LG G7 ThinQ - kép, hang és gondolat

A korábban megszokottakhoz képest kicsit csúszva, de minden szükséges újítással érkezett meg a dél-koreaiak új csúcsmodellje. A kijelző és a hangminőség kiemelkedő.

Külső, kijelző

A specifikációs tábla easter eggje, hogy a G7 pontosan olyan vastag és széles, mint a G6, cserébe viszont magasabb és még nyújtottabb a kijelzője, így 153,2 x 71,9 x 7,9 milliméteres értékeket olvashatunk, 162 grammos tömeg mellett, ami egyébként 1 egész grammos fogyást jelent az elődhöz képest. Még kisebbek a kávák, a 6,1 hüvelykes kijelző az előlapi felület 82,6%-át foglalja el. Kézbe venni nagyon jó érzés, a fém/üveg szendvicset tökéletes ergonómiával házasították össze, tökéletes helyen vannak az oldalsó gombjai, viszont a megjelenítő tetejéért erőteljesen nyújtózkodni kell – ez a méretei miatt nem is nagyon lehetne másképp.

Szélesebb és vastagabb nem, viszont jóval magasabb lett elődjénél
Szélesebb és vastagabb nem, viszont jóval magasabb lett elődjénél [+]

A 19,5:9-es kijelzőarányhoz 1440 x 3120 pixel tartozik, az 564 ppi-s képpontsűrűség gyönyörű, éles képet eredményez, és Dolby Vision/HDR10 kompatibilitás is tartozik hozzá. Színhőmérséklete előre definiált sémák, meleg/hideg skála vagy akár RGB-szintek szerint, apró lépésenként is állítható, de az automatikus módban jó eséllyel nem fogunk csalódni, az akár 1000 nites fényerő pedig valódi értékkel bír, verőfényes, élénk napsütésben, ahol a G6 kijelzőjét esélytelen volt elolvasnom, ugyanott a G7 ThinQ még látható maradt. Kiválóak a betekintési szögek, minimális a tükröződés, szépek a lekerekítések a sarkokon, a tartósságért pedig a Corning Gorilla Glass 5 hivatott felelni, elöl és hátul egyaránt.

Kijelző-teszt (frissítve, a táblázat szétnyitható)
Mérés LG G7 ThinQ Samsung Galaxy S9+ OnePlus 6 Huawei P20 Pro OnePlus 5T
Képátló 6,1 hüvelyk 6,2 hüvelyk 6,28 hüvelyk 6,1 hüvelyk 6 hüvelyk
Felbontás 1440 x 3120 1440 x 2960 1080 x 2280 1080 x 2244 1080 x 2160
Technológia IPS LCD Super AMOLED Optic AMOLED AMOLED Optic AMOLED
Fehér fényerő 464 / 887 nit 340 / 646 / 1000 nit 422 / 600 / 804 nit 490 / 722 nit 422 / 571 nit
Fehér fényerő (min.) 3,0 nit 1,6 nit 2,1 nit 3,7 nit 2,1 nit
Fekete fényerő 0,31 nit 0 nit 0 nit 0 nit 0 nit
Kontrasztarány 1498:1 végtelen végtelen végtelen végtelen
Színhőmérséklet 8640 K + kézi 7592 / 6414 K + kézi 7653 / 6387 K + kézi 7557 K + kézi 7729 / 6384 K + kézi

Hogyan mérjük a kijelzőt?

Amellett viszont nem mehetünk el szó nélkül, hogy az LG is felült a notch-vonatra. A szenzorsziget az idei év egyik legelterjedtebb, miközben legmegosztóbb trendje, a dél-koreaiak pedig a New Second Screen marketingkifejezést használják rá, persze a V-szériában ismert másodlagos kijelző jóval egyedibb és hasznosabb volt. Fizikailag természetesen nem külön kijelzőről beszélünk, és túl sok funkciója sincs, adhatunk neki egyedi hátteret, hogy szeparáljuk a normál felülettől, illetve ki is kapcsolhatjuk, parancsikonok elhelyezéséről, gesztusvezérlésről vagy a korábban megismert zenevezérlésről itt szó nincs, a minimális helyre az értesítési sáv elemei férnek ki tisztességesen, más nem.

Sokat vitatott és taglalt téma lett a notch, azaz a szenzorsziget
Sokat vitatott és taglalt téma lett a notch, azaz a szenzorsziget [+]

Hiába tűnik el szinte minden mobilról a jack csatlakozó, az LG még nem búcsúzik az analóg kimenettől, ráadásul a G7-be végre régiófüggetlenül egy olyan 32-bites, ESS Sabre DAC került, amitől egy megfelelő fülhallgatóval tényleg, pozitív értelemben meg tud lepődni az, aki nincs hasonlókhoz hozzászokva. Az alulra került csatlakozó mellett természetesen ott figyel a Type-C is, ami szintén képes hangot továbbítani, ha arra van szükség, egyébként pedig 3.1-es USB szabvány szerinti sebességre képes.

Egyszerűen jól néz ki a hátlap!
Egyszerűen jól néz ki a hátlap! [+]

Hátul a gyártótól nem idegen, elegáns letisztultságot láthatjuk, üveg, de nem a csúnyán ujjlenyomat-gyűjtő fajtából, a leheletnyi kamerapúp pedig egyáltalán nem teszi billegőssé a telefont. Természetesen ujjlenyomat-olvasó is került ide, a jól megszokott, kényelmes helyére, viszont bekapcsológombként már nem funkcionál, annak külön helye van, jobb oldalt. Balra került két hangerőszabályzó, illetve alájuk egy dedikált Google-gomb. IP68 és MIL-STD 810G teszteken átesett a mobil, a víz- és porállósága mellett azonban érdemes lehet vigyázni a kecses készülékházra. Adott a színes értesítési led, ami az állandóan aktív kijelzővel együtt, vagy attól függetlenül is tud működni.

Műanyag SIM-tálca: de miért?
Műanyag SIM-tálca: de miért? [+]

A fekete pont a SIM-tálcáért jár: a mobiltesztelős életmód hibátlanul megmutatja az ilyen apróságnak tűnő dolgok tartósságát: a heti 1-2 kártyacserével nagyjából fél év kellett, mire a G6 műanyag magos SIM-tálcája először elrepedt, azóta már háromszor volt ragasztva. Sajnálatos módon a G7 pontosan ugyanabból az anyagból építkezik, és mivel vastagabbnak sem mondható, ugyanilyen esélyei vannak a hasonló problémákra. Szinte biztos, hogy egy átlagfelhasználó, aki évekig hozzá sem nyúl a tálcához, soha nem fog találkozni ezzel a problémával, viszont aki akár microSD-s adatmentések miatt, akár SIM-cserék okán váltogat, az belefuthat a nálam előállt helyzetbe. Közben pedig a legolcsóbb Xiaomi és Meizu mobilokban is alumínium tálcákat lehet látni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés