Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #7048 üzenetére

    A Bibliából azért elég sok mindent megtudhatunk Istenről. És nem azt állítom, hogy semmit sem ismerhetünk meg Istenből, hanem azt, hogy teljesen sosem ismerhetjük meg, mivel véges lények vagyunk.
    Tehát akkor egy részét megismerhetjük? Ezek szerint Isten csak részben megismerhetetlen? Elég furcsa lenne..

    A valódi Istent valamennyire meg tudjuk ismerni, és nyilván ehhez hozzáadódik az agyunk torzító hatása. Mint mindennel kapcsolatban. Pl. a szomszéd kutyája, az íróasztal otthon, vagy a répa a levesben. Mindegyikre igaz, hogy kitalálunk helyette egy entitást.
    Bocs, de ezt nem értem, milyen entitást találok ki, hogy felfogjam a levesben úszó répa létezését?

    Ez mondjuk pont nem következik belőle. Sokkal inkább az, hogy a felfoghatatlant mégis felfoghatóvá tesszük. Amit írtál, azt te gondolod így, és ezt mindenbe belelátod. Szerintem ez az, ami vicces.
    Következik, ha picit továbbgondolod azt, amit leírtál.
    A felfoghatatlan felfoghatóvá tétele pedig nem vezet sehova. Attól, mert a felfoghatatlan, megismerhetetlen Istent felfogható, emberi tulajdonságokkal ruházzuk fel, semmivel nem kerülünk közelebb hozzá. A felfoghatatlan felfoghatóvá tétele az igazából saját magunk átejtése. Ha beismered, hogy Isten lénye felfoghatatlan, akkor ebből következik az is, hogy a "felfoghatóvá tétel" teljesen értelmetlen, tévút, önámítás, hazugság.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7051 üzenetére

    Teljesen félreérted, és félremagyarázod, amit írtam. Nagyon nem értetted meg. Ha nem megy, akkor nem megy.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7050 üzenetére

    Jó összehasonlítás, csak nem érted. Épp a lényeg az, hogy mi Istenről beszélünk. És már az emberek megismerésekor sem tudjuk elérni a 100%-os megismerést. Pedig a másik ember ugyanebben a világban van, érvényesek rá a szavaink.

    Bocs, de egy ember megismerése azért nem ennyire bonyolult, mint egy mindenható, örökéletű és végtelen hatalmú lényé... Remélem, hogy azért ezzel tisztában vagy. :U

    Egy vers is szólhat Istenről, ilyenek vannak a Bibliában is. Mit akarsz vele mondani? Számodra nem több a Biblia egy verseskötetnél. Számomra több. Szeretnél meggyőzni az ellenkezőjéről? Mit szeretnél? Tisztázd.

    Ez az egész arról szólt volna, hogy a vers is ugyanolyan módon íródott, mint a Biblia (tehát embereknek szánták, úgy írták hogy megértsük, gondolkodásra és többre késztet, mint hogy egyszer elolvassuk és kész, stb.), de nem nézünk ki belőle semmi TÖBBET.
    Nem elmélkedünk azon, hogy: "Te jó ég, lehet hogy az ember, aki írta találkozott valami nagyobb dologgal, hiszen olyan fantasztikus dolgokat írt!". Hanem elfogadjuk, hogy szépek a versek és ENNYI.
    Biblia is szép, tartalmas, sok értelmezése van és igen komoly mondanivalója van.
    Viszont SEMMI TÖBB.
    Minősítem a Biblia nagyságát? Nem, csak nem hiszem róla, hogy bármi több lenne egy sima könyvnél amit emberek írtak embereknek, hogy jobbá tegyék a világot a benne foglaltakon keresztül.

    A Biblia nekünk, embereknek szól. Miért kéne bármilyen más fajról is szólnia? Főleg földönkívüliekről. És igen, nagyon fontosak vagyunk Isten számára. Hiába lenne leírva, hogy a nyulak milyen fontosak Isten számára, a nyulak ezzel nem tudnának mit kezdeni, mert nem tudnak olvasni. bár lehet, hogy helyreállna a lelki békéd.

    Ezért írtam azt, hogy mi lenne ha egy nálunk okosabb, írásra és olvasásra is képes faj jönne ide a Földre...
    Nekük mit mondanánk? Ezt például?
    "Ja persze, ti is okosok vagytok meg hasonlók, de Isten MINKET teremtett először és MI vagyunk a legfontosabbak a világon, tehát az EGÉSZ világmindenségben."
    Erre gondolnák azt a lények, hogy:
    "Ilyen megalomániás, nagyképű, önimádó fajjal még nem találkoztunk.
    Azt hiszik, hogy ők többek is bárkinél.
    Mennyire szánalmasak és gyengék."

    És én nekik adnák igazat...
    Addig hisszük azt, hogy mi vagyunk a KIVÁLASZTOTT faj, vagy akármi, ameddig valaki odajön és odanyomja a fejünkhöz az igazságot.

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7053 üzenetére

    "Bocs, de egy ember megismerése azért nem ennyire bonyolult, mint egy mindenható, örökéletű és végtelen hatalmú lényé... Remélem, hogy azért ezzel tisztában vagy."

    Szuper, épp ezt próbáltam én is mondani ;)

    Én sehol nem találkoztam olyan kijelentéssel a Bibliában, miszerint az emberi fajhoz hasonlóan nem szeret Isten földön kívüli fajokat. Te hol olvastad ezt?

    Amikor a Bibliát emlegeted, akkor melyik részéről beszélsz? Vannak benne bölcsességek, énekek, történetek, és van az Új szövetség, ahol Jézus kifejezetten az Atyáról beszél, mint akit az Atya küldött.

    A Biblia nem egy egységes könyv, amit a neve is sugall, az, hogy a Bibliában könyvek vannak tehát nem egyetlen könyv. Az üzenetét tekintve szoros összefüggés van a könyvek között, de mindegyik könyv mást mond el, és éles különbség vanaz ó és az újszövetség között.

    Számodra nem több a Biblia más könyveknél. Szeretnéd másra is rákényszeríteni ezt a vélekedést, vagy egyszerűen lenézed azt, aki másképp gondolja? Ha egyik sem, akkor merre menjen tovább a vita? Én elfogadom, hogy neked semmit nem jelent, te pedig azt, hogy nekem igenis jelent. Ha ezt elfogadtuk, akkor hogyan tovább?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7054 üzenetére

    Biblia is szép, tartalmas, sok értelmezése van és igen komoly mondanivalója van.
    Viszont SEMMI TÖBB.

    Én ezt írtam. Ez semmilyen módon nem minősíti a Bibliát, ha ezt mégis annak veszed, akkor olvasd végig még egyszer a mondatot...
    És az, hogy te ezt egy mindenható lény által ihletett írásnak tartod, az még az értelmezések részhez tartozik, tehát ez se leminősítés.

    Én sehol nem találkoztam olyan kijelentéssel a Bibliában, miszerint az emberi fajhoz hasonlóan nem szeret Isten földön kívüli fajokat. Te hol olvastad ezt?

    Mert van tényleg olyan rész a Bibliában, ami más értelmes, gondolkodásra is képes fajokról ír? Vagy legalább utalás van rájuk?
    Kérlek, mutasd meg, mert arra a részre én kíváncsi vagyok!

    Hiszen nem azért különleges elvégre az ember, mert Isten képmására lett teremtve és beszélni, gondolkodni tud, tehát szabad akarata van?

    Számodra nem több a Biblia más könyveknél. Szeretnéd másra is rákényszeríteni ezt a vélekedést, vagy egyszerűen lenézed azt, aki másképp gondolja? Ha egyik sem, akkor merre menjen tovább a vita? Én elfogadom, hogy neked semmit nem jelent, te pedig azt, hogy nekem igenis jelent. Ha ezt elfogadtuk, akkor hogyan tovább?

    Megint ki akar kényszeríteni kit?
    Mondtam én olyat, hogy: "Márpedig jöjjetek rá, hogy a Biblia csak egy könyv! Megértettétek? Ez csak egy könyv, aki nem hiszi, az hülye!"?
    Írtam én ilyet? :U

    Ha pedig számodra jelent valamit a Biblia, akkor örülök.
    Nem akarom elvenni ezt az érzést.
    Én leírtam, hogy én csak egy könyvnek (könyveknek) tartom.

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7055 üzenetére

    Kérlek mondd el akkor, hogy miért kéne olyan fajoknak szerepelnie a Bibliában, akiket nem ismerünk, és nem ezen a Földön élnek? Csak a te értelmezésedben ha nincs szó róluk, akkor már ki is vannak zárva. Mi alapján gondolod ezt? Én nem tudom, hogy léteznek-e, és ha igen, akkor Isten mit gondol róluk. Ha léteznek, akkor az ő teremtményei, és nyilván őket is szereti.

    Mit szeretnél? Ezt kérdezem. Muszáj mindig védekezned, és támadnod? Mi a célod azzal, amit leírsz? Mert nem tűnsz valóban kíváncsinak, van egy megingathatatlannak tűnő nézőpontod és világképed, és nem mutatod jelét annak, hogy változni szeretnél. Tehát nem valós kíváncsiság az oka. Meggyőzés? Ezen kicsit megsértődtél, tehát nem is meggyőzni akarsz másokat. Akkor mi lehet a célod, mi az oka annak, hogy ide írogatsz?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7056 üzenetére

    Én sehol nem találkoztam olyan kijelentéssel a Bibliában, miszerint az emberi fajhoz hasonlóan nem szeret Isten földön kívüli fajokat. Te hol olvastad ezt?

    Én azt kérdeztem tőled, hogy akkor (már az alapján amit írtál) van utalás földönkívüli fajokra a Bibliában?
    Erre pedig ezt írod:
    Kérlek mondd el akkor, hogy miért kéne olyan fajoknak szerepelnie a Bibliában, akiket nem ismerünk, és nem ezen a Földön élnek? Csak a te értelmezésedben ha nincs szó róluk, akkor már ki is vannak zárva. Mi alapján gondolod ezt? Én nem tudom, hogy léteznek-e, és ha igen, akkor Isten mit gondol róluk. Ha léteznek, akkor az ő teremtményei, és nyilván őket is szereti.
    Ez válasz szerinted a kérdésemre? :F

    Mit szeretnél? Ezt kérdezem. Muszáj mindig védekezned, és támadnod?

    Akkor mit csináljak szerinted? :F Nézzem a képernyőt vagy küldjek pozitív energiát?
    Vagy telepatikus úton üzenjek?

    Mert nem tűnsz valóban kíváncsinak, van egy megingathatatlannak tűnő nézőpontod és világképed, és nem mutatod jelét annak, hogy változni szeretnél.

    Ki mondta, hogy változni szeretnék? :P
    És csak elolvasgatom, hogy miket írtok ide, s próbálom megismerni az Istenfélő, Istenhívő ember gondolkodásmódját... Ennyi.

    Meggyőzés? Ezen kicsit megsértődtél, tehát nem is meggyőzni akarsz másokat. Akkor mi lehet a célod, mi az oka annak, hogy ide írogatsz?

    Te komolyan itt akarsz meggyőzni másokat? Szerinted ki fog itt a te szavaidra hirtelen "Dalai Láma" féle keresztény lenni?
    Én soha nem hittem azt, hogy itt bárki meg fog változni a szavaim hatására.
    Ha már elgondolkodik, az nekem elég.
    Mi többet kívánhatnék? :)

    Jó ez a fórum, mert felvetődnek témák, nekem megtetszik egy téma és beírok.
    Ennyi és nem több.
    Baj ez a fajta gondolkodás?

    Kértem én valaha, hogy: "Segítsetek, mert nem tudom eldönteni hogy melyik vallás tagja legyek!" vagy "Nem tudom, hogy létezik Isten vagy sem... Segítsetek ezt megválaszolni!"
    Kértem én ilyeneket itt? :U

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7057 üzenetére

    Mintha állítottam volna, hogy van utalás. Szerintem nincs utalás rájuk. Sokmillió földi élőlény fajra sincs utalás. A Biblia az ember és az Isten kapcsolatáról szól, nem a számítógépek működéséről, vagy a közgazdaságtan alapvetéseiről. És igen, a földönkívüliek is kimaradtak belőle. Mert nem képezik tárgyát, és nem is kell, hogy azt képezzék. Ha vannak értelmes földönkívüliek szabad akarattal, stb, akkor lehet, hogy őket is megszólította Isten. Ez egyébként így már izgalmas, hogy a megváltó járt-e ott is, szükség volt-e ott rá, stb. Amíg nem találkozunk velük, maradnak a találgatások.

    "Akkor mit csináljak szerinted? :F" Szerintem válaszolj. És ne érezz mindent támadásnak, amire védekezni kell.

    Ki mondta, hogy változni szeretnék? :P Nem tudom, miért mondta volna bárki? Ez értelmetlen kérdés volt tőled, főleg, hogy egy olyan állításom után kérdezted, ami épp azt mondta ki, hogy nem szeretnél változni. Miért kellett volna bárkinek is mondania, hogy szeretnél változni?

    Te komolyan itt akarsz meggyőzni másokat? Szerinted ki fog itt a te szavaidra hirtelen "Dalai Láma" féle keresztény lenni?
    Most én is visszakérdezzek, hogy ki mondta, hogy meg akarok győzni másokat?

    De ha már elemezgetünk: az első mondatod egy színlelt kérdés. A második már a kérdésre adott esetleges válasz birtokában kérdez. Úgy állítva be engem, mintha célom lenne a meggyőzés.

    Bizonyos dolgokról valóban szeretnék meggyőzni egyeseket, vagy legalább elgondolkodtatni őket (pl. hogy hit és tudomány nem egymás ellenségei, és nem kell egyiket megcáfolni a másik igazához, stb.). Téríteni nem áll szándékomban. Még ha így is próbálsz most beállítani. Valószínűleg az előző hozzászólásomat értetted félre.

    Baj ez a fajta gondolkodás? Most kérdezzem meg, hogy mondta ezt valaki, hogy baj? Egy kérdést tettem fel, és "rossz" válaszért nem jár pofon.

    Kértem én ilyeneket itt? :U Most komolyan nem emlékszel arra, hogy kértél-e, vagy sem?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • euchi

    aktív tag

    válasz csemberlen #7029 üzenetére

    „Szerintem az ateistáknak nagyobb hitük van, mint az Isten hivőknek, ők az anyagban hisznek.”
    Szerintem te a materialistákra gondolsz.
    Az evolúcióról már korábban volt itt egy nagyobb vita, nem akarom előröl kezdeni. Annyit tudok neked mondani, hogy próbálj elvonatkozatni a Bibliától. Vannak elmélet gyárosok, akik görcsösen próbálják védeni a világképüket. Eleve rossz a hozzáállás, ha valamit azért nem fogadsz el, mert az nem passzol az eddigi bibliai világképedbe. Az evolúciókutatók nem azzal foglalkoznak, hogy az eredmény megfeleljen bármely vallásnak, hanem válaszokat keresnek és megpróbálják összerakni ezt az egészet.

  • euchi

    aktív tag

    válasz Vladi #7045 üzenetére

    Tudásszomj, kíváncsiság.
    Nem tudom, hogy kitől származik ez a mondat, én az egyik ateista honlapon olvastam:
    „Ha volna ateista Biblia, abban egyetlen szó állna: GONDOLKODJ!”
    Én is hasonlóképpen vélekedek erről.

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7058 üzenetére

    "Kértem én ilyeneket itt? Most komolyan nem emlékszel arra, hogy kértél-e, vagy sem?"
    Nem kértem. Leírtam ezt gyorsan, nehogy elkezdjél keresgetni feleslegesen. :D

    Bizonyos dolgokról valóban szeretnék meggyőzni egyeseket, vagy legalább elgondolkodtatni őket (pl. hogy hit és tudomány nem egymás ellenségei, és nem kell egyiket megcáfolni a másik igazához, stb.). Téríteni nem áll szándékomban. Még ha így is próbálsz most beállítani. Valószínűleg az előző hozzászólásomat értetted félre.

    Akkor ez tisztázva lett. Nem baj, ha másokat megpróbálsz győzni bizonyos dolgokról, de én inkább csak leírom amit gondolok, s aki elolvassa az majd eldönti hogy volt-e benne bármi használható.

    Mintha állítottam volna, hogy van utalás. Szerintem nincs utalás rájuk. Sokmillió földi élőlény fajra sincs utalás. A Biblia az ember és az Isten kapcsolatáról szól, nem a számítógépek működéséről, vagy a közgazdaságtan alapvetéseiről. És igen, a földönkívüliek is kimaradtak belőle. Mert nem képezik tárgyát, és nem is kell, hogy azt képezzék. Ha vannak értelmes földönkívüliek szabad akarattal, stb, akkor lehet, hogy őket is megszólította Isten. Ez egyébként így már izgalmas, hogy a megváltó járt-e ott is, szükség volt-e ott rá, stb. Amíg nem találkozunk velük, maradnak a találgatások.

    Ez a rész nagyon tetszett, mert látszik hogy nyitott ember vagy, s képes vagy alkalmazkodni a dolgokhoz.
    Ez tiszteletreméltó. :K

    Egyébként kérlek ne hidd azt, hogy én bármilyen itteni beírást komoly "támadásnak" veszek... De komolyan! Én szeretek ilyen dolgokról elmélkedni, vitázni, tehát nem kell félteni hogy bármi bántót írsz le.
    Persze JJános esete az más volt (még NAGYON régen), de azt hagyjuk, már lerágott csont.

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7061 üzenetére

    Nem kértél, most írtad le. Kijelentő módban jobb szerintem, mint kérdésnek álcázva fogalmazni. Sokkal jobb az egyenesség.

    A kereszténység és a nyitottság nem szemben álló fogalmak. Elég csak Jézus tanítványaira gondolni. Micsoda nyitottság kellett ahhoz, hogy ennyire új gondolatokat be tudjanak fogadni?!

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Vladi #7045 üzenetére

    A vallások és egyházak évezredeken keresztül meghatározóak voltak a közösségek életére, és ma is fontosak. Része a történelemnek. Engem csupán emiatt érdekel, illetve a kulturális hozadéka, maguknak a vallásoknak, felekezeteknek a viselkedése, világszemlélete, azok a szabályszerűségek, amik szinte mindegyikben megtalálhatóak. Egyébként meg nem hiszek egyik istenmodellben sem, akármelyik valláséról is legyen szó. Ateista vagyok.

    x gon' give it to ya

  • csemberlen

    őstag

    válasz euchi #7059 üzenetére

    Nem rájuk gondolok, én is 30 évig hittem abban, hogy az élettelen anyagból alakult ki az emberiség. Korom, és neveltetésem miatt mindig távol volt tőlem Isten. Felnőtt fejjel kezdtem vizsgálni a teremtés bizonyitékait, és megbizonyosodtam róla, hogy ez az igazság.

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • euchi

    aktív tag

    válasz csemberlen #7064 üzenetére

    "Felnőtt fejjel kezdtem vizsgálni a teremtés bizonyitékait"
    A teremtés bizonyítékait vizsgálni? Látod, ez a rossz megközelítés.

  • cucka

    addikt

    válasz csemberlen #7064 üzenetére

    A teremtés bizonyítékait? Az összeset? Mind a nulla darab komolyan vehető bizonyítékot, ami alátámasztja a teremtést? :D

  • JJános

    addikt

    válasz cucka #7046 üzenetére

    Érveket írtam, amire pesze nem reagáltál, csak a stílusomat fikázod.
    Ez a te stílusod. És hogy butaságokat írsz.

    2007-05-06 óta itt!

  • cucka

    addikt

    válasz JJános #7068 üzenetére

    Érveket írtam, amire pesze nem reagáltál
    Érvnek azt az állítást nevezzük, amit valamivel alá tudsz támasztani (már azon kívül, hogy azért igaz, mert te mondod). Ebbe a topikba eddig te nem nagyon írtál érveket. És bocsáss meg, de veled nem igazán lehet értelmes beszélgetést folytatni, mert az egyetlen fegyvered a papagáj üzemmód, amikor az előre betanult szövegedet elismétled. (A különbség, hogy a te előre betanult szöveged hosszabb, mint egy papagájé)

    csak a stílusomat fikázod.
    Ha a beszélgetőpartnerem az óvodai játszóterek vitastílusát prezentálja, akkor hadd ne én legyek a gyökér, amiért ezt finoman megemlítem neki.

    Ez a te stílusod. És hogy butaságokat írsz.
    Na, csak előhúztad az aduászt a zsebedből. Neked igazad van, nekem meg nincs. Miért? Csak. Mert te azt mondtad.
    Ha valakinek be kéne mutassam, hogy miért dönt szellemi nyomorba és tudatlanságba a vallás, akkor téged hoználak elrettentő példának. Lehet vérig sértődni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7069 üzenetére

    Csak ne keverjük össze az istenhitet a sötét butasággal. Ezek a tulajdonságok ugyanúgy megvannak a vallásosok és a nem vallásosok között is. Szóval egy keresztény hülye =/= a keresztények hülyék. Mint ahogy egy idióta ateista=/=az ateisták idióták.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #7070 üzenetére

    Gondoltam, hogy beleköt valaki. Nem keverem.
    Ami tény, hogy a keresztény vallás (és egyéb vallások is) abban érdekeltek, hogy a híveik ne legyenek túlságosan nyitottak a világ dolgai felé. Nem kívánatos megkérdőjelezni bizonyos vallási téziseket vagy máshogy gondolkozni, mint az előírt. Ez mind benne van a Bibliában, még ha indirekt módon is. Igen, a keresztények által vizionált kép sok szempontból hasonlít egy kíméletlen vallási diktatúrára, ahol maga Isten a diktátor.
    Van egy nagyon találó metafora, ami szerint Jézus a pásztor és az emberek a nyáj. Azt hiszem, ebben a képben ott van mindez, amit írtam.

    Továbbá gondolom teljesen nyilvánvaló, hogy az emberi butaság és a fantizmus párosa nagyon kellemetlen dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz cucka #7071 üzenetére

    "Ami tény, hogy a keresztény vallás (és egyéb vallások is) abban érdekeltek, hogy a híveik ne legyenek túlságosan nyitottak a világ dolgai felé."

