LG G7 ThinQ - kép, hang és gondolat

A korábban megszokottakhoz képest kicsit csúszva, de minden szükséges újítással érkezett meg a dél-koreaiak új csúcsmodellje. A kijelző és a hangminőség kiemelkedő.

Hirdetés

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

Természetesen az LG G7 ThinQ adatkommunikációs képességeben sem fogunk komoly kivetnivalót találni. Egy nanoSIM-et fogad be, minden hazai LTE sáv támogatásával, 1000/150 Mbps-os átviteli maximummal. Dual SIM-es változat is van belőle, ott dual standby technológiára számíthatunk, a microSD-támogatásról pedig le kell mondanunk, ha ki is használjuk a lehetőséget. A vételi és beszélgetési minőség jó, hallhatóan jól dolgozik a zajszűrés és remek a beszédhangszóró minősége és ereje is.


[+]

A kétcsatornás WiFi modem jó érzékenységű (802.11a/b/g/n/ac, 2x2 MIMO, HotSpot, Direct), a Bluetooth pedig 5.0-s, és a jól megszokott A2DP és LE protokollokon kívül az aptX, AptX HD és LDAC hangkodekeket is támogatja. Az USB 3.1-es, Type-C felülettel, MTP és OTG funkciókkal. A pozíciószerzés az A-GPS, GPS és GLONASS műholdak segítségével villámgyors, de látja és használja a BeiDou és Galileo műholdakat is, remek pontossággal és stabilitással. Nem maradt le a mobilfizetéshez is kiválóan használható NFC, továbbá adott a giroszkóp, a gyorsulásmérő és a légnyomásmérő is. Az infraportot viszont nélkülözni kell.

A OnePlus ezúttal is erős konkurenciaként jelentkezik
A OnePlus ezúttal is erős konkurenciaként jelentkezik [+]

Értékelés: LG G7 ThinQ
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 10 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 9 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 9 pont
Multimédia
Vizuális 8 pont
Audio 10 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

Sajnos már az előd sem jeleskedett üzemidő terén, mostanra pedig 300 mAh-t zsugorítottak az akkumulátoron, így lett kerek 3000 mAh a beépített telep kapacitása, a végeredmény pedig sajnos átlag alatti. Az always-on kijelzőt folyamatosan használva tízpercenként leugrik egy százalékot a töltöttség, de ha kikapcsoljuk, és a normál használat mellett figyelünk arra, hogy ne pazaroljuk az energiát, akkor is 3,5-4 óra az a kijelzőidő, amit a nap végén látni fogunk. Sokaknak ez nem elég egy napra, nálunk jellemzően nem kellett napközben töltőt keresni, viszont estére nem maradt sok tartalék. A töltés Quick Charge 3.0-s töltőfejjel gyorsítható meg, ilyen van is a dobozban, 2 órán belül teljesen feltöltötte, de egy fél óra is elég volt arra, hogy a 40%-os értékkel kihúzzon pár órát. Van vezeték nélküli töltés is a Qi technológia alapján, ez természetesen jóval lassabban tudja tölteni az eszközt.

Az LG G7 ThinQ egy kellemes csúcsmobil lett. Igazán kiemelkedő tulajdonságaként a Quad DAC-ot megemlíteni, ami az idei kínálatból messzemenően a legjobb fülhallgatós élményt nyújtja a jack csatlakozón keresztül, miközben a legtöbb gyártó sorra radírozza le az analóg kimenetet a mobilokról. Szép a kijelző, a közel 1000 nites fényerő napfény alatt rengeteget segít, viszont IPS technológiája miatt nem igazán alkalmas az always-on megjelenítésre, amit a rendszer alapértelmezetten felkínál. Szintén jó a kamera, de már nem annyira kiugróan különleges a 107 fokos látószögű másodlagos darab, és a szoftveres funkciók terén is van olyan konkurens, aki többet nyújt, akár csak egy jobb portrémóddal vagy egy automatikus kivágással egybekötött dokumentumszkenneléssel. A hardver a lehető legerősebb, amit ma a Qualcomm tud szállítani, a 4 GB RAM és 64 GB-os tároló pedig egy korrekt optimum, noha az árkategóriában előfordulnak 6-8 GB memóriák és 128, esetleg 256 GB-os tárhelyek.

Árazásban ezúttal nem vágtak alá a konkurenseknek, a 230-240 000 forint körüli nyitóárból kijöhet egy Samsung Galaxy S9, egy Sony Xperia XZ2, esetleg szűken egy Huawei P20 Pro, de az olcsóbbak közt említést érdemel a Xiaomi Mi Mix 2s, a OnePlus 6 és a Honor 10 is. Jobb és érdekesebb telefon lett, mint az elődje, viszont a sovány üzemidő, a hanyag SIM-tálca megoldás, illetve a makulátlannak nem nevezhető sebesség miatt csúszott le az ajánlott minősítésről, egy nagyon erős tetszettel hagyja el a szerkesztőséget.

LG G7 ThinQ

szentkuti11

A tesztkészüléket a VIP-Phone küldte el nekünk, ezúton is köszönjük a felajánlást. A vásárláshoz, kérem, kattintson ide!

A cikk elkészítését a TelenorHipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények