Hirdetés

Apple AirPods Pro (2. generáció) - csiszolt almaságok

Ránézésre alig változott valamit, mégis mindenben sokkal jobb a második generációs AirPods Pro. Ha valaki Apple cuccokkal vette körbe magát, nem talál hozzájuk jobban átgondolt TWS-t, viszont ha más operációs rendszerrel is használná, már billeg az almáskosár.

Hirdetés

Külső, kényelem, vezérlés

A hordtok mérete nem változott, 60,6 x 45,2 x 21,7 milliméter maga a bölcső, 50,8 grammot nyom, és IPX4 védett továbbra is, akárcsak a fülesek. Pont ugyanakkora, mint az előd, de 5,2 grammal nehezebb, erre a nagyobb akkumulátor, a hangszóró és a pántcsatlakozó lehet a magyarázat. A hangszóró a Lightning csatlakozó mellett, a tok alján van és a Lokátoron keresztül lehet vele hangot lejátszatni. Ez csipogást jelent, ami segíthet megtalálni a táskában, otthon, akárhol lerakott tokot. A fém pántcsatlakozó a tok oldalán szó szerint arra való, mint a neve sugallja: bele lehet hurkolni egy vékony madzagot, aztán lehet csuklóra, nyakba, táskára, gatyára aggatni. A fém zsanér tartotta mágnesesen záródó fedél elég erős ahhoz, hogy ne nyíljon ki és essenek ki a mágnesek által helyükön tartott fülhallgatók, így nem kell attól tartani, hogy a pántra akasztott bölcsőből elhagyjuk a füleseket.

A hordozó tok.
A hordozó tok. [+]

Azon viszont aggódhatunk, hogy miként fog kinézni a fényes fehér polikarbonát töltőtok az idő múlásával, ugyanis úgy gyűjti a karcolásokat és sérüléseket, mint anno a fehér iPhone 3GS. Ha az Apple-től rendelünk, akkor egyébként lehet rá szöveget, emojit vagy memojit gravíroztatni. A tok hátoldalán gombot találunk, ezt hosszan lenyomva lehet csatlakozásra bírni a fülhallgatót, az állapotot sárga-zöld-fehér színekben világító LED jelzi a tok elején. Ugyanez segít az akkumulátor töltöttségét is meghatározni, zölden világít, amikor minden oké és sárgán, amikor kezd merülni.

Narancssárgán világító LED jelzi, hogy merül a telep.
Narancssárgán világító LED jelzi, hogy merül a telep. [+]

A hallójáratba illeszkedő (in-ear) fülhallgatók 30,9 x 21,8 x 24 milliméteresek és egyenként 5,3 grammot nyomnak. A fülben kényelmesen ülnek, alig érezni őket, az Apple által tervezett nyomáskiegyenlítő szellőzőrendszerrel pedig két órányi használat után sem érzi úgy az ember, mintha bedugult volna a füle. A szilikonharangokat levenni nehéz, az Apple saját tervezésű, kétpontos csatlakozást használ, a szilikon minősége jó, a hangkeltő rácsa előtt pedig még a gumiharangok kemény végében is van egy extra rács, megpróbálván megakadályozni a különböző szennyeződések bejutását a hangkeltőbe.

[+]

A fülhallgató fején a szellőzőrács átkerült a viselést érzékelő szenzor mellől a füles tetejére, így lett állítólag jobb a nyomáskiegyenlítés, a benne található mikrofonnal pedig az adaptív mód és az ANC is pontosabb. A szár változatlan méretű és a nyomásérzékeny felület sem költözött arrébb. A második generációs AirPods Pro viszont már nem csak a nyomkodást, hanem a simogatást is érzékeli, így lehet a hangerőt közvetlenül a fülhallgatón állítani. Egy simítás felfelé emel a hangerőn, egy simítás lefelé csökkent, a parancsbevitelre eltérő hangeffektussal jelez vissza a fülhallgató, hogy tudjuk, mit csináltunk. Az érintőfelület kicsit mélyebben ül a szárban, így könnyű megtalálni és kezelni, pontosan érzékel.


[+]

Viszont van probléma is a vezérléssel: az Apple a weboldalán kívül sehol nem írja le, hogy mi mit csinál, a rendszerben csak a hosszú nyomás parancsát lehet állítani fülhallgatónként aközött, hogy az egyébként hangparanccsal is előhívható Siri jöjjön be, vagy az ANC és az adaptív átengedés mód között váltson a fülhallgató. Egyébként egy nyomás lejátszás / szünet vagy hívás fogadása. Két nyomás a következő szám, három nyomás az előző szám, a simogatást pedig az előző bekezdésben kiveséztük.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Apple

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés