Amazfit GTR 3 Pro - szintkülönbség

Megnyerő minimalizmussal és sokrétű szoftverrel ugrik szintet az Amazfit – de hova?

Hirdetés

Testmozgás, üzemidő, végszó

A GTR 3 Pro 150 különböző „sportág” aktivitáskövetését ígéri, és nem kell az idézőjel a futást, a kerékpárt, az úszást és társaikat emlegetve, automatikus mozgásfelismeréssel. Érdekesebb viszont mondjuk a frizbizés, az esport, a horgászat, a quadozás, a sárkányeregetés, a sakk, a briddzs, a táblajáték, a rúdtánc vagy a dzsiggelés, mint sport követése, és bár kétségtelenül hasznos a birkózást órával felügyelni, kíváncsi vagyok, milyen gyorsan szakad le az Amazfit a csuklóról, vagy köt ki az óra az ellenfél szemgödrében. Ilyenkor mondjuk kapóra jön az 5 ATM védelem. A lényeg: számos szenzor, a külszíni sportok esetében pedig kétcsatornás, öt műhold csoportot használó GPS modul munkálkodik az adatrögzítésért. Ennek megfelelően gyorsan megvan a pozíció és egy rövid kirándulás útvonalát a Locus Mapsben visszanézve az óra által rögzített szakasz ritkán tért el 10 méternél jobban a végigsétált ösvényeknél.


[+]

A kereken 5 km-es szakaszra, 254 méter emelkedéssel az Amazfit 4,78 km-rel eléggé alákalkulált, pedig a 3D rögzítést a szintkülönbség beleszámolására bekapcsoltam, a 264 méter emelkedés viszont közel járt a valósághoz. Ugyanerre a szakaszra a Huawei Watch 3 Pro 5,13 km-rel és 303 méterrel túlkalkulált, szóval ez meg a ló másik oldala. Most már mindkét platformon opció a GPX exportálás, a GTR 3 Pro pedig a Strava, a Relive és a Google Fit fiókkal is összekapcsolható. A pulzusmérés mindkét órával pontos volt nyugalmi időszakban és a testmozgás csúcsán egyaránt, igaz: egy Garmin mindkettőnél hamarabb jelzi a zónaváltást (a Huawei pedig az Amazfitnél fürgébben), így alkalmasabb egy Epix pulzusedzésre, és pulzuspánt is csak a Garmin mellé társítható. A legtöbbeknek mindenesetre elég lesz a GTR 3 pontossága, és elvileg úszás közben is figyeli a szívritmust.


[+]

Edzés közben amúgy több adatmező is testreszabható, a zenelejátszó könnyen előcsalható, kérhetők értesítések szakaszra, a célhoz, körhöz és az ütemhez. Utólag a legtöbb kulcsadat megjelenik az órán, persze a részletesebb grafikonokhoz és térképes megjelenítéshez a mobilképernyő a jó választás. Kapunk a szokásos halmaz mellé kalóriaadatot, regenerálódási tippet és edzéskapacitás értékeket (VO2Max, EPOC). A maga rendszerében az alvásfigyelés következetes a lefekvést és felkelést ügyesen felismerve, és még légzésfigyelés is kérhető a dologhoz. Ennek orvosi pontosságát mondjuk éppúgy nem tudtam mihez viszonyítani, mint az egész napos stressz-szint értékeket.


[+]

A folyamatos véroxigén-telítettség mérés vegyes képet mutat. Mivel a dolog fél perc mozdulatlansággal működik a leghatékonyabban, ha sokat mászkálunk, kevesebb eredmény rögzül sikeresen, de egyébként is nagy a szórás az értékekben. Saját SPO2 adatom 100% és 97% mozog, és ebben a tartományban mért az Amazfit a leggyakrabban. Viszont nagyon sok 95%, sőt: pár 90% és az alatti, nyilván téves mérés is született. Ebben mondjuk egyelőre egyik általam tesztelt óra sem profi, és ugyanígy a bőrhőmérséklet, illetve a kinti levegő egyvelegéből valamit kibökő hőmérőadatok sem az igaziak.


[+]

Hasznosabb egykoppintásos mérés, amely a pulzusszámot, a stressz-szintet, a véroxigén-telítettséget és a légzésszámot jegyzi le 45 mp mozdulatlanságot kérve. Összességében pedig elmondható, hogy a legfontosabb adatokat, a lépésszámot is beleértve hobbiszintű egészségkövetésre alkalmasan jegyzi le a GTR 3 Pro. Nyilván többet nyújt az Apple Watch az EKG-vel és szívritmus problémák előrejelzésével, vagy a Garmin sokkal nagyobb sport adatbázissal és csatlakoztatható tartozékokkal, ám ezek jóval többe is kerülnek. A 450 mAh-s telephez passzoló üzemidő ráadásul megszégyenít egy almás vagy Samsung Galaxy versenyzőt.


[+]

Alapműködéssel, mindig aktív kijelző és folyamatos pulzus, stressz, alvás, légzés és véroxigén-telítettség mérés nélkül talán összejön a gyártó által jelzett 12 nap töltésenként, ha nem tolunk GPS edzéseket – ám ilyen igényekre egy filléres pánt éppen elég. Minden lehetséges testadat követésével, heti két GPS edzéssel és egy kis zenehallgatással, 6-7 napra lőném be az üzemidőt, ha pedig mindennap kimegyünk futni, és a mindig aktív kijelzőt bekapcsoljuk, ez az adat is megfelezhető. Ilyen használattal mondjuk nem biztos, hogy egy almás óra kihúzza egyetlen nap végéig. Ha teljesítménytúrára adnánk a fejünket, a GTR 3 Pro 35 óra folyamatos GPS követést ígér – ennél hamarabb lemerül az óra viselője.


[+]

A profi jelző nem illik az Amazfit mutatós majdnem okosórájára, mert egy igazi sokkal jobban összedolgozik saját ökoszisztémájával, és egy Samsung, Apple vagy Huawei kellék önállóan is jól elvan, a Garmin pedig sportban és tartozékkompatibilitásban képvisel más szintet. A GTR 3 Pro viszont jól felmérte riválisai erényeit, és 70 ezer forinton kedvezőbben áraz, mégis csúcskijelzőt kínál egyszerű, de fürge rendszerrel, korrekt alaptudással és aktivitáskövetéssel, vízálló burkolattal, férficsuklón kényelmes viseléssel, praktikus koronával és kitartó üzemidővel. Nem kérdés, hogy az óra tetszett, és van potenciál a kisebb hardverigényű alkalmazások telepítésében – az ajánlott plecsni viszont mobilfizetés, vezetékmentes Qi töltés és komolyabb értesítéskezelés hiányában nincs meg. Valamit valamiért: a GTR 3 Pro nem a két végén égető mindenes vagy kigyúrt atléta, hanem kitartó aszkéta pár ügyes trükkel, és bár most az elődjei jóval olcsóbbak, a generációs szintlépés megvan, hogy egy kis áreséssel jó választás legyen.

Amazfit GTR 3 Pro

Az órát az mStore ajánlotta fel tesztre és itt lehet barna bőrszíjjal, illetve fekete fluoroelasztomer pánttal megvásárolni.

Bone123

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés