Bevezetés, doboz tartalma
Nem ez az első alkalom, hogy az Apple Watch okosórából sportváltozat készül, ha visszaemlékezünk 2015-re, még derenghet, hogy az első Apple Watch modellek bemutatásakor és piacra kerülésekor volt külön Watch Sport, Watch, valamint Watch Edition. Itt még a Sport modelleket egyedül az anyaghasználat különböztette meg a többitől, alumíniumból volt az óratok, de ez volt a legolcsóbb, így ebből kelt el a legtöbb és 2016-ban, a Series 1 és Series 2 bemutatásakor pedig már az alumínium tokozású verzió számított az alapmodellnek, viszont a sport jelző kikerült a terméknévből. Ezzel egyértelműbb lett, hogy az órák funkcionalitásban nem térnek el, hisz konkrétan ugyanazt a szoftvert futtatják, melyek ugyanúgy rögzítik a sporttevékenységeket. Ez alapjaiban az elmúlt évek alatt sem változott, a szenzorok és az algoritmus természetesen fejlődtek.
A legelső Apple Watch szériából a Sport változat. [+]
Nem ez az első alkalom arra sem, hogy az Apple titánötvözetbe öltöztesse az okosóráját, a Series 5-től a Series 7-ig volt opció ilyen anyagú tokozással megvenni a Watchot, de mellette volt kerámiából vagy 18 karátos aranyból készülő verzió is az évek során. Ugyanakkor ez az első alkalom, hogy megerősített titánból van a tok és ez az első alkalom arra is, hogy kizárólag egy méretben (49 mm) érhető el egy modell.
Az Apple Watch Ultra az új, spéci számlappal. [+]
Mielőtt rátérünk az Ultrára, még annyit, hogy 2022 első negyedévében az egész okosóra piac 36%-át uralta az Apple, ezzel ők az abszolút vezetők, mögöttük a Samsung 10%-kal a második. Az Apple teljes bevételének az elmúlt tíz évben átlagosan 10-11%-át hozták az okosórák és más kiegészítők, ami eltörpül az iPhone és a szolgáltatások generálta bevétel mellett, mégis annak fényében, hogy a valaha készült legolcsóbb Apple Watch 269 dolláros áron nyitott a piacon, látható, hogy bőven van akkora mozgástere a cégnek, hogy gondtalanul próbálkozhassanak szinte bármivel. Az elején ez az volt, hogy az órából luxusváltozat készül, ami nem annyira jött be - bár a Hermès kooperáció életben maradt -, a sportvonal viszont egyre központibb szerepbe került, így most tesznek egy kísérletet a multisport órák világában is. Mi lesz, ha nem hozza az Ultra az elvárt eredményeket a piacon? Jövőre maximum nem lesz belőle második generáció, de Series 9 szinte biztosan érkezik menetrendszerűen.
Az okozórák piacának állása 2022 Q1-ben. (forrás: Counterpoint) [+]
Abban gondolkodni viszont egyelőre felesleges, hogy mi lesz, ha nem hozza az elvárt eredményeket az Ultra, mert (spoiler következik) Apple Watchként remek, így bőven van potenciális vásárlóközönsége. Aki almás óráról érkezik, az otthon fogja magát érezni a rendszerben, a sportra hangolt újdonságok pedig jók és üdvözlendők, ahogy a hosszabb üzemidő is.
Csomagolásban és tartozékokban változatlan az elmúlt években követett séma, a papírdoboz két kisebb dobozt rejt, egyikben a kizárólag egy színben elérhető Ultra és a hozzá tartozó töltő, másikban a választott szíj található. A töltőkábel szövettel van bevonva, szíjból pedig alpesi, terep, illetve óceán típusú választható. Az alpesi pántokat túrázáshoz, a tereppántot futáshoz, az óceán szíjat pedig vízi sportokhoz és hobbibúvárkodáshoz tervezték, utóbbi például neoprén ruhákon is használható.
A doboz és tartalma. A szíj típusa és színe a vásárlón múlik, a képen a narancssárga alpesi pánt látható. [+]
A szíjak három színben és három méretben (S 130 - 160 mm-es csuklóra, M 145 - 190 mm-es csuklóra, L 165 - 210 mm-es csuklóra) választhatók, de a 49 mm-es óratestbe a régebbi 42 mm, 44 mm vagy 45 mm méretű szíjak is passzolnak. Ez pedig kapóra jött, mert az iSTYLE-tól tesztre kapott Ultrához L-es méretű szíj járt, ami az én vékony csuklómra túl nagy volt és nem is tartotta meg rajta az órát stabilan, így egy sima 45 mm-es sportpántra cseréltük, azzal pedig már kényelmesen és stabilan megmaradt karomon az eszköz.
Külső, kezelés
A 49 mm-es tok riasztónak tűnhet számok alapján, a tok pontos mérete 49 x 44 x 14,4 milliméter, ami 4 milliméterrel hosszabb és magasabb, valamint 6 milliméterrel szélesebb a nagyobbik Series modelleknél. Nem egy szolid óra, viszont még az én vékony csuklómon sem feltétlenül érződött karra szíjazott krumplinak vagy Ben 10 féle omnitrixnek, nem akadtam be vele sehova, de 130 mm-nél kisebb csuklón már nem valószínű, hogy elfér. A megnövelt méretű digitális korona is okozott időnként gondokat, mert ha az óra lejjebb csúszott kicsit a karomon, a tekerhető gomb megakadt a bőrömben, így a karom mozgatásával időnként véletlenül aktiváltam is valamit. Ezt betudhatjuk annak, hogy vékony vagyok, de tökéletes példája annak, hogy hasonló testfelépítéssel érdemesebb a Series 8 vagy az SE felé kacsintgatni, annak a kisebb koronájával például egyszer sem történt hasonló.
Egymás mellett az Ultra (b) és a Series 8 (j). [+]
61,3 grammjával nem éreztem, hogy húzná kezemet az Ultra, sőt, ellensúlyozza a méreteit az óra, könnyebb, mint ránézésre tűnik. A ház MIL-STD 810H szabványnak megfelel, IP6X szerint porálló és EN13319 szabvány szerint használható merülésekre is. A tok jobb oldalán a kiemelt gomb és a korona könnyedén elérhető és kattintható, bal oldalra pedig került egy új gomb, Művelet gomb néven, mely feladata ízlés szerint beállítható.
Az Ultra titán háza vastagabb, de sziréna és akciógomb is van rajta. [+]
Hirdetés
Az akciógombbal gyorsműveletként elindíthatunk edzést, lefuttathatunk a Parancsok alkalmazásban megírt parancssort, bekapcsolhatjuk a kijelzőt fehéren felvillantó zseblámpát, megjelölhetünk útpontokat az iránytűben, aktiválhatjuk vele a 86 decibeles szirénát, elindíthatjuk az edzésünk startpontjához való visszavezetést, szegmenseket jelölhetünk meg vele edzés közben. Örvendetes és hasznos az extra gomb, az ugyanakkor, hogy belesüllyed a tokba kicsit nehézkesebbé teszi a kezelését. Az pedig továbbra is hátránya a Polar vagy Garmin multisport óráihoz képest az Apple Watchnak, hogy a másik két gomb funkcionalitása nem szabható személyes ízléshez, a szoftverben történő legtöbb interakció pedig az ujjal történő parancsbevitelhez van tervezve. A legegyszerűbb példa: edzést szüneteltetni lehet gombnyomással, új szegmenst elindítani is lehet, de megállításhoz már tapicskolni kell a kijelzőn.
A művelet gomb beállításai a telefonon. (forrás: Mobilaréna) [+]
Művelet gomb beállítási lehetőségei az órán. (forrás: Mobilaréna) [+]
Az 1,92 hüvelykes átlóval rendelkező kijelző remek, a Retina LTPO OLED erős fényben is jól olvasható, a csúcs fényessége 2000 nit körül van, sötétben pedig az új éjszakai módú számlap segíti a jól láthatóságot. Az 502 x 410 pixel (338 ppi) kellően éles képet ad, a mindig éber kijelző pedig percenként frissül, edzés esetén másodpercenként. A panelt zafírkristállyal megerősített üveg védi, a felület teljesen sík, a kijelzőt körülölelő keret kicsit ki is emelkedik a titán tokból, így strapabíróbbá téve azt.
Mindig éber kijelző és akciógomb. [+]
A watchOS megjelenítési beállításai között állítható a szövegméret, vannak látássérülteket segítő kisegítő lehetőségek, a panel érintésérzékenysége hibátlan, a görgetés, tapintás, húzás műveletek azonnali reakciót váltanak ki az órából. A számlapokra interaktív widgetként kirakhatók komplikációk, akár nyolc is, ezek amellett, hogy információkat mutatnak, parancsikonként is működnek alkalmazásaik, vagy alkalmazásaikon belüli különböző funkciók megnyitására.
Az új, dedikáltan az Ultrára készült "Útjelző" számlap. (forrás: Mobilaréna) [+]
A digitális korona megnyomásával a főmenübe érkezünk, az alatta található gomb a legutóbb használt alkalmazásokat nyitja meg, kétszeri kattintással pedig az Apple Pay-t, az NFC-vel való fizetésekhez vagy jegyek megjelenítéséhez. Lentről felfelé suhintva a számlapokon a vezérlőközpontba jutunk, ahol a mobilinternet, a Wi-Fi, vagy hang és fókusz mód állítható. A vezérlőközpont csempéi szerkeszthetők. Fentről lefelé suhintva az értesítések jönnek elő, ezekre magyarul egyelőre csak diktálással válaszolhatunk, de más, támogatott nyelvű (például angol) QWERTY billentyűzetet beállítva másodlagosként megy a pötyögéssel történő bevitel is az automatikus javítás nélkül. Jobbra vagy balra suhintással a számlapok között válthatunk, a számlapot hosszan lenyomva pedig a szerkesztő ugrik elő, ahol a színeket, komplikációkat, stílust variálhatjuk közvetlenül az óráról. Igaz, az iPhone-ra letölthető Watch alkalmazásban mindezt egyszerűbben is megoldhatjuk.
A korona jóval nagyobb, mint bármely más eddig Apple Watch órán. [+]
A menüpontokban a fel-le mozgás megy a digitális korona tekerésével, az óra rezgő (haptikus) jelzésekkel is segíti a navigációt, de ez minden Apple Watchon így van. A korona lenyomásával ki tudunk lépni megnyitott appokból, fizikai vissza gomb ugyanakkor nincsen, kézzel kell jobbról balra suhintani, vagy a bal felső sarokba bökni az előző menüpontba való visszatéréshez. Két gombnyomás a koronán megnyitja a legutóbb használt alkalmazást, a számlapon léve pedig tekerésével állítható a fényerő. Ahogy minden más Apple Watchon is. A korona és a gombok méretükből kifolyólag kezelhetők kesztyűvel is, de az érintőkijelzős navigálás egy vastagabb darabban, vizes vagy izzadt kézzel már gondot okozhat, ami sportra szánt eszköznél nem jó pont, ahogy az sem, hogy manuálisan kell lezárni a kijelző érintésérzékenységét edzés indítása után. Plusz a kijelzőre rá kell nézni minden ilyen esetben, hogy tudjuk, hova nyomtunk, így nem teljes értékű opció az, hogy reflexből adunk parancsot az óránknak, oda se nézve, amit egy olcsóbb Polar vagy Garmin is lazán teljesít.
watchOS 9, kapcsolat
Az Apple Watch Ultra kizárólag iPhone telefonokkal használható, vagy önmagában, az eszköz aktiválásához azonban mindenképpen szükségünk lesz minimum egy iPhone 8-ra, rajta az iOS 16-tal. Az Ultra, ahogy a többi Watch is beszívja az Apple ID-nket, fellép a Lokátor hálózatra, majd a 32 GB-os belső tárhelyre elkezdi letölteni a telefonunkon található alkalmazások watchOS-re írt változatait. A tárhelyre menthetünk le offline hallgatásra zenéket is az Apple Musicon keresztül.
Beállítási lehetőségek a Watch alkalmazásban. (forrás: Mobilaréna) [+]
Van App Store az órán is, így tölthetünk le az órára közvetlenül is programokat, az alapból telepítettek között pedig egy extrát találhatunk az Ultrán, ami a többi almás órán nincs, a merülés appot. Az óra EN13319 szabványnak megfelelt, ez azt jelenti, hogy 40 méteres mélységig használható hobbibúvárkodásra, az Apple szerint ugyanakkor 100 méterig bírja a vizet, az említett alkalmazás pedig mutatja a mélységet, méri az időt és a hőmérsékletet. Az Apple csuklón hordható búváreszközként beszélt bemutatásakor az Ultráról, erre majd az Oceanic Plus alkalmazás teszi alkalmassá, ha megjelenik. Ez az ígéretek szerint speciálisan búvároknak szánt figyelmeztetésekkel, például idő- és mélységkorlátokkal segíti majd a víz alá merülőket.
Egyelőre csak a Merülés alkalmazás használható, később érkezik egy komolyabb búvár app is az ígéretek szerint. (forrás: Mobilaréna) [+]
Bluetooth 5.3 mellett van Wi-Fi, UWB, illetve eSIM-mel mobil adatkapcsolat is az összes Ultra órában, nincs külön Cellular verzió. Az eSIM aktiválásához is szükséges egy iPhone megléte, a Watch alkalmazáson keresztül lehet az órához hozzáadni előfizetést. Ha ez megvan, az óra automatikusan átvált erre, amikor megszűnik kapcsolata ismert Wi-Fi hálózattal vagy az iPhone-nal. Budapesten belül nem volt gond a lefedettséggel, telefonálni, üzenetet küldeni és zenét streamelni is tudtunk rajta bármilyen probléma nélkül. Telefonáláshoz használható az óra fülhallgató nélkül is, zenelejátszáshoz viszont szükségünk lesz egy csatlakoztatott fülhallgatóhoz. Arra érdemes felkészülni, hogy mobil adatkapcsolattal az üzemidő drasztikusan csökken, egy egyórás mozgásra, melyre csak az órát vittem magammal 25% felett vitt el az akkumulátorból edzésrögzítéssel és zenehallgatással.
Biztonsági értesítések az Egészség és a Lokátor alkalmazástól. (forrás: Mobilaréna) [+]
Ahogy a többi Apple Watchban, úgy az Ultrában sincsen ANT+, de kompatibilis edzőtermi eszközöket vagy egyes szívritmust monitorozó pántokat képes felismerni Bluetoothon keresztül az óra, ehhez a beállításokon belül be kell kapcsolnunk ezt a funkciót és párosítani a felugró értesítésben az edzős kiegészítőt. Viszont például az, hogy bringás pedált kössünk közvetlenül az órához úgy, mint egy Polarhoz vagy Garminhoz lehet, itt nem opció.
A vészhelyzetekre és edzésre vonatkozó beállítások lehetőségei. (forrás: Mobilaréna) [+]
Egészségügyi funkciók terén adott itt is minden, mi a többi Apple Watch órában: EKG, pulzusmérés, véroxigén- és ciklusfigyelés, gyógyszer emlékeztetők, újdonságként van balesetészlelés és vészhelyzeti riasztás, valamint esésészlelés is. Utóbbi edzések közben működik alap beállítások mellett, ilyenkor ha az óra esést érzékel, képes riasztani a vészhelyzeti kontaktokat. Azoknak a megadását viszont csak iPhone-on lehet megtenni, az órán nem találtam erre vonatkozó lehetőséget. Ha bármi baj érne minket és jelezni szeretnénk, akkor újdonság a sziréna is. Ez 86 dB erővel képes hangot kiadni, tapasztalatunk az, hogy kellően hangos ahhoz, hogy csendes helyen keresőcsapatot vagy keresőkutyát odavezessen hozzánk több tíz méterről is, de jobb, ha nem kell élesben kipróbálnunk.
QWERTY billentyűzet az órán és a vezérlőközpont. (forrás: Mobilaréna) [+]
Edzések, navigáció, üzemidő
Sporttevékenységeink rögzítéséhez gyárilag az Edzés alkalmazást találjuk az órán, ami az iPhone-ra a Fitnesz appon keresztül szinkronizál, ahonnan az Apple Egészség is beszívja a lépéseket, elégetett kalóriákat, de az órával végzett alvásfigyelés alapból ezzel szinkronizál. Innen pedig mehetnek bármilyen másik appba tevékenységeink, mi a Strava és a Nike Run Club alkalmazásokkal próbáltuk ki, de említést érdemel még a RunGo, vagy a HealthFit és a Workoutdoors is. Ezeknek elérhetők közvetlenül az órára letölthető változatai is, utóbbi pedig túrázáshoz, sétáláshoz vagy futáshoz pedig kifejezetten ajánlott szerintem. Az Apple Watch Ultra ugyanis nem kezel GPX fájlokat natívan és nem képes előre megtervezett útvonalon navigálni, de harmadik féltől származó programokkal igen. A beépített iránytű újratervezett, ez állítólag gyorsabban és pontosabban mutat irányt a korábbiaknál, több megjelenítési lehetőséggel, például közvetlenül a számlapon.
Újdonság az útjelző számlap, melyen egy érintéssel előhozható az iránytű. (forrás: Mobilaréna) [+]
Térkép ugyan van az Ultrán, az óra az Apple Maps használatával képes navigációra, ami városon belül jól működik. Helymeghatározásra ez az első Apple óra, ami kétsávos GPS-t használ (L1 és L5), mellette pedig GLONASS, Galileo és BDS hálózatokon is kommunikál, ezzel pontosabb méréseket lehetővé téve. A helymeghatározás ugyanakkor nem csak a műholdakra hagyatkozik, az eszköz Wi-Fi, mobilhálózat, és a Lokátor alapján teszi össze az útvonalakat az algoritmus. Azokon a helyeken pedig ahol nem talál jelet, az ember mozgásából, futás esetén például a lépésszámból, lépésütemből és átlagtempóból számolja ki, hogy nagyjából merre járhatott a futó. A helymeghatározásra, szigorúbban nézve pedig kifejezetten a GPS-re vonatkozó beállítások pedig szegényesek, kikapcsolás - bekapcsoláson kívül csak az energiatakarékos módot találtam az opciók között, ami csökkenti a jelvételezést. De az egyelőre, hogy például eltérő edzéstípusokhoz hozzárendeljük, hogy elég-e az energiatakarékos GPS-mód, egysávos vagy kétsávos kommunikációt használjon-e az eszköz, nincs az Ultra eszköztárában, miközben a legolcsóbb Garmin multisport óra is tudja ezt.
Itt mondjuk pont azt érzékelte az óra, hogy a járdán biciklizem, de ez volt a legnagyobb tévedése az útvonalrögzítések során. (forrás: Mobilaréna) [+]
Újdonság az edzések során, hogy részletesebb adatokat mutat az Apple Watch, ezt mindegyik csinálja, nem csak az Ultra. Az időszakaszok mellett láthatjuk a pulzuszónákat, a zónában töltött időnket, átlagos pulzustartományunkat, szakaszainkat, tempónkat, wattban kifejezett teljesítményünket, lépésütemet, magasságkülönbséget, aktív és összes kalóriánkat, bőrhőmérsékletünket. Edzés elindítása előtt futáshoz és biciklizéshez hozhatunk létre manuálisan megadott célokat, pulzuszónákkal, így lehet bemelegítés, levezetés is az edzésünkben. Az edzésképernyők személyre szabására nem találtam lehetőséget, az Apple által megtervezettek között válthatunk csak a korona tekerésével vagy ujjunk fel-le suhintásával. A szenzorok egy referenciaként használt Garmin órához mérve pontosak, távolságot, lépéstávot, lépésütemet és elégetett kalóriákat is azonos értékekkel számolt a két eszköz tesztünk alatt, illetve tudományosabb körülmények között is remekelt az Apple Watch Ultra. Ugyanúgy, ahogy a Series 8 is féláron, lévén ugyanazokat a szenzorokat használja a két óra. Edzés utáni statisztikákat azonban még az Ultra sem számol a gyári szoftverrel, így regenerálódási időt, laktátküszöböt, vagy az egésznapos tevékenységünk alapján kimerültségi szintet nem fogunk tudni, ha csak az Apple szoftvereire hagyatkozunk. Szoftverfrissítéssel a későbbiekben érkezhetnek ilyenek, egyelőre iOS 16-tal és watchOS 9-cel a teszt egy hete alatt nem voltak ilyesféle funkciók.
Az edzés állapotát jelző kijelzők. (forrás: Mobilaréna) [+]
Edzésekre vonatkozó információk a Fitnesz alkalmazásban. (forrás: Mobilaréna) [+]
Futásra, kerékpározásra vonatkozóan jóval részletesebb elemzések is kérhetők. (forrás: Mobilaréna) [+]
Üzemidőben egyértelműen jobb az Ultra, mint bármi, amit eddig az Apple okosórás vonalon kínált. Az egyhetes teszt alatt átlagos használattal két és fél napot simán kibírt, mielőtt kérte volna a töltőt, ebben benne volt rögzített útvonalas edzés, telefonos értesítéstükrözés és reakciók küldése, NFC-s fizetés, a sziréna kipróbálása, meg általánosságban nyomkodtam az órát is. Amikor eSIM-mel, telefon nélkül használtam az órát, drasztikusabban csökkent az üzemidő, úgyhogy ha valaki Kinizsi Százasra, esetleg ultraversenyre menne az Apple Watchcsal csuklóján, a watchOS 9.1-es frissítéssel érkező Alacsony töltöttségű móddal érdemes nekikezdenie, az Apple tesztelése szerint ez 15 órányi GPS-es tevékenységkövetésre használható és 60 órányi üzemidő hozható ki vele. A cég kommunikációjában 36 óra szerepel szokványos használat mellett, mint akkumulátoros üzemidő, ezt teljesíti az Ultra. S bár bármely hasonló árú Garmin vagy Polar ezt körberöhögi, korábbi Apple Watch felhasználóknak felüdülés lesz, hogy nem kell naponta töltögetni.
