LG V20 - zene füleinknek

Hivatalosan nem kapható nálunk a dél-koreai gyártó tavalyi csúcsphabletje, ráadásul lassan kifutó termék, de az ára kedvező, így életképes választás lehet, zenerajongóknak pedig kimondottan ajánlott.

Hirdetés

Hardver, szoftverezettség

A Qualcomm Snapdragon 820 az egyik olyan pont, ahol érezni lehet némi elmaradást a csúcsgépekhez képest, de jelenlegi árkategóriájában még így is remek az a szint, amit nyújt. A két 2,15 és a két 1,6 GHz-es Kryo mag remekül teljesít a processzortesztekben, ne gondoljuk, hogy négymagossága miatt elmarad számítási kapacitása a konkurensektől. Az Adreno 530 IGP-t sem kell a kukába dobnunk, noha a készülékház melegedése érezhető, ha komolyabb grafikai igényű programokat futtatunk, de a megjelenítés minőségére nem lesz panasz. A 4 GB RAM a megfelelő optimalizációval végtelenül bőségesnek érződik, a 64 gigabájtos tároló pedig szintén elég mindenre, ráadásul kompromisszumok nélkül toldhatjuk meg memóriakártyával. Remek ötlet a Game battery saver opció, amivel felbontást csökkenthetünk és fps-t maximalizálhatunk, így toldhatjuk meg a 3200 mAh által elérhető, alapvetően nem túl erős üzemidőt.

Teljesítmény-teszt
Benchmark LG V20 Google Pixel XL Huawei Mate 9 HTC U Ultra
Rendszerchip Snapdragon 820 Snapdragon 821 HiSilicon Kirin 960 Snapdragon 821
AnTuTu Benchmark 6.x 150254 pont 141586 pont 125937 pont 139627 pont
Vellamo Browser 4273 pont 4945 pont 7307 pont 5362 pont
Vellamo Metal 3510 pont 3072 pont 3355 pont 3764 pont
Geekbench 4 (single/multi) 1654 / 3975 pont 1555 / 4030 pont 1930 / 5930 pont 1723 / 4073 pont
GFXBench Man. onscreen 31 fps 30 fps 35 fps 24 fps
GFXBench Man. offscreen 48 fps 48 fps 30 fps 38 fps
GFXBench T-Rex onscreen 57 fps 55 fps 60 fps 42 fps
GFXBench T-Rex offscreen 92 fps 93 fps 71 fps 70 fps

A hasonló rendszerchippel szerelt társaihoz képest kimondottan jól teljesített a V20, ami pedig ennél is jobb hír, hogy a mindennapi használatban sem kell akadásoktól tartanunk. Tesztkészülékünkön a jelenlegi legfrissebb, V10f szoftververziójú, tajvani régiójú Android 7.0 figyelt, ezzel jelentősen gyorsabb, akadásmentesebb működésre volt képes, mint a Nougattal futó G5. Magyar nyelv alapértelmezetten nem választható ki, némi trükközéssel és egy Play Áruházból telepíthető szoftverrel azonban megoldható a honosítás, vagy maradhat a teljesen gyári állapot is, olyankor angol a menü, de a Gboard billentyűzetet természetesen magyar karakterkészlettel is kezelhetjük.

Benchmark eredményeit sem kell szégyellnie Benchmark eredményeit sem kell szégyellnie
Benchmark eredményeit sem kell szégyellnie [+]

Az alapértelmezett kezelőfelület alkalmazásmenü nélküli, és ahogy azt megszoktuk, állítható méretű ikonokkal teszi egyszerűvé a kezelést. Ugyanakkor van Home + App Drawer névre hallgató launcher is, ami balra-jobbra lapozható, alkalmazásokat és widgeteket magába foglaló főmenüvel egészíti ki a megjelenített tartalmat, egyébként pedig van EasyHome is, ami kezdőknek és gyengénlátóknak jelenthet mentsvárat. Variálhatjuk az alulra került kezelőgombok helyzetét, illetve hozzáadhatunk olyan extrákat is, mint az értesítőpanel lehúzása, aki nyújtózkodott már egy ekkora kijelző legfelső pontjára, az érti, hogy ez miért hasznos. A függönyön egyébként variálható felállású gyorskapcsolók vannak, akár a VoLTE-t, az energiatakarékos módot vagy a szemkímélő, enyhén sárgás kijelzősémát is aktiválhatjuk innen.

A felhasználó eldöntheti, szeretne-e app drawert A felhasználó eldöntheti, szeretne-e app drawert
A felhasználó eldöntheti, szeretne-e app drawert [+]

Az always-on kijelző ezúttal természetesen nem az elsődleges panel, hanem a fölötte lévő, erre a célra kitalált másodlagos IPS, ami képes a dátumot, az időt, az akkumulátor állapotát és tetszőleges aláírást megjeleníteni, egyébként pedig mindenféle gyorskapcsolót tehetünk rá, és mutatja az értesítéseket is. Megadhatunk aktív időszakokat, így éjjel nem fogja fölöslegesen meríteni az akkumulátort a háttérvilágítás. Ha be van kapcsolva a fő kijelző, akkor még több funkció adódik hozzá, legutóbb használt programok, zenelejátszó, parancsikonok, névjegyek és közelgő események is kezelhetővé válnak.

A másodlagos kijelző funkcionalitása testreszabható A másodlagos kijelző funkcionalitása testreszabható
A másodlagos kijelző funkcionalitása testreszabható [+]

Rengeteg hasznos beállítási lehetőséget találunk a mobilban, beállíthatunk automatikusan megnyíló alkalmazást, ha fülhallgatót csatlakoztatunk a mobilhoz vagy Bluetooth-eszközt párosítunk, de lokáció alapján képes automatikusan kikapcsolni bizonyos fogyasztókat a mobil, és akár hangprofilt is vált. Az ujjlenyomat-olvasó nem csak gyorsan és remekül működik, hanem akár kényesebb tartalmakat (fotók, jegyzetek) is biztonságossá tud tenni. Megvan a Törölt alkalmazások (Uninstalled apps) szoftver, ami 24 óráig teljesen visszaállíthatóvá teszi a kukába dobott szoftvereket – persze csak akkor, ha innen is ki nem töröljük azokat.

A Smart Bulletin sem akasztja meg a működést, ugyanakkor hasznos A Smart Bulletin sem akasztja meg a működést, ugyanakkor hasznos
A Smart Bulletin sem akasztja meg a működést, ugyanakkor hasznos [+]

Megmaradt, de csak külön aktiválható formában látható a Smart Bulletin nevű, egész oldalas widget, ahova az LG Health, a naptár, a zene, a beállítások, a távirányító és az előre telepített Evernote információit csoportosíthatjuk. A kettéosztható képernyő mellett megmaradt a QSlide, amivel több gyári alkalmazást tehetünk kis ablakos módba, mindemellett pedig megmaradt az LG-nél nagy hagyománnyal bíró Rögzítés+ (Capture+) és QuickMemo+, amivel feliratozott képernyőfotókat gyárthatunk, és azokat akár Google-szinkronizációval együtt menthetjük el későbbre.

A QSlide nevű ablakos mód is hasznos A QSlide nevű ablakos mód is hasznos
A QSlide nevű ablakos mód is hasznos [+]

Az LG Backup is ismerős lehet, ezen keresztül menthetjük és visszaállíthatjuk adatainkat, vagy akár egy teljes mobilos költözést is levezényelhetünk rajta. A Health már sűrűbben kerülhet elő azoknál, akik szeretik figyelni a saját aktivitásukat, ennek segítségével ugyanis nyomon követhetjük, mennyit mozgunk, és hogy állunk a céljainkhoz képest. Képes monitorozni kocogást, futást, kerékpározást, túrázást és görkorizást is, ezen felül elégedett kalóriákat és sebességet is számít, Google-térkép segítségével pedig teljes útvonalat mutat a végén. Gyárilag telepítésre került a Facebook és az Instagram, illetve természetesen az infraportot használó QuickRemote, ami ugyan nem ismer minden eszközt, de egy másik távirányító segítségével tanítható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

  • LG X power2 - kitartásban az erő

    Az LG középkategóriás akkubajnoka idén sem okoz csalódást, nagyon összeszedett és további, meglepő érdemekkel bíró készülék lett.

  • LG K10 (2017) - mindenki belefér

    Az ötvenezer forintos árkategóriában próbálkozik az 5,3 hüvelykes, ujjlenyomat-olvasótól megfosztott mobil, és bár a konkurencia erős, a dél-koreai gyártó terméke megállja a helyét.

  • LG G5 SE - semmivel SE rosszabb

    Az LG moduláris csúcskészülékének visszafogott variánsa közel olyan jól szerepel, mint a teljes értékű megoldás, ráadásul az ára is kedvezőbb. Már a G5 eredeti nyitóárához képest...

  • LG G5 - ismerősökkel az ismeretlenbe

    A koreai gyártó dupla kamerás mobiljának az alja kihúzható, és oda többféle modul – bocsánat, ismerős – pattintható. A G5 alaposan felforgatja az okostelefonok álmos koncepcióját, ám nem kompromisszumok nélkül.