Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #4953 üzenetére

    Ne haragudj. Írd le miben voltam arrogáns, és miben öntelt, és ha lehet ne dobálózz ilyen szavakkal, mert nincs jogod minősíteni másokat. Elszomorító.
    Ird le, hogy mindez nem abszolút igazság, hanem a te véleményed. Én sem abszolút igazságként hirdetem magam.
    Én vagyok akadály a fejlődés útjában, mert vitázunk pár emberkével? Nem ez a vallás nevű topic? Ha itt nem lehet erről vitatkozni, akkor hol?
    Elfogult vagy velem.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #5003 üzenetére

    Az én időmmel ne gazdálkodj, ha lehet.
    Amit leírtam, leírtam. Arrogáns vagyok, és öntelt. Bár szerintem neked nem is ezzel van bajod, hanem talán azzal, hogy mi lenne, ha ez mégis igaz lenne, amit ez az ember ír?

    Én olyan vagyok, amilyen, engem lehet ítélgetni, amit írok lehet ítélgetni, pedig én is csak azt mondom, hogy szerintem. Vagyis véleményem van.

    Nevetséges, amiben hiszek? Én mégsem nevetek, hanem örülök teljes szívemből, hogy ezt nem veheti el tőlem senki. Megalázhat aki akar, le önteltezhet, le arogánsozhat, akár meg is ölhet bárki, én ettől sem félek. De ami bennem van, azt csak az veheti el, aki adta.

    Tőlem egyetlen mondatot nem tudsz idézni, hogy te ilyen, vagy olyan vagy, mert nem mondtam senkire. A mondanivalójára igen. Ezt elismerem.

    Ha megbántottalak, akkor bocsi, nem volt célom.

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #5796 üzenetére

    Szeretem ezeket a "jóindulatú" minősítéseket...
    Valójában magasról le van sajnálva JJános azért, amit most te is tettél..
    JJános indulatát megértem, én is küzdöttem sikertelenül a fórumtársakon keresztül a saját érzéseimmel, és habár igyekeztem kulturált mederben maradni, sokszor vallottam kudarcot...
    És általában mi, mint hülye hívők, akik őskori maradványok, a fejlett világ szégyenfoltjai, elvakult fanatikusként kaphatunk büntetlenül a fejünkre, megalázó, és fölényeskedő hozzászólásokat, én nagyon kevés olyan példára emlékszem, mikor ön-moderálta magát a fórum, ellenben a hívő emberek érzelmekkel teli, helyenként személyeskedésbe hajló megnyilvánulásai rendre kiakasztották rendre a társaságot.
    Én ezt már-már elfogadom, és talán már ti is elfogadtatok. Igyekszem változni, és nem személyeskedni, nem lenézni más hitét, hitetlenségét, ateizmusát, és ezt nem várom el feltétlenül már másoktól.
    De nem gondolom, hogy most bárkinek is a nyelvét kellene élezni JJánoson, mert nem fogadja el ezt az egyenlőtlenséget...
    Megértem őt, bár én másként teszek...

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #5804 üzenetére

    Nem igaz, hogy nem tudsz békén hagyni.
    Íráshívő vagyok, és Istenhívő is. Ez a kettő szorosan összetartozik. Nem lehet szétválasztani, mert Jézus az ige!
    Az igaz keresztényeknek nem megújulásra, hanem megváltozásra van szükségük, addíg, amíg Jézus ki nem ábrázolódik bennük, ami egy folyamat.

    Másokat símán megitélsz, elitélsz, kárhoztatsz, én bántasz. Arrogáns vagy, mert azt hiszed, hogy megteheted. Beleakadtál egy ártatlan kis humorba, és egyből elmegyógyintézetbe küldtél volna. Legalább bocsánatot kértél volna! Ez lett volna a minimum.

    Én megmondtam, hogy keményvonalas vagyok, és keményen húzom meg a határt. Nálam nincs kétfelé sántikálás! Csak egy út. Mindvégig az igazságot írom! A véresen komolyat. És kincseket tettem elétek, amibe angyalok kívánnának beletekinteni.
    Tudom, most az lesz a vád, hogy nagyképű vagyok.

    Te, és a nem hívők azért nem tudtok ezekkel az információkkal mit kezdeni, mert számotokra megfoghatatlan, mert nem számotokra készült. Azért nem, mert nem hisztek benne. Mert csak azt keresitek benne, hogy mit tudtok ellenünk, és Isten ellen felhozni.
    Rossz szándékkal álltok Isten beszédéhez.

    Ez az igazság! És legalább, hagyj elmenni, és ne beszélj rólam. Mindenkinek megvan a képessége arra, hogy önmagában megítéljen dolgokat. Ne képzeld azt, hogy csak te tudod ezt tenni!

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #5817 üzenetére

    Úgy vág a szavad mint a penge. Pedig most békességessebb voltál.
    El akartam menni. Írtatok. Olvastam, bár jobb lett volna, ha nem jövök vissza.

    Én nem akarok legyőzni senkit. Meggyőzni sem. Csak azt szeretném, ha átgondolnátok, amit írok. Azt szeretném, ha profitálnátok ebbő a topicból. Ha mást nem, hát tisztelni a másikat. Mert hidd el, annál nagyobb dolog nem sok van.
    Azért mindenre nem tudok kiterjedni, de hidd el, aki 60 éves, annak már vannak olyan irányú tapasztalatai, amiben otthon van. Amit tanult, vagy amibe beleásta magát.

    Nyugodtan írj, ha a hangnemed megmarad ezen a szinten.

    Nem mondom, hogy mindent tudok, és én is naponta kérem Istent, hogy tanítson, és adjon kegyelmet.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #5819 üzenetére

    Most meg elhalmozol minden jóval. :)

    De ugye nem vagy beteg? :DDD

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6073 üzenetére

    Először is elolvastam a "megtérésed" történetét...
    Majdnem lefordultam a székről, annyira meglepett!
    Számodra ENNYI elég volt, hogy elkezdj hinni Istenben?

    Az emberek mikor életükben először találkoznak sokszor banális, sokszor mulatságos, sokszor szégyellni való stb... de az első találkozás csak a legritkább esetben határozza meg a kapcsolat egészét...
    Egy barátságot, egy szerelmet a kapcsolat minősége igazol, ami nem a kezdőpillanat, hanem esetenként évtizedeken keresztül megélt kapcsolat...
    Furcsállom, hogy kritizálsz mást úgy, hogy magadnak az emberi kapcsolatok mintáját is példaként kezelve az Istennel való kapcsolatot ledegradálod egy kezdeti élményre csupán... ennél bölcsebbnek képzeltelek.
    Természetesen JJános Istennel való kapcsolatának kezdetét írta le...
    Ez kezdetnek pont elég. Nálam egy válás utáni sokk vezetett arra, hogy Istenre figyeljek... De ez kevés lenne ahhoz, hogy az egész életemet ma is neki szánjam. Ez többek között a több, mint tizenhat év "együtt járás" gyümölcse.
    JJános mai hite is alapvetően nem a kezdeteken alapszik, hanem az azóta megélt Isten élményeken, Isten kapcsolatban eltöltött éveken...
    Én ezek alapján szeretnélek kérni, hogy alaposabban fontold meg, hogy őskorinak nevezz valakit, mikor neked őskori a felfogásod a kapcsolatokról (pld Isten-ember)

    Jó lenne, ha nem ezen a fórumon személyeskednél... ha ilyenek az érveid nem a másikat égeted vele...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Nem gondolom, hogy vicc lenne az ilyen forma Isten-tapasztalás. Ez egy korai hit-stádium. Ezért hoztam szóba pár hsz-szel korábban a Jelek c. filmet. Ott Mel Gibson által játszott kiugrott lelkész azért vált hitetlenné, mert meghalt a felesége. A film végén valami jó történt vele, és ezért ismét hívővé és gyakorló lelkésszé vált. (részletesebben nem akarom kifejteni, mert hátha valaki megnézné).

    Ez tehát egy tipikus hitfázis. Ha az ember képes túllépni rajta, és fejlődni a hitében, akkor nincs baj. Ugyanígy az Isten megkérdőjelezése is egy szintje a hitnek, és nagyon fontos szint, mert a kételyek, megkérdőjelezés után tudunk tovább lépni. Aki ezt nem teszi meg, nem tud előrébb lépni a hitében. (persze ez a szakasz lehet nagyon rövid, és akár élethosszig tartó - sok ateista ebben az állapotban rekedt hívő).

    Igazából mindegy is, mi indította el őt a hit útján. Akár az is lehetett volna, hogy imádkozott, hogy jöjjön a busza, és lám, jött a busza.

    JJánossal kapcsoaltban nem az Istenbe vetett bizalma, és Isten tapasztalásai a problémásak, hanem az a világnézet amit később tanítottak neki a vallási vezetői. Ha egy másik közösségbe kerül, ebből az első ISten-élményből egy egészen másfajta hitvilág is kialakulhatott volna.

    Nekem JJános istenkapcsolatával kapcsolatban nincs kifogásom, egyrészt mert nem ismerem a kapcsolatukat, másrészt mert amit ezzel kapcsolatban ír, azzal nincs is semmi gond.

    A számomra elfogadhatatlan dolgok ott kezdődnek, amikor az ökuménia, mint veszedelmes ellenség kerül elő, a tudomány tagadása, és hittel való szembeállítása, tények figyelmen kívülhagyása, és el nem ismerése, valamint ítélet alkotása mások felett, mások kereszténységének kétségbe vonása.

    Én JJános hitét nem szivesen minősíteném, az Istenbe vetett bizalmához nekem semmi közöm, lehet ez egy tiszta, és őszinte kapcsolat, amit sok ember megirigyelhetne.

    A "sallangoknál" kezdődnek a problémák. A nicknevem problémává emelésével. Ezek megmosolyogtató, de kissé elszomorító dolgok.

    (JJános, ha olvasod ezt a hozzászólást, akkor egyes szám második személyben olvasd, mintha neked írnám - mert tudom, hogy nem esik jól az embernek, ha róla beszélnek másnak, miközben ő is ott van, és hallja. [ de egyszerre a kettő nem megy :( ])

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • euchi

    aktív tag

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Egy ideje én is hanyagoltam ezt a topikot, de látva JJános fórumtárs változatlan hozzáállását, én sem bírom megállni, hogy írjak.

    Én kifejezetten örülök, hogy fölhoztad ezt az ősemberes hasonlatot. JJános barátunk az evolúciótagadók közé tartozik, és hiszi, hogy a kapcsolat ember és Isten között az eredendő bűn miatt romlott meg.

    Ez épp fordítva volt. Az emberi civilizáció, egy korai szakaszában kezdett el Isten felé fordulni, és vált vallásossá. Az, hogy ilyen sok vallás alakult ki, annak pusztán földrajzi okai voltak. Én nem örülök, hogy ennek lenézés és gyűlölet az eredménye, és a vallási ellentétek alakulnak ki az emberek között. Sőt, néha egy valláson belül is ellentétet válthat ki egy olyan egyszerű és nyilvánvaló dolog, mint az evolúció.

    Érdekes módon mindenki csak egy nagy tragédia esetén kezd el Isten felé fordulni...
    Ha minden rendben van, akkor érdekes módon nincs annyira szükségünk rá!
    Akkor jól megvagyunk nélküle...

    Ha rossz dolog történik, akkor mindenki ezzel kezdi: "Miért, Istenem? Miért!?"
    Az nem merül fel senkiben, hogy valami Istennek nem tetsző dolgot tett, s azért kapta a "büntetést"... Ilyenkor az emberek 95 %-a csak Istent okolja, viszont nem merül fel a saját bűnük számukra.

    Régóta itt vagyunk mi, hitetlenek, akik jól megvagyunk Isten nélkül. Ha valami jó/rossz történik velünk, nem keresünk vallásos okokat, cselekedeteink mögött nincsenek vallásos törvények, képesek vagyunk elfogadni a halált, a nem létezést is. Amit írsz, az egyébként sok esetben igaz. Én is sok embert ismerek aki valami tragédia miatt lett vallásos, vagy valami "csoda" történt az életében, vagy élete egy nehéz időszakát csak Isten segítségével volt képes átvészelni. Velem is történt már rengeteg rossz dolog, többször is voltam mélyponton, reménytelen helyzetben, de mindig találtam kiutat vallás nélkül is.

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6091 üzenetére

    Minden rendben van. Teljes mértékben.
    Nem lehet, hogy te nem értesz valamit?

    Ha nem kifigurázni akarsz, akkor ne tedd. Ha a hangsúlyt jól választjátok meg, én a világ legszelídebb embee vagyok, és bármit kérdezhetsz tőlem. Ha érdekel, hogy mit gondolok.

    A kereszténység valóban visszaszorulóban van. Nem nagyon érdekes kereszténynek lenni. Ez valójában sokat elmond az emberről.

    Volt egy felmérés, hallottam róla. Az emberek 99%-a a létbizonytalanságot, a megélhetést tették az első helyre. Az üdvösséget meg az utolső helyre tették.

    Én meg az első helyre teszem az üdvösséget, és hiszem, hogy Isten megsegít, és meg fogok élni.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6094 üzenetére

    Lehet. Én ugyan tudom, hogy nem, de te képzelheted.
    De Jézus azt mondta, hogy a sátán nem űz sátánt. Mert akkor meghasonlik.

    Én a sátán, az ördög ellen vagyok, és nyíltan. A többit döntsd el te. Ez a te dolgod lesz, hogy hova helyezel. Ha a sátán mögé helyezel irtózz attól, amit írok.
    Mert akkor én neked a hitető vagyok.

    Ha pedig nem oda helyezel el, akkor gondolkodj, és fontold azt, amit írok, mert szükséged van rá.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6100 üzenetére

    Mindig a lehető legtisztességesebb vagyok. Ez azt jelenti, hogy ha ütközik valami, ami hitemmel, felfogásommal nem összeegyeztethető, akkor nem fogok őszinte lenni. Vagy lehet, hogy elhallgatok dolgot.

    Például: Nem fogom soha azt írni, hogy hülye vagyok.

    Igyekszem, hogy azt írjam, amit gondolok. Erre nem volt más válasz.
    Jól fontold meg! :)

    [ Szerkesztve ]

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6091 üzenetére

    Hát ez vicces! Itt mindenki komolyan érdeklődik a vallás iránt, ha nem vetted volna észre!

    Azért a helyzet nem ilyen egyszerű. Van, aki az egóját élezi a topicon, harmincszor jön ugyanazzal a kérdéssel, mert csak ezt tudja feltenni, vagy egy kérdéssel jön, de a válasz már nem érdekli, hanem beleköt a válasz minden szavába újabb szálakal gerjesztve a vita tűzét.
    Van, aki valamiért bántott, és személyeskedni óhajt, van aki pedig ténylegesen hordoz negatív élményeket a vallás kapcsán és itt törleszt...
    és mindezek után vannak, akiket érdekel is a dolog... De már egy nyitott fórum ilyen...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Sajnos elértem azt az időhatárt, amit ma szántam a fórumra... igyekszem evidenciában tartani kérdéseid, felvetéseid, és mielőbb válaszolni.... :B

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Én jól értettem az ősemberes dolgod, pont úgy, ahogy leírtam. De látnod kell, mint ahogy egy emberi kapcsolat is indulhat apró, semmit mondó, vagy nagy teátrális módon, az Istennel való kapcsolat is sokféleképpen kezdődhet. Pont úgy, ahogy az illető személy érzékeny rá. Ha az ember eltompult a jólétében, és úgy gondolja, hogy minden az ő érdeme és mindent magának köszönhet, akkor lehet, hogy Isten engedi meglátni ennek ellenkezőjét. Én, aki a legdurvább vizsgán is kidumáltam anno e legjobb jegyet... (erre számos sztorim van), nem tudtam dűlőre jutni a feleségemmel sem.... Én, aki le tudtam nézni azokat, akik sodródnak az életükben, amikor kellett nem tudtam megkapaszkodni....
    Az igazi önismeret kezdete a valós életnek.
    De nem mindenkinél van szükség erre. Számos ismerősöm istenélménye nem negatív élményre épül... pld a feleségemé.

    De sajnos benne van az emberben, hogy Isten nélkül akar élni még ha beledöglik is.
    A többire később tudok reagálni... :)

    www.refujvaros.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6166 üzenetére

    Ez is egy fajta megközelítés, és van is létjogosultsága.

    De szerintem nem feltétlen ilyen jutalom orientált a hit. Persze ahogy leírtad, lehet az is, és sokaknak tényleg az.

    Ráadásul a jutalom nem csak egy későbbi időpontban jut el hozzánk, hanem már most megtapasztaljuk.

    Látszik, hogy sokat agyaltál már ezeken a kérdéseken.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • fordfairlane

    veterán

    válasz bronin7 #6166 üzenetére

    Ezek a kérdések, amiket írtál inkább általános valláspszichológiai elemeknek érzem, nem a kereszténység kritikájának. A vallások nagy részére ez a jellemző, támaszt nyújt, hogy nem vagy egyedül akkor sem, mikor jön a baj csőstül, amikor félsz a haláltól, amikor azt tapasztalod, hogy mennyi negatív dolog történik a világban, hanem van egy jóságos atya, aki vigyáz rád, és ha jó leszel, akkor remek helyre fogsz kerülni halálod után. A felelősséget leveszik a válladról, amint megbánod bűneidet, és elfogadod a vallás szabályrendszerét. A mozgatórugó a haláltól és a bizonytalanságtól való félelem, ami az emberek többségében ott van.

