Garmin Fenix 6X Pro Solar Titanium DLC - a Napra lehet nézni

Mit tud egy sokkolóan drága sportóra egy olcsóbbhoz képest? Napelemes rásegítést a fantasztikus üzemidőre, meg mindent, amit a műfajtól elvár az ember, egy bökkenővel.

Kezelés, Garmin Connect

A napelemes Fenixet öt gombbal tudjuk kezelni, és a lenyomható kivitel sokszor praktikusabb az érintésalapúnál, például úszóedzés közben. Extraként azért az érintéses bevitel azért beleférhetett volna, Garmin Pay órafizetéskor például egyszerűbb lett volna a PIN kódot beböködni a nyomogatás helyett, bár szerencsére két levétel és felcsatolás között ezt csak egyszer kell elvégezni. A Garmin rendszere itthon a Revolut és a TransferWise kártyáival működik együtt, a pénztárcát pedig a bal felső Light gombra tapadva előugró gyorsmenüből választhatjuk ki. Ugyanez a gomb kapcsolja be a háttérvilágítást (amely felvillanhat bármely gombra bökve), alatta pedig a fel és le billentyűk érhetők el. A középső a menüt hívja elő hosszan lenyomva, az alsó pedig a zenelejátszót, amely lehet a Deezer, a Spotify vagy más, Connect IQ alkalmazásboltból beszerzett szoftver, illetve kezelhetők a telefon lejátszói, a YouTube-ot is beleértve.


[+]

A jobb felső gomb két óránál oké és edzésindítás funkcióval rendelkezik, de nem csak a sportágakat és mozgásformákat válogathatjuk ide nekünk tetsző sorrendben, a telepített alkalmazások is innen indulnak, például a mobilklienssel rendelkező Locus térkép, a játékok, és minden hasznos kiegészítő, melyek százszámra érhetők el az IQ Store-ban. Navigálni, POI-kat keresni és visszavezetni szintén innen tudunk, ahogy a bevetésekhez passzoló taktikai funkciók is ugyanitt érhetők el. Négy óránál végül a vissza gombot nyomhatjuk le éppoly kellemes visszajelzéssel, mint a többit, a fém kivitel pedig a tartósságot biztosítja.

Hirdetés

[+]

A rezgéssel és csipogással jelző Pro Solar embertelenül sok információt közöl, és nagyjából minden funkció testreszabható rajta, kezdve a mindig látható óralappal. Akad analóg és digitális fajta, a boltban pedig a minimalistától a viccesen át az adatokkal agyonzsúfoltig nagyjából mindenféle. Lejjebb lépve három widget kukkantható meg egyidejűleg grafikonnal és adatokkal megspékelve: a dátum és a töltöttség, a napintenzitás, az időjárás, a napkelte-napnyugta, a magasság, az iránytű és a légnyomás, a VO2 Max versenyidő előrejelzéssel, az edzettség állapota (fittség, terhelés, regenerálódás, hőhöz való akklimatizálódás és tanácsok: a 6X szerint pl. túl sok intenzív edzést végzem és túl kevés aerobot), a legutóbbi edzés, a napi lépésszám, a pulzusszám, a pulzoximéter, a naptár és az értesítések. A widgetlista bővíthető, sorrendje variálható.


[+]

Az óra kellően erélyes rezgéssel és hangokkal jelez, ha szeretne közölni valamit, és nagyjából minden mobilalkalmazás átküldi a telefon notifikációs paneljén megjelenő értesítéseket. Hosszan bele lehet olvasni egy-egy levélbe, és a chat, email, SMS és egyéb üzenetekre, illetve a bejövő hívásra számos előre definiált választ küldhetünk, lájkot beleértve. Rendben van a notik csoportosítása apró ikonokkal, az értesítések mellett pedig gombnyomásra és mindenféle tevékenység során kérhetünk hangjelzéseket, amelyek mozgás közben kapóra jönnek.

[+]

Nem nagy kunszt egyébként az androidos vagy iOS-es mobil és az óra összekapcsolása: a Garmin Connect azonnal felismeri a közelében lévő modellt, amit egyébként kézzel is hozzá tudunk adni. Az összekapcsolt használathoz csak egy fiókra és az alapadatok megadására van szükség, utána pedig dönthetünk, hogy a sokrétű beállítást az órán vagy a telefonon végezzük fejezzük be. Amúgy a napi mozgásadatok, az edzések, az alvás, a stressz, a VO2Max, a megmászott emeletek száma, a pulzus és az elégetett kalóriák nagy képernyőn lebontva néznek ki a legjobban, szóval érdemes a mobilos kapcsolatot fenntartani. A Pro Solar egyik előnye persze éppen az, hogy a zsebokos sportoláshoz otthon hagyható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Garmin Forerunner 945 - ultravaló

    A triatlon és az ultratávok specialistája a minden földi jóval felszerelt Garmin csúcsóra, ám ez az árazásán is meglátszik.

  • Garmin Instinct – küldetés teljesítve

    A Garmin terepórája nem okos, mindig aktív kijelzője pedig csak nem is színes, ellenben kifejezetten szívós és profi, ha kihívásokról, küldetésekről és aktivitáskövetésről van szó.

  • Garmin Vivomove Luxe - álom luxuskivitelben

    A Vivomove Luxe sima órának is feltűnően szép, de az időn kívül egy rakás más dolgot is mutat. Mások pedig, főleg a hölgyek, fokozott érdeklődést az óra iránt.

  • Garmin Venu - sporthoz stílust

    A Garmin első AMOLED kijelzős modellje a inkább a casual termékkategóriában indul, viszont a fejlett fitnesz és egészségfunkciókat sem hanyagolták el. Csak viszonylag drága.

Hirdetés