átlagos, a tagoltság miatt optikailag nagyobbnak tűnnek, mint amekkorák, mindezt erősíti a három virtuális kezelőgomb is, érintőbillentyű nincs az előlapon. Nem maradt el ugyanakkor az infraport a mobil tetejéről, alul pedig az USB Type-C csatlakozó melletti 3,5 milliméteres csatlakozónak örülhetünk – nem csak a meglétének, hanem az átadott minőségének is.

A Type-C csatlakozó csak 2.0-s adatátvitelre képes
A Type-C csatlakozó csak 2.0-s adatátvitelre képes [+]

Picik és aránylag magasan vannak a bal oldalra került hangerőszabályzók, viszont semmivel nem fogjuk őket összekeverni, hiszen a bekapcsológomb a hátlapon terpeszkedő, egyébként ergonómiailag remekül elhelyezett ujjlenyomat-olvasóba került. Az ezüst színű alumínium hátlapon büszke V20 és B&O felirat, a kamerarendszer kitüremkedő szigetén pedig két optika, valamint dupla vaku és segédszenzorok tűnnek fel, ezen kívül csak a műanyag antennacsík töri meg a homogenitást.

Az alumínium hátlap levehető, mögötte cserélhető akkumulátort találunk
Az alumínium hátlap levehető, mögötte cserélhető akkumulátort találunk [+]

A bal oldali gomb segítségével vehetjük le a hátlapot, alatta olyan dolgokat láthatunk, amiket csúcsmodellek kapcsán manapság szinte soha: cserélhető, kivehető akkumulátort, és a dupla nanoSIM-hely mellett microSD-bővítési lehetőséget. Az elsődleges SIM cseréjéhez mindenképpen ki kell kapcsolni a mobilt, a többi kártyát azonban akár bekapcsolt állapotban is cserélhetjük.

Hardver, szoftverezettség

A Qualcomm Snapdragon 820 az egyik olyan pont, ahol érezni lehet némi elmaradást a csúcsgépekhez képest, de jelenlegi árkategóriájában még így is remek az a szint, amit nyújt. A két 2,15 és a két 1,6 GHz-es Kryo mag remekül teljesít a processzortesztekben, ne gondoljuk, hogy négymagossága miatt elmarad számítási kapacitása a konkurensektől. Az Adreno 530 IGP-t sem kell a kukába dobnunk, noha a készülékház melegedése érezhető, ha komolyabb grafikai igényű programokat futtatunk, de a megjelenítés minőségére nem lesz panasz. A 4 GB RAM a megfelelő optimalizációval végtelenül bőségesnek érződik, a 64 gigabájtos tároló pedig szintén elég mindenre, ráadásul kompromisszumok nélkül toldhatjuk meg memóriakártyával. Remek ötlet a Game battery saver opció, amivel felbontást csökkenthetünk és fps-t maximalizálhatunk, így toldhatjuk meg a 3200 mAh által elérhető, alapvetően nem túl erős üzemidőt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG V20 Google Pixel XL Huawei Mate 9 HTC U Ultra
Rendszerchip Snapdragon 820 Snapdragon 821 HiSilicon Kirin 960 Snapdragon 821
AnTuTu Benchmark 6.x 150254 pont 141586 pont 125937 pont 139627 pont
Vellamo Browser 4273 pont 4945 pont 7307 pont 5362 pont
Vellamo Metal 3510 pont 3072 pont 3355 pont 3764 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1654 / 3975 pont 1555 / 4030 pont 1930 / 5930 pont 1723 / 4073 pont
GFXBench Man. onscreen 31 fps 30 fps 35 fps 24 fps
GFXBench Man. offscreen 48 fps 48 fps 30 fps 38 fps
GFXBench T-Rex onscreen 57 fps 55 fps 60 fps 42 fps
GFXBench T-Rex offscreen 92 fps 93 fps 71 fps 70 fps

A hasonló rendszerchippel szerelt társaihoz képest kimondottan jól teljesített a V20, ami pedig ennél is jobb hír, hogy a mindennapi használatban sem kell akadásoktól tartanunk. Tesztkészülékünkön a jelenlegi legfrissebb, V10f szoftververziójú, tajvani régiójú Android 7.0 figyelt, ezzel jelentősen gyorsabb, akadásmentesebb működésre volt képes, mint a Nougattal futó G5. Magyar nyelv alapértelmezetten nem választható ki, némi trükközéssel és egy Play Áruházból telepíthető szoftverrel azonban megoldható a honosítás, vagy maradhat a teljesen gyári állapot is, olyankor angol a menü, de a Gboard billentyűzetet természetesen magyar karakterkészlettel is kezelhetjük.

Benchmark eredményeit sem kell szégyellnie Benchmark eredményeit sem kell szégyellnie
Benchmark eredményeit sem kell szégyellnie [+]

Az alapértelmezett kezelőfelület alkalmazásmenü nélküli, és ahogy azt megszoktuk, állítható méretű ikonokkal teszi egyszerűvé a kezelést. Ugyanakkor van Home + App Drawer névre hallgató launcher is, ami balra-jobbra lapozható, alkalmazásokat és widgeteket magába foglaló főmenüvel egészíti ki a megjelenített tartalmat, egyébként pedig van EasyHome is, ami kezdőknek és gyengénlátóknak jelenthet mentsvárat. Variálhatjuk az alulra került kezelőgombok helyzetét, illetve hozzáadhatunk olyan extrákat is, mint az értesítőpanel lehúzása, aki nyújtózkodott már egy ekkora kijelző legfelső pontjára, az érti, hogy ez miért hasznos. A függönyön egyébként variálható felállású gyorskapcsolók vannak, akár a VoLTE-t, az energiatakarékos módot vagy a szemkímélő, enyhén sárgás kijelzősémát is aktiválhatjuk innen.

A felhasználó eldöntheti, szeretne-e app drawert A felhasználó eldöntheti, szeretne-e app drawert
A felhasználó eldöntheti, szeretne-e app drawert [+]

Az always-on kijelző ezúttal természetesen nem az elsődleges panel, hanem a fölötte lévő, erre a célra kitalált másodlagos IPS, ami képes a dátumot, az időt, az akkumulátor állapotát és tetszőleges aláírást megjeleníteni, egyébként pedig mindenféle gyorskapcsolót tehetünk rá, és mutatja az értesítéseket is. Megadhatunk aktív időszakokat, így éjjel nem fogja fölöslegesen meríteni az akkumulátort a háttérvilágítás. Ha be van kapcsolva a fő kijelző, akkor még több funkció adódik hozzá, legutóbb használt programok, zenelejátszó, parancsikonok, névjegyek és közelgő események is kezelhetővé válnak.

A másodlagos kijelző funkcionalitása testreszabható A másodlagos kijelző funkcionalitása testreszabható
A másodlagos kijelző funkcionalitása testreszabható [+]

Rengeteg hasznos beállítási lehetőséget találunk a mobilban, beállíthatunk automatikusan megnyíló alkalmazást, ha fülhallgatót csatlakoztatunk a mobilhoz vagy Bluetooth-eszközt párosítunk, de lokáció alapján képes automatikusan kikapcsolni bizonyos fogyasztókat a mobil, és akár hangprofilt is vált. Az ujjlenyomat-olvasó nem csak gyorsan és remekül működik, hanem akár kényesebb tartalmakat (fotók, jegyzetek) is biztonságossá tud tenni. Megvan a Törölt alkalmazások (Uninstalled apps) szoftver, ami 24 óráig teljesen visszaállíthatóvá teszi a kukába dobott szoftvereket – persze csak akkor, ha innen is ki nem töröljük azokat.

A Smart Bulletin sem akasztja meg a működést, ugyanakkor hasznos A Smart Bulletin sem akasztja meg a működést, ugyanakkor hasznos
A Smart Bulletin sem akasztja meg a működést, ugyanakkor hasznos [+]

Megmaradt, de csak külön aktiválható formában látható a Smart Bulletin nevű, egész oldalas widget, ahova az LG Health, a naptár, a zene, a beállítások, a távirányító és az előre telepített Evernote információit csoportosíthatjuk. A kettéosztható képernyő mellett megmaradt a QSlide, amivel több gyári alkalmazást tehetünk kis ablakos módba, mindemellett pedig megmaradt az LG-nél nagy hagyománnyal bíró Rögzítés+ (Capture+) és QuickMemo+, amivel feliratozott képernyőfotókat gyárthatunk, és azokat akár Google-szinkronizációval együtt menthetjük el későbbre.

A QSlide nevű ablakos mód is hasznos A QSlide nevű ablakos mód is hasznos
A QSlide nevű ablakos mód is hasznos [+]

Az LG Backup is ismerős lehet, ezen keresztül menthetjük és visszaállíthatjuk adatainkat, vagy akár egy teljes mobilos költözést is levezényelhetünk rajta. A Health már sűrűbben kerülhet elő azoknál, akik szeretik figyelni a saját aktivitásukat, ennek segítségével ugyanis nyomon követhetjük, mennyit mozgunk, és hogy állunk a céljainkhoz képest. Képes monitorozni kocogást, futást, kerékpározást, túrázást és görkorizást is, ezen felül elégedett kalóriákat és sebességet is számít, Google-térkép segítségével pedig teljes útvonalat mutat a végén. Gyárilag telepítésre került a Facebook és az Instagram, illetve természetesen az infraportot használó QuickRemote, ami ugyan nem ismer minden eszközt, de egy másik távirányító segítségével tanítható.

Kamera, videózás

Az LG V20 hátlapi kamerarendszere két különálló egységből áll, az egyik egy nagy fényerejű (f1,8), közepes látószögű (75°), lézeres és fázisérzékelős autofókuszt egyszerre használó, 16 megapixeles kamera, ami remekül dolgozik a mindennapokban, mellette pedig egy 135 fokos, fixfókuszos, elsődlegesen panorámák megörökítésére használható, f/2,4-es fényerejű optika dolgozik, 8 megapixeles szenzorral. A szelfikamera is kétféle látószöget tud, 83 és 120 fokot, ehhez azonban egy optikát használ, a trükk csak szoftveres. Íme egy normál és egy széles látószögű önarckép. Az felvételek elkészülését nem csak a hagyományos, főkamerába épített optikai képstabilizátor segíti, hanem a Steady Record 2.0 névre hallgató, giroszkóppal összehangolt elektronikus megoldás is, ez videózásnál legfeljebb 1080p-n, 30 fps mellett vethető be.

Két kamera, plusz segédberendezések
Két kamera, plusz segédberendezések [+]

A szoftver rengeteg funkcióval kecsegteti a felhasználót, van például multi-view nézet, ami minimum két, legfeljebb négy részből álló képet tud készíteni az összesen három kamera négy perspektívájával, minden fotórészre jut egy exponálás, a végén pedig összeollózza a művet. Van mindenféle képmód és színséma, AR-és egyéb mókás kiegészítők helyett azonban inkább a manuális beállítások sokszínűségére figyeltek oda, pontosan beállítható fehéregyensúly, érzékenység, záridő, expozíció-korrekció és az éles pontot türkizzel jelölő kézi fókusz is jutott bele, ami pedig még ritkább, hogy hasonlóan széleskörű lehetőségeink vannak videózásnál is.

Videózásnál is van manuális mód
Videózásnál is van manuális mód [+]

Az állóképek minősége a felsőkategóriában is megállja a helyét, a részletesség példás, zaj vagy feltűnő optikai hiba nincs, élénkek és realisztikusak a színek, a dinamikatartomány azonban olykor szűkösnek tűnhet. A látószög lehet még szűk keresztmetszet, ilyenkor érdemes elővenni a 135 fokos segédet, ami kisebb felbontású, kevésbé részletes, közeli tárgytávolság esetén torznak hat, viszont a megfelelő pillanatokban remek hangulatú fotókat lehet vele lőni, és még éjszaka is vállalható a produkciója. A kamerák megbízhatóságával és működésével kapcsolatban semmilyen gondot nem tapasztaltunk.

A videolejátszó minden szempontból pofonegyszerű, komolyabb filmezéshez érdemes lecserélni
A videolejátszó minden szempontból pofonegyszerű, komolyabb filmezéshez érdemes lecserélni [+]

Aki hobbi szinten videózna a mobiljával, remek funkcióknak örülhet a V20-szal kapcsolatban. Egyrészt ott van a kézi mód, akár másrészt a két kamera között akár videózás közben is válthatunk, akár folyamatos zoomolással. Ez utóbbi sajnos nem olyan finom és röccenésmentes, amilyet az ember elvárna, ráadásul a nagy látószögű optika minőségi problémái is feltűnőbbé válnak a nagyítás pillanataiban, viszont a hangminőségre egy rossz szavunk sem lehet, magas bitrátával képes remek minőségű hangot venni a kütyü. 720p-ben 120 fps érhető el, ami négyszeres lassítást tesz lehetővé, de 1080p mellett is meg tud lenni a 60 fps, akinek UHD felbontásra (3840 x 2160 pixel) van szüksége, az 30 fps-re van korlátozva, de megoldható a 24 fps-es szűkítés is. Van time-lapse mód is, alapértelmezetten 15-szörös tempóval, ami egyébként akár 60-szoros is lehet. A linkekre kattintva az általunk rögzített tesztvideók töltődnek le.

Zene

A hátlapon és a gyári háttérképek között a legendás Bang & Olufsen luxusmárkához szorosan kötődő B&O Play logo figyel, a parádés hangminőségért felelős Quad DAC azonban az amerikai ESS Sabre gyártósorairól érkezett, egész pontosan ES9218 típusszámmal. A legfeljebb 32-bites, 394 kHz-es fájlokat kezelni képes digitális-analóg átalakító pont azt ígéri, amit egy ilyen egységtől várunk: a lehető legkevesebb veszteséget a konverzió során. A négykomponensű rendszer a szó szoros értelmében nem négycsatornás, ugyanúgy sztereó hang távozik rajta, mint bármelyik mobilon, viszont a két fő szálat párhuzamosan segítik ki az alárendelt átalakítók, így tud gyorsan és hatékonyan működni. A jelfeldolgozással bizonyos bitráta persze így is megküzd, szerencse, hogy ezt csak annyiból tapasztalhatjuk, hogy ha aktiváljuk a Quad DAC-funkciót, nem mindig egy pillanat alatt történik meg a zenék közti ugrás, illetve ilyenkor hangszínszabályzóval nem nehezíthetjük meg a rendszer dolgát.

Nagy felbontású zenéknél nem érhető el a hangszínszabályzó Nagy felbontású zenéknél nem érhető el a hangszínszabályzó
Nagy felbontású zenéknél nem érhető el a hangszínszabályzó [+]

Akinek van nagy impedanciás fejhallgatója, ha teheti, mindenképpen próbálja ki vele a V20-at, meglepően kemény erősítőt tudtak társítani mellé, viszont a kisebb in-eareket nem fogja a végzetig üvöltetni a kütyü: csak akkor mutat meg magából mindent, ha nagy ellenállású eszközt érzékel, és ezt meg is erősítjük a beállítások közt. A zenei minőség pedig pazar: tökéletes helyen lévő, egészen apró részletek, villámgyors és pontos mélyek, nyílt és élénk középtartomány, és tiszta, lelkesen csilingelő magasak hozzák meg a kedvet újra és újra a zenehallgatáshoz, a gyári B&O fülhallgató pedig nem csak kényelmes, hanem tényleg jól is szól.

Remek B&O in-ear fülhallgató jár hozzá, de a telefon tudását messze nem tudja megmutatni
Remek B&O in-ear fülhallgató jár hozzá, de a telefon tudását messze nem tudja megmutatni [+]

Ehhez képest a beépített mono hangszóró nyilvánvalóan gyenge, de itt is ügyeltek arra, hogy ne lehessen komoly torzításig hajtani, és bár a Bluetooth-zenehallgatás is illúzióromboló lesz, ha tudjuk, mire képes kábellel, de az AptX és AptX HD-kodekek támogatása enyhíti a fájdalmakat. A zenelejátszó szoftver egyébként csak az alapvető funkciókat tartalmazza, van benne hangszínszabályzó, DLNA, és nem csak a belső tárhelyekről, hanem akár felhőből is tud lejátszani, de ezzel lényegében véget is ért a felsorolás. Aki FM-rádiót szeretne hallgatni, csatlakoztatott fülhallgatóval megteheti, sőt, akár hangfelvételt is készíthet a műsorról.

Az FM-rádió megszokott, ennyire komoly hangrögzítő program azonban korántsem Az FM-rádió megszokott, ennyire komoly hangrögzítő program azonban korántsem
Az FM-rádió megszokott, ennyire komoly hangrögzítő program azonban korántsem [+]

Apropó, felvétel: a HD Audio Recorder segítségével veszteségmentes, 24-bites, 96 kHz-es, flac formátumú hangfájlokat gyárthatunk, mindehhez pedig olyan szoftveres háttér tartozik, ami állítható limiterrel előzi meg a torzítást, mélyhang-szűrőjével pedig a zavaró dübbenéseket tünteti el. Fülhallgatót csatlakoztatva monitorozhatunk is. A minőségére nem lehet panasz, az automatikus gain azonban olykor túl szerényre hangolja a végeredményt – cserébe akár egy nagyon hangos koncerten is készíthetünk emlékeket. Nem ennyire alapos beállításokkal ugyan, de ugyanígy hasonló minőséget érhetünk el videózás közben.

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Európába nem jött ugyan, de teljes körű frekvenciatámogatással bír a mobil, így adatkommunikációs fronton lényegében mindent teljesít, ami egy zászlóshajótól elvárható, kivéve a 3.1-es USB átvitelt és a dual active módot. A dual SIM ettől függetlenül megvan, két darab nano kártya helyezhető be, mobilinternet segítségével, 4G-n Cat.12-es, 600/150 Mbps sebesség érhető el, ezen kívül tudja a VoLTE-t, ismeri 802.11a/b/g/n/ac szabványokat két csatornán, 4.2-es Bluetooth van benne és még az infra és az NFC sem maradt ki. Adott a DLNA és a Miracast, illetve képes MirrorLink segítségével a kompatibilis autónk fedélzeti rendszerére tükrözni a megjelenített tartalmat.

Érzékelők terén gyakorlatilag teljes a repertoár Érzékelők terén gyakorlatilag teljes a repertoár
Érzékelők terén gyakorlatilag teljes a repertoár [+]

A navigáció villámgyors, A-GPS-t és Glonass-t használ a tájékozódáshoz, szenzoros téren pedig a hőmérséklet-érzékelőn kívül tényleg fullos a repertoár, gyorsulásmérő, távolságérzékelő, mágneses szenzor és légnyomásmérő is van. A beszélgetési minőség makulátlan, a hangszóróból érkező beszéd ideális esetben tiszta és erős, ami azonban még meggyőzőbb, az az általunk közvetített, zajszűrt hang.

3200 mAh-s akkumulátorával középszerű az üzemidő
3200 mAh-s akkumulátorával középszerű az üzemidő [+]

Értékelés: LG V20
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 10 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A végére maradt az a pont, ahol még komoly fejlesztésért kiált a mobil: a 3200 mAh kapacitású akkumulátorból jóindulattal is csak közepes üzemidő jön ki. Átlagos használat mellett 4,5 órás kijelzőidőnek már örülni kell, a nap végére szinte biztosan töltőt kér a telefon, noha készenlétben, akár zenehallgatással meglehetősen lassan vándorolnak le a százalékok. A kamera és a játékok nagyon gyorsan dobálják a százalékokat, 3G telefonálás közben azonban nem vészes a merülés. Nem kizárt a kétnapos használat, de akkor nagyon visszafogottan kell bánni vele. A gyorstöltővel körülbelül 75 perc alatt lehet feltölteni a telepet, és mivel cserélhető, akár egy tartalékot is vihetünk magunkkal, ha szükséges.

Egykori V10-tulajdonosként még néhány hónappal megkésve is öröm volt találkozni a V20-szal, szerencsére azokon a pontokon fejlesztettek, ahol igazán megérte. A V10 hangminőségébe mobilos szinten nem lehetett belekötni, viszont aki kipróbálja az utódot, az megfelelő fejhallgatóval és zenével határozott előrelépést érezhet. Ezen kívül lecserélték a műanyag hátlapot, javítottak a másodlagos kijelző minőségén és funkcionalitásán, és meghagyták az olyan ritka extrákat, mint az infraport, a manuális videó és a cserélhető akkumulátor. Hibátlannak persze nem lehet nevezni, komolyabb játékok futtatásakor akár zavaró is lehet a melegedés, az always-on kijelző esztétika és takarékosság szempontjából is AMOLED technológiáért kiált, ami azonban a legzavaróbb, az a harmatos üzemidő. A nyitóára nagyon húzós volt, manapság azonban 120-130 ezer forintért meg lehet venni egy szürkeimportos verziót, ami a lokalizáció és a szervizháttér hiánya miatt némi kompromisszummal ugyan, de használható, és megfontolandó ajánlattá teszi a kifutó modellt. Miért kifutó? Az LG előzetese és a tippek alapján úgy tűnik, nyár végén már itt is van a folytatás, és úgy hírlik, a V30 hivatalosan is ellátogat Európába.