Apple Watch Ultra a töltőn. [+]
A töltés továbbra is kizárólag az óra saját mágneses töltőjével megy, ezzel egy óra és húsz perc egy teljesen lemerült Ultra feltöltése. A Type-C végű kábel bármilyen USB PD töltővel működik, fali adapter nincs a dobozban.
Összegzés
Apple Watch Ultra éjszakai számlappal. [+]
Erős első nekifutás az Apple Watch Ultra, viszont továbbra is csak egy sportos okosóra, nem pedig egy okos sportóra. Ahhoz, hogy utóbbi lehessen sokkal részletesebb edzéselemzésekre, offline térképekre és navigációra, valamint jobb üzemidőre lenne szüksége. A 36 óra üzemidő Apple Watch szinten hatalmasnak számít, de az egy töltéssel akár hetekig elketyegő multisport órák piacán ez kevés. Ugyanígy nagyon szűkös a kiegészítő eszközök támogatása is.
Okosóraként remek, a hobbiszinten sportolóknak az igényeit pedig a fitnesz vonalon nyújtott teljesítmény is kielégítheti, hisz pontosak a szenzorok, rengeteg harmadik féltől származó alkalmazás segít ott, ahol az Apple saját rendszere még nem tart, a Fitnesz applikációban pedig megszerezhető digitális kitűzők és Apple Watchot használó barátaink eredményeinek legyűrése motiválhat. Emellett lehet róla üzenetet küldeni, hívásokat bonyolítani, zenét lejátszani, kapcsolgathatók róla az okos otthoni kütyüjeink, fizethetünk vele a boltban, és szoftveresen támogatva lesz még jó pár évig. iPhone-nal tökéletes a szinkron, mással meg nem is megy, de ez az elmúlt hét év összes Apple órájával így volt, ebben nincsen semmi újdonság.
419 990 forintot kell leszurkolni a pénztárnál annak, aki az Ultrát szeretné csuklóján. Az üzemidő, a strapabíró kialakítás, a nagyobb méretű tok, illetve egy-két szoftveres vagy hardveres extra, például az akciógomb miatt érthető is, hogy ha valaki úgy dönt, neki ez az Apple Watch kell. Fitneszre is használható okosóraként egyszerűségével, remek kezelőfelületével, biztonsági funkcióival és hatalmas alkalmazáskínálatával az Ultra verhetetlen iPhone mellé, de nagyjából ugyanez elmondható a Series 8-ról és a második generációs Watch SE-ről is, annyi, hogy ott naponta kell majd töltögetnünk. Ha pedig inkább a sportot erőltetnénk, nézelődjünk másfelé, például a Garminnál a Fenix vagy Epix vonalon, esetleg a Corosnál, vagy a Polarnál, ezért a pénzért komplettebb sportcsomagot fogunk kapni térképpel, Windows és Android felé nyitottabb rendszerrel, és jóval hosszabb üzemidőkkel. A mobilhálózati kapcsolatról le kell mondanunk a konkurenseknél, így például csak offline lementett zenéket hallgathatunk az említett órákról fülhallgatónkon, és az Apple szigora miatt az értesítéskezelés is korlátozottabb lesz. De ha fontosabb, hogy teljesítményünkről minél részletesebb adatokat és előrejelzéseket lássunk, az adatképernyőket igényeinkre szabhassuk, legyenek gombjaink és ne kelljen a kijelzőt taperolni, legyenek offline térképeink és hozzá kanyarokat jelző navigációnk, akkor az Ultra nem lesz elég. Apple Watchként és iPhone mellé okosóraként szuper, de a dedikált sportórákat egyelőre nem szorongatja meg.
viragdani01
Az Apple Watch Ultrát az iSTYLE adta kölcsön egy hétre a teszthez, ezúton is köszönjük! Itt lehet náluk megvásárolni az órát.