LG V20 - zene füleinknek

Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Európába nem jött ugyan, de teljes körű frekvenciatámogatással bír a mobil, így adatkommunikációs fronton lényegében mindent teljesít, ami egy zászlóshajótól elvárható, kivéve a 3.1-es USB átvitelt és a dual active módot. A dual SIM ettől függetlenül megvan, két darab nano kártya helyezhető be, mobilinternet segítségével, 4G-n Cat.12-es, 600/150 Mbps sebesség érhető el, ezen kívül tudja a VoLTE-t, ismeri 802.11a/b/g/n/ac szabványokat két csatornán, 4.2-es Bluetooth van benne és még az infra és az NFC sem maradt ki. Adott a DLNA és a Miracast, illetve képes MirrorLink segítségével a kompatibilis autónk fedélzeti rendszerére tükrözni a megjelenített tartalmat.

Érzékelők terén gyakorlatilag teljes a repertoár Érzékelők terén gyakorlatilag teljes a repertoár
Érzékelők terén gyakorlatilag teljes a repertoár [+]

A navigáció villámgyors, A-GPS-t és Glonass-t használ a tájékozódáshoz, szenzoros téren pedig a hőmérséklet-érzékelőn kívül tényleg fullos a repertoár, gyorsulásmérő, távolságérzékelő, mágneses szenzor és légnyomásmérő is van. A beszélgetési minőség makulátlan, a hangszóróból érkező beszéd ideális esetben tiszta és erős, ami azonban még meggyőzőbb, az az általunk közvetített, zajszűrt hang.

3200 mAh-s akkumulátorával középszerű az üzemidő
3200 mAh-s akkumulátorával középszerű az üzemidő [+]

Értékelés: LG V20
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 10 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 10 pont
Egyebek
Üzemidő 6 pont
Ár/érték aránya 8 pont
Hogyan értékelünk?

A végére maradt az a pont, ahol még komoly fejlesztésért kiált a mobil: a 3200 mAh kapacitású akkumulátorból jóindulattal is csak közepes üzemidő jön ki. Átlagos használat mellett 4,5 órás kijelzőidőnek már örülni kell, a nap végére szinte biztosan töltőt kér a telefon, noha készenlétben, akár zenehallgatással meglehetősen lassan vándorolnak le a százalékok. A kamera és a játékok nagyon gyorsan dobálják a százalékokat, 3G telefonálás közben azonban nem vészes a merülés. Nem kizárt a kétnapos használat, de akkor nagyon visszafogottan kell bánni vele. A gyorstöltővel körülbelül 75 perc alatt lehet feltölteni a telepet, és mivel cserélhető, akár egy tartalékot is vihetünk magunkkal, ha szükséges.

Egykori V10-tulajdonosként még néhány hónappal megkésve is öröm volt találkozni a V20-szal, szerencsére azokon a pontokon fejlesztettek, ahol igazán megérte. A V10 hangminőségébe mobilos szinten nem lehetett belekötni, viszont aki kipróbálja az utódot, az megfelelő fejhallgatóval és zenével határozott előrelépést érezhet. Ezen kívül lecserélték a műanyag hátlapot, javítottak a másodlagos kijelző minőségén és funkcionalitásán, és meghagyták az olyan ritka extrákat, mint az infraport, a manuális videó és a cserélhető akkumulátor. Hibátlannak persze nem lehet nevezni, komolyabb játékok futtatásakor akár zavaró is lehet a melegedés, az always-on kijelző esztétika és takarékosság szempontjából is AMOLED technológiáért kiált, ami azonban a legzavaróbb, az a harmatos üzemidő. A nyitóára nagyon húzós volt, manapság azonban 120-130 ezer forintért meg lehet venni egy szürkeimportos verziót, ami a lokalizáció és a szervizháttér hiánya miatt némi kompromisszummal ugyan, de használható, és megfontolandó ajánlattá teszi a kifutó modellt. Miért kifutó? Az LG előzetese és a tippek alapján úgy tűnik, nyár végén már itt is van a folytatás, és úgy hírlik, a V30 hivatalosan is ellátogat Európába.

LG V20

szentkuti11

A tesztkészülék az XXL GSM jóvoltából jutott el hozzánk, ezúton is köszönjük!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG X power2 - kitartásban az erő

    Az LG középkategóriás akkubajnoka idén sem okoz csalódást, nagyon összeszedett és további, meglepő érdemekkel bíró készülék lett.

  • LG K10 (2017) - mindenki belefér

    Az ötvenezer forintos árkategóriában próbálkozik az 5,3 hüvelykes, ujjlenyomat-olvasótól megfosztott mobil, és bár a konkurencia erős, a dél-koreai gyártó terméke megállja a helyét.

  • LG G5 SE - semmivel SE rosszabb

    Az LG moduláris csúcskészülékének visszafogott variánsa közel olyan jól szerepel, mint a teljes értékű megoldás, ráadásul az ára is kedvezőbb. Már a G5 eredeti nyitóárához képest...

  • LG G5 - ismerősökkel az ismeretlenbe

    A koreai gyártó dupla kamerás mobiljának az alja kihúzható, és oda többféle modul – bocsánat, ismerős – pattintható. A G5 alaposan felforgatja az okostelefonok álmos koncepcióját, ám nem kompromisszumok nélkül.

Hirdetés