LG V20

szentkuti11

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk, ezúton is köszönjük!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Specifikáció

LG V20
LG V20 Általános
Technológia GSM/UMTS/LTE
Méret 159,7 x 78,1 x 7,6 milliméter
Tömeg 174 gramm
Színvariációk ezüst, fekete
SIM-foglalat 2 x nanoSIM
Kijelző
Kijelző átlója 5,7 hüvelyk
Kijelző felbontása 1440 x 2560 pixel (513 ppi)
Kijelző típusa Quantum IPS kapacitív érintőkijelző
Színárnyalatok száma 16 millió
Hardver
SoC típusa Qualcomm Snapdragon 820 (MSM8996)
Processzor típusa 2,15 GHz-es, kétmagos Kryo és 1,6 GHz-es kétmagos Kryo
Processzor csíkszélessége 14 nm
Processzor utasításkészlete ARMv8
Grafikus chip Adreno 530
RAM mérete 4 GB
Memória
Telefonkönyv kapacitása dinamikus
SMS memória dinamikus
Belső tárhely 64 GB (51 GB elérhető)
Memória bővíthetősége microSD (2 TB-ig)
Adatátvitel
Frekvenciasávok GSM 900/1800/1900 MHz
UMTS 850/900/1900/2100 MHz
LTE 700/800/850/1800/2100/2300/2600 MHz
GPRS / EDGE van / van
UMTS / HSDPA / HSUPA/ LTE van / 42 Mbps / 5,76 Mbps / 600 Mbps
IrDA / Bluetooth van / 4.2 (A2DP, LE, apt-x)
WiFi 802.11a/b/g/n/ac, WiFi hotspot, WiFi direct
USB USB-Type C (USB 2.0)
Push-to-talk / RSS nincs / van
GPS vevő van
GLONASS van
NFC van
Alapfunkciók
Profilok néma/rezgés
Vibra funkció van
Kihangosítás van
Hangtárcsázás / hangvezérlés van / van
Hangrögzítés van
Ébresztés van
Prediktív szövegbevitel van
Szoftverek
Platform Android 7.0 (Marshmallow)
WAP / HTML böngésző nincs / van
E-mail kliens van
Játékok telepíthetők
Valutakonverter telepíthető
Extra szoftverek Fájlkezelő, LG Backup, QuickMemo+, QuickRemote, koreai alkalmazások
Multimédia
Fő kamera 16 megapixeles, autofókuszos, ledes villanó, lézer, f/1.8 rekeszérték + 8 megapixeles, nagylátószögű, f/2,4
Másodlagos kamera 5 megapixel, f/1,9
Videófelvétel 4K (30 fps), 1080p (30 fps), 720p (120 fps)
Zenelejátszó szoftver van, háttérben is fut
Hangszínszabályzó van
FM-rádió van
Üzemidő
Alap akkumulátor 3200 mAh-s lítium-ion
Készenléti idő ? óra
Beszélgetési idő ? óra
Zenelejátszási idő ? óra
Egyebek
3,5 milliméteres jack kimenet, giroszenzor, gyorsulásmérő, közelségérzékelő, fényérzékelő, ujjlenyomat-olvasó, dupla hátlapi kamera
  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG X power2 - kitartásban az erő

    Az LG középkategóriás akkubajnoka idén sem okoz csalódást, nagyon összeszedett és további, meglepő érdemekkel bíró készülék lett.

  • LG K10 (2017) - mindenki belefér

    Az ötvenezer forintos árkategóriában próbálkozik az 5,3 hüvelykes, ujjlenyomat-olvasótól megfosztott mobil, és bár a konkurencia erős, a dél-koreai gyártó terméke megállja a helyét.

  • LG G5 SE - semmivel SE rosszabb

    Az LG moduláris csúcskészülékének visszafogott variánsa közel olyan jól szerepel, mint a teljes értékű megoldás, ráadásul az ára is kedvezőbb. Már a G5 eredeti nyitóárához képest...

  • LG G5 - ismerősökkel az ismeretlenbe

    A koreai gyártó dupla kamerás mobiljának az alja kihúzható, és oda többféle modul – bocsánat, ismerős – pattintható. A G5 alaposan felforgatja az okostelefonok álmos koncepcióját, ám nem kompromisszumok nélkül.