    Nem, ez egyáltalán nem tény. Nincs előírt gondolkozásmód. És írtam is, épp Jézus első követői voltak azok, akik nyitottak voltak, szemben az őket körülvevőkkel. Igazából nem is tudom, honnan veszed, amit írsz. Vagy csak van egy elképzelésed, hogy így van, és mert azt a szót írod hozzá, hogy tény, már azzá is válik.

    Továbbá gondolom teljesen nyilvánvaló, hogy az emberi butaság és a fantizmus párosa nagyon kellemetlen dolog.

    És ennek mi köze a vallásokhoz? Épp most megy a natgeon egy 2.VH-s dokumentumfilm. Van ott butaság és fanatizmus is. Vallás már kevésbé.

    Amikről beszélsz, nem a valláshoz, és hithez kötődő fogalmak, hanem az emberiséghez köthetők. Megemlíthetném, hogy a tudományos akadémia milyen kétkedve fogadta Einstein elméletét, és mennyi idő kellett, hogy elfogadják. Holott szó sem volt ott hitről, vagy vallásról.

    Szóval példa van gazdagon vallásos és nem vallásos oldalról is, egyiknek sem sajátja e tulajdonság. Csak a te érdekeidet az szolgálná, ha ezt a bélyeget rásüthetnéd a kereszténységre, mert az akkor igazolna téged.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • JJános

    addikt

    válasz cucka #7069 üzenetére

    Leírtam, hogy amit elképzelsz butaság. Leírtam mi alapján kellene ezt a témát kezelni.

    Mégis mit vártál? Két géppisztolyt a hátadon, hogy nyomós legyen az évem?

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz cucka #7071 üzenetére

    Ilyet leírni! És ha odaírom, hogy butaság, akkor meg nekem esel.

    "keresztény vallás (és egyéb vallások is) abban érdekeltek, hogy a híveik ne legyenek túlságosan nyitottak a világ dolgai felé.'

    Nem azért nem nyitunk a világ felé, mert a vezetők ebben érdekeltek! Hanem mert nem akarunk a korpa közé keveredni.

    2007-05-06 óta itt!

  • cucka

    addikt

    válasz Dalai Láma #7072 üzenetére

    Nem, ez egyáltalán nem tény. Nincs előírt gondolkozásmód. És írtam is, épp Jézus első követői voltak azok, akik nyitottak voltak, szemben az őket körülvevőkkel. Igazából nem is tudom, honnan veszed, amit írsz. Vagy csak van egy elképzelésed, hogy így van, és mert azt a szót írod hozzá, hogy tény, már azzá is válik.
    A vallásos hit fogalmából következik. El kell hinned, hogy Isten létezik, hogy ő teremtette a világot, hinned kell az eredendő bűn, a mennyország és a pokol létezésében és sorolhatnám. A vallási tézisekkel szemben nincs helye szkepticizmusnak, nem jönnek új gondolatok a régiek helyére. Ez az előírt gondolkozásmód, nevezhetjük szellemi béklyónak, vagy egyszerűen csak vallásos hitnek.

    És ennek mi köze a vallásokhoz? Épp most megy a natgeon egy 2.VH-s dokumentumfilm. Van ott butaság és fanatizmus is. Vallás már kevésbé.
    A butaság és a fanatizmus kellemetlen dolog, függetlenül attól, hogy az a fanatizmus vallási vagy egyéb indíttatású.

    Amikről beszélsz, nem a valláshoz, és hithez kötődő fogalmak, hanem az emberiséghez köthetők. Megemlíthetném, hogy a tudományos akadémia milyen kétkedve fogadta Einstein elméletét, és mennyi idő kellett, hogy elfogadják. Holott szó sem volt ott hitről, vagy vallásról.
    Nem értem, mire gondolsz azáltal, hogy a gondolataim az emberiséghez köthető fogalmakat tartalmaznak. Szerintem minden fogalom, amivel ebben a topikban találkozol, az emberiséghez köthető. Nincs olyan önmagában, hogy vallás vagy hit, mert az embereknek van vallásuk és hitük. Persze lehet, hogy csak félreértem, mire szeretnél utalni.
    Einstein elméletét pedig végül elfogadták. Nagyon meglepő és szokatlan dolgokat állított az elmélete, ami megrengette az akkori tudományos világot, teljesen természetes, hogy sokáig vizsgálták, helyes-e. A végeredmény az lett, hogy az elmélet helyesnek bizonyult, ezért elfogadták. Ez a tudomány működésének a szépsége.

    Szóval példa van gazdagon vallásos és nem vallásos oldalról is, egyiknek sem sajátja e tulajdonság.
    Tudom, hogy van, bár nekem van egy olyan (talán téves) képzetem, hogy a szkepticizmus feltételez bizonyos fokú intelligenciát és szellemi fejlettséget, a szkepticizmus pedig ellentétes a keresztény értékekkel (ezt írtam feljebb). Ebből valóban nem következik az, hogy a keresztények általában véve kevésbé lennének értelmes emberek, csak sejteti. Továbbá talán annyit tudok felhozni, hogy ha megfigyeled, minél több ismerete van valakinek a körülöttünk lévő világról, annál inkább valószínű, hogy nem követője semmilyen vallási irányzatnak. (Itt egy tanulmány ezzel kapcsolatban. Külön veszi a mezitlábas ateistákat és az agnosztikusokat, nem meglepő módon iskolázottság tekintetében az agnosztikusok toronymagasan vezetnek, az ateisták és a teisták között kis különbség van az utóbbiak javára)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz JJános #7073 üzenetére

    Leírtam, hogy amit elképzelsz butaság. Leírtam mi alapján kellene ezt a témát kezelni.
    Kitüntettek a "Megkérdőjelezhetetlen igazság megmondója" érdemrenddel? Vagy birtoklod az univerzálisan igaz tudást? Vagy mégis mivel alapozod meg az állításaidat? Bronzkori legendákkal?

    Mégis mit vártál? Két géppisztolyt a hátadon, hogy nyomós legyen az évem?
    Elsősorban az érvet vártam. Ami alá van támasztva valamivel. Esetleg gondolatokat, amelyek között tisztán látható logikai kapcsolat van. Ilyesmi, tudod, ami két ember beszélgetéséhez szükséges. Ha az egyik ember megmondja a frankót, függetlenül attól, hogy a másik ember mit gondol vagy mond, az nem beszélgetés.

    Ilyet leírni! És ha odaírom, hogy butaság, akkor meg nekem esel.
    Pedig leírtam. Meg lehet sértődni.

    Nem azért nem nyitunk a világ felé, mert a vezetők ebben érdekeltek! Hanem mert nem akarunk a korpa közé keveredni.
    Na látod, nálad már el is érték a céljukat. Egész életedben elég egy könyvet elolvasnod, nálad a megkérdőjelezhetetlen igazság, sőt, a nyitott gondolkozás hiányát erénynek könyveled el, és mindezekre büszke is vagy. Tökéletes példa vagy arra a sok csúnya dologra, amit írtam. Meg lehet sértődni.

    [ Szerkesztve ]

  • lao ce

    aktív tag

    válasz cucka #7071 üzenetére

    "Ami tény, hogy a keresztény vallás (és egyéb vallások is) abban érdekeltek, hogy a híveik ne legyenek túlságosan nyitottak a világ dolgai felé."
    hat ez jo nagy hulyeseg. (csak hogy a stilushoz igazodjak) :)
    hat aztan az en vallasom nem ilyen. sokkal nyitottabb vagyok a vilag dolgai fele mint te peldaul. de ez termeszetes, mivel olyan dolgokat is megismerek amik elol te elzarkozol.

    ha esetleg atfogalmaznad ugy hogy
    "az altalam valamennyire valamennyire ismert vallasok ugy tunik abban erdekeltek..."
    akkor mar talan talan vitakepes lenne a mondat.
    de az hogy csak ugy kijelented hogy az osszes vallas ezt meg azt csinal, kicsit meredek. esetleg valami nemzetkozi hiru vallastorteneszt ismerhetunk meg szemelyedben aki hetven ev kitarto munkajava utan von le kovetkezteteseket itt a forumon? :)

    nicht kompot

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7071 üzenetére

    Ne haragudj, hogy le kell írnom, de ez még jóhiszeműen is a butaság körébe tartozik és komoly tájékozatlanságra vall... rosszhiszeműen egy lejáratás egy porszeme és súlyos csúsztatás.... vagy másképp fogalmazva hazugság :)

    www.refujvaros.hu

  • bronin7

    csendes tag

    Nem akarok kötekedni, de eddig még egy szó se esett azokról a "bizonyítékokról", amelyek a Teremtést alátámasztják...
    Ha már esetleg ezt régebben kifejtettétek, akkor írjátok már le, hogy melyik oldalon volt, mert elolvasnám.

    Ha pedig ez nem történt meg, akkor jó lenne, ha a "Szerintem...", "Az én hitem szerint...", stb. beírogatások helyett, valami konkrét dolgot vagy tényt említenétek meg vagy írnátok le, mert már jó lenne hallani valami konkrétat... :U

    [ Szerkesztve ]

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #7079 üzenetére

    Az az igazság, hogy itt már jó ideje tényként írnak le itt mindent. Nem elsősorban a hívek, hanem az ateisták.
    Idejönnek ezek az ateisták, nem mintha nem lenne ateista topic, és izomból lenyomnak minket, kinyilatkoztatásaikkal, amelyek rendre aról szólnak, hogy mi a mi keresztény életünket hogyan éljük meg, és arról, hogy valójában mit is ír, mit üzen a biblia.

    Ez nonszensz. Ilyen nincs is. Kijelentik nekem, hogy nincs Isten, aztán, hogy a biblia értéktelen, aztán, hogy sültbolondok vagyunk, miközben a nagytöbbség annyira nyitott felénk, és Isten felé, mint amennyire egy komoly börtön, vagyis semennyire.
    Mindezek után meg kioktatnak. Kérdem én milyen jogon?

    A bizonyítékok pedig, amit az evolúcióra össze tudsz szedni, az bizonyíték a teremtésre is.
    Mert egyik sincs bizonyítva! A fossziliák többsége az özönvízkor került tömegesen oda, ahol vannak. Nincs egyetlen ésszerű magyarázat, hogy másként ilyen tömegben hogyan kerültek volna oda.

    És Jézusról is leírtuk, hogy királyok, Róma helytartója, és még tízezren látták.
    Tudjuk mit cselekedett értünk, és életében is. Csak itt nem az érveinkre néznek, hanem arra, hogy mit akarnak.
    Nem kérdeznek, hanem válaszolnak. Figyelmen kívül hagyva érzéseinket, figyelmen kívül hagyva érveinket, kéréseinket, miközben én mindenkit tisztelettel kezelek, és minden kérdésre válaszolok. Nem kell csodálkozni, ha kiakadok.
    Mert amint keményebben írok, jönnek a személyeskedések. Általában velem szemben!

    2007-05-06 óta itt!

  • bronin7

    csendes tag

    válasz JJános #7080 üzenetére

    A bizonyítékok pedig, amit az evolúcióra össze tudsz szedni, az bizonyíték a teremtésre is.
    Számomra ez ezt jelenti: "Fingom sincs róla, ne kérdezzé már ilyeneket!"
    Bocs, de ezt a kijelentést komolyan gondoltad?

    Mert egyik sincs bizonyítva!
    Tökéletesen egyik sincs bizonyítva, tehát ebben igazad van.

    A fossziliák többsége az özönvízkor került tömegesen oda, ahol vannak.
    Bizonyíték?

    Nincs egyetlen ésszerű magyarázat, hogy másként ilyen tömegben hogyan kerültek volna oda.
    Szerinted... Ez nem érv, se bizonyíték.

    És Jézusról is leírtuk, hogy királyok, Róma helytartója, és még tízezren látták.
    Szerinted... Annyit mondok csak, hogy történészek egyike se találkozott, olvasott konkrétan egy "Jézus Krisztus" nevű személyről egyetlen történeti forrásban sem, aki a megfelelő időben, a megfelelő dolgokat cselekedve létezett volna.
    Volt egy Jézus Krisztus "idejében" élő ember, aki járta a mai Izrael és Palesztina környékét, aki tanító volt és hirdette a Jézusnak tulajdonított dolgokat, de nem számoltak be arról, hogy csodákat vagy bármi rendkívülit tett volna. Még a nevét sem ismerik, s az életrajzi háttere is teljesen ismeretlen, tehát nem tudták hogy hol született vagy ki volt az anyja, vagy egyáltalán meg volt-e keresztelve...

    Tudjuk mit cselekedett értünk, és életében is. Csak itt nem az érveinkre néznek, hanem arra, hogy mit akarnak.
    Nem kérdeznek, hanem válaszolnak. Figyelmen kívül hagyva érzéseinket, figyelmen kívül hagyva érveinket, kéréseinket, miközben én mindenkit tisztelettel kezelek, és minden kérdésre válaszolok. Nem kell csodálkozni, ha kiakadok.
    Mert amint keményebben írok, jönnek a személyeskedések. Általában velem szemben!

    Ennek semmi köze ahhoz, amit kérdeztem...

    [ Szerkesztve ]

  • JJános

    addikt

    válasz cucka #7076 üzenetére

    "Egész életedben elég egy könyvet elolvasnod, nálad a megkérdőjelezhetetlen igazság"

    Nem egy könyvet olvastam életemben, és most sem egy könyvet olvasok. A biblia mellett sokat olvasok.
    Az igazságot felöltöztem, és engem is az igazság. Te pedig olyan messze vagy az igazságtól, hogy bármerre teszel egy lépést már csak közelebb fogsz kerülni hozzá.

    Egyáltalán mit értesz te ezekhez a dolgokhoz? Honnan veszed a bátorságot ember, hogy beleköss más emberekbe. Az általad becsült univerzális tudás semmivé lesz egyetlen pillanat alatt. Egyébként meg most sem ér semmit, mert önmagában a tudás semmi, főleg, ha ilyen lelki indíttatásokkal van fűszerezve.Erről ennyit.

    Milyen érvet vártál? Majd te fogsz velem vitázni érvekkel arról, hogy a keresztény élet miért rosz? Hülyének nézel? Ilyen dolgokról nem nyitok vitát, hanem leírom a valóságot, oszt ha tetszik megeszed, ha meg nem, hát nem.
    De ne te tudd az igazságot a keresztényeket érintő dolgokról, mert ez nonszensz.
    Mert te csak azt az oldalt látod, mi meg mindkettőt.

    Azért nem kell nékünk a világ, mert vagy a világ, vagy Isten! Érthető? Nincs más út! Nincs középút. Nem lehet mindkettő, csakis az egyik! És amikor megízleltük a kereszténységet, végre találtunk valamit, amit egész életünkben vártunk! Ez érthető?
    Mert ha a világot választjuk, akkor elveszünk! Érthető érv?
    Mi nem elveszni akarunk, hanem Isten által megígért dolgok kellenek nekünk! Érthető?
    Nekünk kell az örök lét Istennel! Érthető év?
    Nekünk kell a paradicsom! Érted?
    Nekünk kell, hogy mi királyok legyünk! Érthető?
    Nekünk kell a halhatatlanság, kell Jézus, kell Isten, és sorolhatnám mi mindent fogunk Istentől kapni, ha kitartunk a világ ellen.

    Ennyi minden, és még sok minden érv szól ahhoz, hogy a világot, és az általad bálványozott transzcendes tudatot, vagy ahogy leírod univerzális tudást megvetjük!
    Igen megvetjük! Mert látjuk mögötte, hogy ez is egy bálványozás! Akár tetszik, akár nem, ez az igazság!

    Innentől viszont tényleg nem vagyok hajlandó veled szót váltani, és a baromságaidra sem fogok reagálni, ami nem más mint provokáció.

    Közel a nap, amikor Jézus újra eljön. Aki pedig nem hisz Jézusban, az bűnül fog neki tulajdoníttatni akkor is, ha más bűne nem lesz annak az embernek!
    Akkor Jézus újrateremti a földet, és mi segítünk Jézusnak ezt az egész földet kormányozni. Mindezt azért kapjuk, mert megtaláltuk az utat, aki a Jézus. Aki mindenkiért meghalt a golgota keresztjén. Aki kifizette a bűneinkért a váltságot az Ő vére árán.
    Kinhalált szenvedve az emberért. Megbékéltetve ezáltal a teremtőnkel.

    Aki pedig ezt nem fogadja el, az magára vessen.
    Aki pedig ezek ellen tesz, az is.

    Ime én megmondtam, tettem előtökbe az életet, és a halált. Válasszatok!

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #7081 üzenetére

    Ez nem igaz, ez csúsztatás.

    Jézus volt az a tanító, aki a Krisztus! Ezt a nevet a keresztények azóta őrzik. Mert keresztények attól fogva vannak. A kereszténység szó pedig nem a kereszt szóból, hanem a Krisztus szóból származnak. Ez önmagában is bizonyíték.

    A tömeges fossziliák is bizonyíték, legfeljebb nem tudod elfogadni. De kezdhetjük a játékot újra, és újra. Te nem tudod bebizonyítani Isten nem létét, én pedig nem akarom a létét neked bebizonyítani, mert ez számomra nem kérdés.

    Inkább beszéljünk Istenről, vagy az Ő dolgairól.

    Egy csomó dolgot egyébként nem neked írtam, bocsi. :B

    2007-05-06 óta itt!

  • bronin7

    csendes tag

    válasz JJános #7082 üzenetére

    Csak annyit erre, hogy akkor ezek után a kijelentések után miért vagy még itt?
    Minek írsz ide?
    Ha szerinted nem létezik egyszerre a világ és Isten, tehát választani kell, akkor miért nem adományozod el az összes vagyonodat, köszönsz el a családodtól és leszel szerzetes?
    Persze a családod meglátogathat és te is meglátogathatod őket, de szerintem nincs szükséged földi javakra, ha ennyire elkötelezett vagy Isten iránt.

    Ezt most komolyan mondom! Nem viccelek!

    Hiszen ha számodra ennyire komoly ez az egész, s csak ebben látod az igazságot és a teljes életet, akkor legyél szerzetes, költözz be egy szerzetesrendhez, s éld az életed Isten tetszése szerint.
    Nem kellene aggódnod miattunk, se más nem hívő ember miatt, békében és nyugalomban telnének a napok, sőt a többis szerzetes is örülne egy új barátnak.
    Dolgozz keményen naponta, menj el imádkozni és elmélkedni a közeli kápolnába, és a fárasztó nap végén feküdj le este, egy bibliai történet elolvasása után.

    Nem kigúnyolni akarlak, de lehet hogy számodra ez lenne a megfelelő életmód.

    Gondolkoztál már ezen?

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7084 üzenetére

    Miért tegye ezt? Istennek tetsző élet nem csak papság/lelkészség/szerzetesség keretein belül lehet, ezek nem felsőbbrendű hivatások, mint családban élni. Imádkozni meg gondolom imádkozik.

    Valakinek a hangoztatott dolgai egy dolog. De a személyes hitéletét tiszteletben lehetne tartani, neked sem esne jól, ha megmondanák, hogy mit hogyan csinálj, ha jó ateista akarsz lenni.

    Azzal, hogy elküldöd szerzetesnek, magadról mutatod meg, hogy mennyire tájékozatlan vagy egyes vallási kérdésekben, és a sztereotípiák alapján működsz.

    Az evolúcióra pedig hemzsegnek a bizonyítékok, a teremtésre pedig nem. Ha a fajok állandóak lennének, hogyan lehetne például kitenyészteni a farkasból ennyi féle kutyát, hogy jutottunk volna el a tejet adó tehénig, stb. Mi szükség lenne az élőlényekben a változás képességére?

    Az evolúció mellett ki kéne állni. És ez nem keresztény vs. nem keresztény vita.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7085 üzenetére

    Miért tegye ezt? Istennek tetsző élet nem csak papság/lelkészség/szerzetesség keretein belül lehet, ezek nem felsőbbrendű hivatások, mint családban élni. Imádkozni meg gondolom imádkozik.
    Valakinek a hangoztatott dolgai egy dolog. De a személyes hitéletét tiszteletben lehetne tartani, neked sem esne jól, ha megmondanák, hogy mit hogyan csinálj, ha jó ateista akarsz lenni.

    Én csak egy lehetőséget mondtam, mert komolyan gondoltam, hogy talán JJánosnak ez lenne a legjobb.
    Ha komolyan gondolta, amit leírt, akkor ne csak beszéljen, hanem cselekedjen is!

    Azzal, hogy elküldöd szerzetesnek, magadról mutatod meg, hogy mennyire tájékozatlan vagy egyes vallási kérdésekben, és a sztereotípiák alapján működsz.

    Ez az egész rész pedig hülyeség, nem is fogtad fel, amit írtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7086 üzenetére

    Honnan tudod, hogy nem cselekszik? Látod, hogy mit csinál a magánéletében? Gondolsz valamit róla, ebből indulsz ki. Gyenge lábakon álló feltételezéseket igaznak gondolni, és a mondanivalót erre alapozni egy ateistától... nekem kicsit megmosolyogtató. Családban is ugyanolyan komolyan tudja élni a hitét. Attól, hogy szerzetesnek megy, nem változik semmi. Attól, hogy valaki komolyan hisz, nem kell papnak mennie. ez a sztereotípia, mintha a papság (és bármilyen vallási tanító) a kicsúcsosodása lenne a hitnek, egy értékesebb formája.

    "Ez az egész rész pedig hülyeség, nem is fogtad fel, amit írtam." Tudod, vagy hiszed? Én úgy látom, te nem értetted meg, amit ezzel mondtam számodra, és inkább visszatámadsz. Olvasd el még egyszer, gondolkozz kicsit rajta, és meglátod, nem is olyan hülyeség.

    [ Szerkesztve ]

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • cucka

    addikt

    válasz lao ce #7077 üzenetére

    Elsősorban a 3 nagy monoteista vallásra gondoltam, és azok közül is leginkább a kereszténységre, mivel azt ismerem a legjobban (bár nincs hatalmas különbség a 3 között ilyen szempontból). Abban igazad van, hogy ezt nem hangsúlyoztam ki eléggé. Konkrétan a te vallásodat nem ismerem eléggé ahhoz, hogy bármilyen komoly állítást mondhassak róla. Nem kell ám a torkomnak ugrani. :)

    (#7078) kymco
    Igen, beismerem, hogy csúsztatás, méghozzá azért, mert szándékos volt :) . Viszont semmiképp nem hazugság, alapjait tekintve nekem igaznak tűnik, írtam pár dolgot, hogy miért tűnik annak, de ha valaki nagyon kíváncsi rá, ki tudom fejteni bővebben is.

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7088 üzenetére

    A megfogalmazásod erősen emlékeztetett a múlt rendszer ideológiailag kevéssé képzett politikai tisztjeinek vagy pártitkárainak valláskritikáira.... Kb ennyire igaz...

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #7084 üzenetére

    Ez itt a vallás topic. Én azét jöttem ide fel, hogy hívőkkel keressek kapcsolatot.
    Ja, hogy ide járnak ateisták is? Az még nem volna baj.

    Egyébként meg megbízhatsz bennem. Amikor az idejét látom, kapcsolni fogok. A szívem mindig figyelmeztet idejében.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #7084 üzenetére

    A világból nem futhatunk ki. Jézus amikor imádkozott értünk, akkor ezt mondta: "Mennyei Atyám! Nem azt kéem, hogy vedd ki őket a világból, hanem, hogy tartsd meg őket!"

    Vagyis itt vagyunk a világban, de megválogatjuk, hogy mivel mennyire éintkezünk.

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #7071 üzenetére

    Nem a keresztény vallási vezetők (nem mintha lennének ilyenek a magát pápának nevező személy kivételével) azok, akik nem akarják, hogy a keresztény közösségek nyissanak a világ felé, sokkal inkább a szekularizációban érdekelt ateista-materialista társadalmi ideológiai szócsövek.
    A hit magánügy, hangzott el nemrég egy liberális politikus szájából, az egyház ne politizáljon, a vallás maradjon meg a templom falain belül....
    Kik azok, akik azt szeretnék, hogy ne nyissunk a világ felé? Ha tehetnék megtiltanák, hogy a keresztény közösségek részt vegyenek a közvetlen környezetüket érintő kérdésekben... mert hát a politika ezt jelenti, részt venni a társadalmi életben......
    Még emlékszem, mikor egy József Attila idézet mellé egy bibliai zsoltárverset akartam volna feltenni tanárként a faliújságra, de eltiltott az igazgató az ideológiai semlegesség miatt....
    Erről ennyit :P

    A keresztény ember nyitott a világra, de vannak alapértékei. Egy normális társadalomban is léteznek alapértékek. Ilyen pld a család, az anya szerepe, a tisztesség értékként való kezelése, a gyerekvállalás értékként kezelése... stb
    Ezt általánosságban egy egészséges társadalom nem kérdőjelezi meg... Én megértem, hogy a mai Magyarországon, ahol minden megkérdőjeleződik, ahol már nem tekintenek semmit sem alapértéknek furcsa lehet, hogy ragaszkodnak egyes közösségek alapértékekhez. De be kellene látni, hogy nem biztos, hogy egy beteg társadalom ilyen kritikája helyénvaló.

    Alapértéknek tekintem, hogy Isten szeret és megváltott. Ehhez nem fér nálam semmi kétség. Ha ezeket akarjátok kikezdeni, akkor kudarcot vallotok. De nagyjából ennyi.
    Ez nektek lefordítva ez olyan, mintha ahhoz ragaszkodnátok, hogy értelmes emberek vagytok, akivel lehet beszélgetni.... mi pedig arról győzködnénk titeket, hogy milyen hülyék vagytok....
    Azért dúúúrva, hogy nem lehet titeket meggyőzni, nem vagytok nyitottak az újra :D

    A jó pásztor példáját pedig vsz szándékosan kifacsarva hoztad fel. Ha komolyan érdekelne a történet, akkor figyelnél arra, hogy milyen hasonlósági pontokat emel ki Jézus. Az egyik leghangsúlyosabb: A jó pásztor életét adja a juhokért... meg az, hogy Isten gondolkodik.

    Ez olyan, mintha azt mondanád kedvesen a kedvesednek, hogy olyan szép őzike szemeid vannak, és kapnál egy pofont tőle... mert ő azt venné le ebből, hogy elállóak, oldalra fordultak.....
    mert így akarta érteni.... nem pedig úgy, amire vonatkoztatni akartad volna.... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • fordfairlane

    veterán

    válasz bronin7 #7081 üzenetére

    A teremtés-elv véleményem szerint maga a nemtudás. Régen mindent istennek vagy isteneknek tulajdonítottak, a villámlástól kezdve a dagályig mindenféle természeti jelenséget, azért, mert nem tudták, mi lehet az oka. Én az evolúció ellenesség mögött is a nemtudást látom, mert kényelmes istennek tulajdonítani valamit.

    - Miért esett a váza Józsi bácsi fejére?
    - Hát gőzöm sincs, bizonyára isten akarta így.
    - Miért haltak meg olyan sokan a szökőár miatt?
    - Nem tudom, azt se tudom, hogy működik, bizonyára isten akarata volt ez.

    Én ugyanezt látom az evolúció vs. intelligens tervezés témakörben is.
    - Miért változnak a fajok, miért és hogyan változik a bioszféra, mi a magyarázat a régi kor leleteire?
    -Hát izé, ez egy grandiózus terv, amiről nem sokat tudunk, sem az okait, meg a végkimeneteléről sincsenek igazán megbízható adatok, de ez is isten akarata ám.

    x gon' give it to ya

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7087 üzenetére

    "Azzal, hogy elküldöd szerzetesnek, magadról mutatod meg, hogy mennyire tájékozatlan vagy egyes vallási kérdésekben, és a sztereotípiák alapján működsz."

    "Ez az egész rész pedig hülyeség, nem is fogtad fel, amit írtam. Tudod, vagy hiszed? Én úgy látom, te nem értetted meg, amit ezzel mondtam számodra, és inkább visszatámadsz. Olvasd el még egyszer, gondolkozz kicsit rajta, és meglátod, nem is olyan hülyeség."

    Amikor ezt írtam éppen indultam valahová, s csak most érkeztem vissza...
    Tehát nem tudtam kifejteni rendesen.

    De egyébként tényleg hülyeség amit írtál, mert JJános jelentette ki, hogy vagy a világ vagy Isten. Nézd meg a hozzászólását. (7082)
    Egyébként sem küldtem el szerzetesnek, csak kérdeztem hogy gondolkozott-e rajta hogy szerzetes legyen, + s jó lenne ha tudnád (még a keresztény ismerőseimtől is megérdeklődtem, hogy ne mondjak hülyeséget, tehát ezt ők mondták nekem; köztük van egy református pap is), hogy mit jelent valójában a szerzetes lét...
    Azt jelenti, hogy teljesen átadod magad Istennek és a életed minden percét neki szenteled, ezért lemondasz a világi dolgokról és egy egyszerű életet választasz.
    Ez jelenti az igaz áldozatvállalást.

    [ Szerkesztve ]

  • lao ce

    aktív tag

    válasz cucka #7088 üzenetére

    "Elsősorban a 3 nagy monoteista vallásra gondoltam, és azok közül is leginkább a kereszténységre, mivel azt ismerem a legjobban (bár nincs hatalmas különbség a 3 között ilyen szempontból)."
    "Nem kell ám a torkomnak ugrani"
    jojo, bocsanat, nnno. :)
    van egy olyan erzesem hogy az hogy mennyire nyitott valaki az egyentol fugg es nem vallastol. az hogy elfogadsz egy tudast, elkezdesz tanulmanyozni valamit nem feltetlenul tesz zartta. de az informacio nem csak ad, hanem el is vesz. hiszen ameddig nem ismersz valamit, addig a lehetseges megoldasok tarhazanak csak a vegtelen fantaziabirodalom szab hatart. amint a szukseges informacio birtokaba kerulsz, a szabadsagod lecsokken, a fantazia odavesz... es sokszor azt gondolja az ember "ja, csak ennyi"?

    peldaul a szakmai szuklatokorusegre is gondolok. ugyvedek, programozok stb kepesek a szakmajuk szurojen keresztul nezni a vilagot, de nem mindegyik azert. valamennyire igaz hogy minden melyebb megismeres kicsit el is vesz az emberbol es egy iskola, egy modszer, egy gondolkodasmod kepviselojeve tesz valamilyen szinten. de ugyanakkor sokkal tobbet ad mint elvesz, szoval (termeszetesen) megeri tanulmanyozni mindenfele tudast, ez az ember utja.

    nicht kompot

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7094 üzenetére

    "Ez jelenti az igaz áldozatvállalást." És ez mit jelent?

    Amit írtál az még nem szerzetes. A szerzetesség fontos része az adott szabályok szerintit élet. JJános nem hiszem, hogy a családjáról akarna lemondani, mint világi dolgokról. Ő egészen másra gondolt. És igen, csak javasoltad neki a szerzetességet.

    Én pedig nem tudom, miért kell így beleszólni mások személyes életébe. Majd ő eldönti, hogyan él Istennek tetsző életet. Neked sem esne jól, ha valaki javasolgatna neked okos tanácsokat, hogy igaz szkeptikusként hogyan kellene élned.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7096 üzenetére

    Én pedig nem tudom, miért kell így beleszólni mások személyes életébe. Majd ő eldönti, hogyan él Istennek tetsző életet. Neked sem esne jól, ha valaki javasolgatna neked okos tanácsokat, hogy igaz szkeptikusként hogyan kellene élned.

    Kérlek, hogy mondd már meg, hogy én mikor és hol szóltam bele mások életébe... :U
    Mert fárasztó, hogy mindig ezt írod, amikor én soha nem is tettem ilyet.

    Linkeld be, hogy hol olvastál ilyesmit, mert így nagyon nehéz kommunikálni, ha egy olyan dolgot említesz állandóan, amiről én nem tudok.

    Vagy talán te a 7084-es hozzászólásra gondolsz?
    Az neked beleszólás részemről mások életébe?

    Én csak komolyan érdeklődtem a lehetőség iránt, mert a keresztény ismerőseim elmondása alapján ez az út, lehetőség segít hogy a legközelebb kerülhess Istenhez, s a neki tetsző élethez.

    "Ez jelenti az igaz áldozatvállalást. És ez mit jelent?"

    Mindenkinek mást és mást.
    Valakinek a családjjáról való lemondást, míg valakinek azt, hogy megszabaduljon az anyagi javaktól. Az a dolog, ami legjobban akadályozza, hogy Isten őszinte híve legyen.
    Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7097 üzenetére

    Akkor csak rosszul fejezted ki magad. Pont úgy nézett ki a dolog, mintha jól meg akarnád neki mondani, hogy mit csináljon.

    Attól, hogy kérdőjelet rakunk a mondat végére, még nem lesz mögötte valós kíváncsiság.

    De szerintem hagyhatjuk a dolgot, mert nem olyan fontos, hogy további hozzászólások szülessenek ez ügyben. Inkább kanyarodjunk vissza az eredeti témához. Persze még reagálhatsz erre, de én már nem fogok, most megtettem.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #7098 üzenetére

    Ok, én se akarok egy dologgal foglalkozni, ami csak a helyet foglalja.
    Majd máskor pontosabban fogalmazok, hogy ne legyen félreérthető.
    Én a rendes kérdőjel mögött valódi kíváncsiságot értek, ha nem gondolom komolyan a kérdést, akkor én azt jelzem.

    S szeretném még egyszer elmondani, hogy bár mondhatok vagy írhatok bármit, én senkinek a magánéletébe, se a rendes hétköznapi életébe nem kívánok beleszólni, s nem akarom megmondani senkinek, hogy mit tegyen vagy mit ne tegyen.

    Ugyanis ehhez nincsen se jogom, se közöm.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz kymco #7092 üzenetére

    Nem a keresztény vallási vezetők (nem mintha lennének ilyenek a magát pápának nevező személy kivételével) azok, akik nem akarják, hogy a keresztény közösségek nyissanak a világ felé, sokkal inkább a szekularizációban érdekelt ateista-materialista társadalmi ideológiai szócsövek.
    Igen, és ezt helyesnek tartom, a szekularizáció és az ország/társadalom fejlettsége egyenes arányban áll egymással. A történelem során és a jelenkorban is találhatsz példát arra, hogy a teokrácia egyszerűen nem működik jól, nem vált be. (És ez most elég erős eufemizmus volt)

    Kik azok, akik azt szeretnék, hogy ne nyissunk a világ felé?
    Ha a nyitás politikai, közigazgatási, oktatási, stb. területeket érintene, akkor mondjuk én nem szeretném :) .

    A nyitottság alatt elsősorban az egyén nyitottságát értettem. Az emberi tudat, szellem nyitottságát (nehéz jó kifejezést találni erre). A kereszténység az engedelmességet és a vallási tézisek megkérdőjelezhetetlen igazságát hirdeti. Az egyszerű gondolkozású emberek tömegének a vallás választ ad az emberiség nagy kérdéseire, tálcán eléjük teszi a megoldást, hamis biztonságot ad, csak hinni kell benne, engedelmeskedni a tanítás által diktált parancsoknak. Továbbá nem túl etikus, hogy túlvilági jutalmat ígér az engedelmeseknek és büntetést a kevésbé engedelmeseknek.
    Tudom, hogy általánosítok, tudom, hogy nem mindenkire igaz, nem kell külön kiemelni :)

    A keresztény ember nyitott a világra, de vannak alapértékei. Egy normális társadalomban is léteznek alapértékek. Ilyen pld a család, az anya szerepe, a tisztesség értékként való kezelése, a gyerekvállalás értékként kezelése... stb
    Igen, ezek általános emberi alapértékek. Ezek megvannak a kereszténységben, nem ezeknek a létjogosultságát kérdőjelezem meg. Vond ki a keresztény tanításokból az általános, kereszténység nélkül is létező emberi értékeket. A maradék az, amin véleményem szerint ideje lenne túllépni.

    A jó pásztor példáját pedig vsz szándékosan kifacsarva hoztad fel. Ha komolyan érdekelne a történet, akkor figyelnél arra, hogy milyen hasonlósági pontokat emel ki Jézus. Az egyik leghangsúlyosabb: A jó pásztor életét adja a juhokért... meg az, hogy Isten gondolkodik.
    Persze hogy szándékosan kifacsartam :) . Ha mindig minden oldalról megvizsgálnék egy problémát, akkor azt monológnak hívnák. A jó pásztor példája amúgy igencsak gondolatébresztő. Az állítás, hogy "a jó pásztor életét adja érted, szeret téged, az egyetlen feltétel, hogy te legyél a birka". Úgy gondolom, hogy ez a birka lét pontosan az, ami sem az egyén, sem a társadalom fejlődését nem segíti. Nekem erről a képről első körben az emberi diktatúrák jutnak eszembe (teokrácia, kommunizmus, vagy akár Orwell 1984-e), amelyek szintén azoknak kedveztek, akik a birkák szerepét játszották.
    Gondolj csak azokra az emberekre vagy csoportokra, akiknek a legnagyobb hatásuk volt a történelmünkre - pont azért lehetett hatásuk, mert ők nem voltak birkák.
    Tudom, máshogy is lehet értelmezni ezt a metaforát, de azt majd írja le más :).

Új hozzászólás Aktív témák