Amazfit Stratos - a hosszútávfutó vagányossága

Klasszikus óraformával, önálló zenehallgatással és 5 ATM vízállósággal licitál a Stratos az Amazfit Bipre, és még maratonra is tud edzéstippeket adni.

Hirdetés

Egyebek, verdikt

Kellemesen sokrétű a digitális és analóg óralap felhozatal, és akár saját hátteret is fel lehet tölteni. Már az alapvető, klasszikus is tetszetős, de a digitálisak között is akad kellemes. Az óralapokon megjelenhet a dátum, a napi lépésszám, az aktív percek, az üzemidő, a pulzusszám és sok másik adat. A főoldalról balra lapozva az edzésközpont és a napi statisztikák érhetők el, jobbra pedig a widgetek, avagy az alkalmazások. Az időjárás ötnapos előrejelzést nyújt, egy-egy napra lépve pedig tovább részletez. A pulzusmérés mellé grafikonok is járnak, a mérést azonnal és folyamatosan is lehet indítani. Beállítható még rezgéses ébresztés (a telefonnal sajnos nem dolgozik össze), akad iránytű, stopper és időzítő, megnézhetők az alvásadatok és lehetőség van zenelejátszásra is.


[+]

Külön öröm, hogy a bölcső segítségével USB-n, a WiFi modemnek köszönhetően pedig telefonról, a Bluetoothnál sokkal gyorsabbal lehet mp3, FLAC vagy mondjuk GPX fájlokat átmozgatni. A tároló 4 GB-os, aminek nagyjából a fele érhető el szabadon. Bluetooth headsetettel kombinálva otthon maradhat a mobil, és düböröghet sport közben a zene. A panelen alapból csak a léptetés és a megállítás opció, sajnos a hangerő állítást eldugták a menübe. Ha viszont a mobilon elindul valamilyen médiatartalom és van widgetje az értesítési panelen (Chrome, Play Zene, Black Player stb.), egy óralapról lehet léptetni, megállítani és hangerőt állítani. További alkalmazások az órára nem telepíthetők, ezért is vonható kétségbe a Stratos okos jelzője, plusz errefelé az Alipay órafizetés vagy a Mi okosotthon kezelése sem opció – hát annyi baj legyen.

A bejövő hívásokat az óra kijelzi, némítás és elutasítás funkciókkal. Kár, hogy fogadni akkor sem lehet, ha a rendszerhez headset csatlakozik. A Stratos az SMS-eket is kijelzi, sőt: bármely tetszőleges androidos app értesítése átvándorolhat, csak nem végtelen hosszúságú szöveggel. Néhány sornyi betűhalmaz jelenik csak meg, plusz az óráról ezekre válaszolni nem lehet. Jó hír viszont, hogy ha az ember az óráról törli az értesítést, az a telefonról is eltűnik. Akit pedig zavarna, hogy mobilhasználat közben is rezeg az óra értesítések befutásakor, beállíthatja, hogy bekapcsolt telefonképernyő mellett ne történjen ez így. Amúgy alkalmazásonként kiválasztható, mely app küldhet notit, és rezgések érkezhetnek még lustaság, alacsony akkuszázalék vagy időjárás esemény során. A esti/ne zavarj módot és a repülőgépes üzemmódot a kapcsolópanelről kézzel és adott időintervallumra bontva is aktiválni lehet.


[+]

Összefoglaló

Az Amazfit Stratos szigorúan véve nem okosóra, hiszen nem bővíthető az operációs rendszere, viszont mint sportóra, kellően eszes, rendszeresen érkező frissítésekkel. Oké: hiányzik a magyar menünyelv és a mobilértesítésekre adható válasz, ahogy telefonálni sem lehet vele, de nem is erről szól az aktivitásközpontú történet. Pontos GPS méréssel, számos sport követésével, elfogadható lépés- és pulzusszámlálással, kint kitűnően látható, mindig aktív kijelzővel és a műfajban átlag feletti üzemidővel a Stratos az edzések mellé hű társ, buzgó adatrögzítéssel.


[+]

Aki elengedi a Wear OS, az Apple Watch vagy a Galaxy Watch mobilos mélyintegrációját és széleskörű alkalmazásparkját, testmozgáshoz és napi aktivitáskövetéshez ideális társra lelhet a friss Huami óra személyében, még ha vannak is bakijai. A felület lehetne gyorsabb, az érintésérzékenység pontosabb és feloldhatna az érintésvédelem, az órát az arcé elé emelve. A kapcsolódó mobilalkalmazás is eltanulhatna még egy-két trükköt, ám ennyi kényelmetlenség persze belefér – már a férfiaknak, akik megszokták, hogy hatalmas óra csüng a karjukon. Ők az Amazfit ketyerét stabil, komfortos szíjával és előnyös megjelenésével büszkén viselik majd.


[+]

A hölgy vásárlóknak a Stratos azonban határozottan túlméretezett, ám nem csak nekik erős alternatíva a Bip, hanem mindenkinek: zenehallgatásra ugyan nem alkalmas, itt-ott pontatlanabb, kisebb a kijelzője, ugyanakkor 60 ezer forintos tesztalanyunk árának a harmadáért beszerezhető, szerényebb méretekkel és sokkal jobb üzemidővel. Nem hiányzik a GPS és a pulzusmérés, ahogy a széleskörű statisztikázás sem. Persze a Bip egyszerűbb jellem, a Stratos árszintjén pedig a FitBit Versa az ellenfél, csak éppen kispórolta a GPS-t, azt pedig az Ionic hiába tudja, problémásabb és drágább ketyere. A teljes funkciótudású Apple, Samsung vagy Huawei okosórák még kövérebb árcímkével rendelkeznek, de ez az Amazfit kütyü nem is nekik konkurencia: sportóra, sportot űzőknek, és bár a sokkoló árú Bip mellett haloványabb a plecsni, testmozgáshoz és edzéskövetéshez ennyiért is ajánlható.

Amazfit Stratos

Bone123

A tesztkészülék az Mi Store jóvoltából jutott el hozzánk, köszönjük!

A cikk elkészítését a Telenor Hipernet Blog támogatta, ahol további mobilos érdekességekről lehet olvasni.

Azóta történt

Előzmények

  • Amazfit Bip - követ-kezetes

    Az Amazfit Bip különleges képessége, hogy GPS alapú helymeghatározásra alkalmas, ráadásul kiválóan, egy egészen szolid árkategóriában.

  • Bemutatkozott az Amazfit Pace 2

    A Huami új sportórája az általunk is tesztelt Amazfit Pace hibáit kívánja orvosolni, elegánsabb küllemmel és kiterjesztett tudáslistával. A Pace 2 olcsó és víz alatt is használható.

  • Amazfit Pace - futni kéne vele még pár kört

    IP-védelem, GPS, giroszkóp, pulzusmérő, kint felizzó kijelző és okosfunckiók – látszólag mindent tud a Xiaomi/Huami sportóra, ám szoftveroldalról befejezetlen a történet.

Hirdetés