    Igazából sem az izraelita sem a mohamedán vallás nem tud többet nyújtani ennél, csak más köntösben teszi ezt. Ha jól értelmezem, a keleti vallások kissé más természetűek, ott nem veszik le ennyire a válladról a felelősséget.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Ha rossz dolog történik, akkor mindenki ezzel kezdi: "Miért, Istenem? Miért!?"
    Én is szembesülök ezzel sokszor...Érdekes, hogy ez az ember első kérdése...
    A kérdésfeltevés hibás, ha azzal folytatódik: Mi okból?
    Jézus egy-egy szerencsétlenség után, vagy betegséggel szembesült tanítványok kérdéseire úgy reagált, hogy nem azért beteg valaki, nem azért történt a szerencsétlenség, mert ezek az emberek bűnösebbek voltak másoknál....

    Az, hogy Isten miért hagy életben embereket, és miért hagy meghalni másokat az Isten szuverén döntésének következménye. Nem tudom a miértekre a választ. Ezt fel is vállalom. Azt tudom, hogy Isten döntései igazságosak és helyesek. Sokszor nem értem, néha később megértem, de ezt nem lehet mindenre ráhúzni, nem lehet univerzális választ találni rá. De ezzel így vagyunk minden emberi kapcsolatban. Ha a feleségem ma megkérem arra, hogy masszírozza meg a hátam itt és most, akkor lehet, hogy örömmel megteszi, de holnap már nem, mert pld lázas a gyerek, és vele foglalkozik, vagy neki is fáj a háta és szeretné, ha én kényeztetném... Nem lehet egyértelmű egyenleteket felállítani még a relatíve jól megismerhető emberi közegben sem felállítani, hát még Istennél.....

    Így JJános megtérése is hogy miért pont úgy történt, miért pont ez volt a belépője nem tudom...
    A múlt héten hallottam egy velem korabeli lelkésztől, hogy az ő megtérése úgy kezdődött, hogy beleszeretett egy hívő lányba, aki sokat beszélt Jézusról neki, és a végén azt vette észre, hogy Jézus sokkal jobban érdekli mint a lány... :)
    Megtért, lelkész lett,... jó lelkész, családja van, és a felesége nem az a lány, akibe anno beleszeretett, de szeretettel gondol rá.... Isten nagyon sokféleképpen szólít meg.... :)

    JJános sokat idézett hozzászólása szenvedélyes és elfogult, de nem gondolom, hogy néhány motívumától eltekintve személyeskedő lenne.
    Nincs jó véleménye arról a szellemi erőről, ami az igazi Dalai Lámát vezeti. Szerintem sem Isten Lelke vezeti őt, és itt a kétesélyes történetben ha nem az Isten Lelke van jelen, akkor az ellenségéé.

    Jézus mikor megkérdezte a tanítványait, hogy kinek mondják, akkor csak Péter vágta rá bátran, hogy ő Megváltónak mondja. Jézus azt felelte erre, hogy ezt Péternek Isten Lelke fedte fel....
    Elmúlik pár másodperc, és mikor Jézus az elkövetkező kereszthaláláról beszél és Péter teljesen érthető emberi reakcióval nem akarja ezt elfogadni és Jézust megfeddi a szavaiért, Jézus meglepőt mond Péternek: Távozz tőlem Sátán! És mindez azért, mert nem Isten szerint gondolkozik, és Jézust el akarja terelni a váltságtól....
    Nem Péter volt a Sátán, de Péteren keresztül kísértette Jézust...
    És ő Péter....aki a Lélek által nevezi Jézust Krisztusnak....
    A Dalai Láma az embereket tévútra vezeti. Emberileg lehet tisztelni, de Isten szemszögéből Isten munkáját rombolja.

    Nos ezt fogalmazta meg túlzó szenvedélyességgel JJános szvsz.

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6199 üzenetére

    Az eutanáziáról az én konkrét véleményem, hogy gyilkosság. Persze, ha az állatok eutanáziájáról van szó, akkor persze benne vagyok, ne szenvedjen feleslegesen egy kutya, vagy macska.

    2007-05-06 óta itt!

  • dabadab

    titán

    válasz bronin7 #6269 üzenetére

    Ez mondjuk nem annyira a vallasrol, mint a sima butasagrol szol.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz bronin7 #6271 üzenetére

    "Éppen arról, hogy a mai keresztények 90 %-a ezen szinten van!"

    Nem akarom semmilyen illuziodat lerombolni, de ez emberek (vallasossagtol fuggetlenul) 90%-a ezen a szinten van.

    DRM is theft

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6274 üzenetére

    Itt csak egy dolgot szeretnék az igaz kereszténység nevében leírni.
    1.Bugyuta kérdésekre bugyuta válaszok.
    2.Aki kereszténynek mondja magát, nem biztos, hogy olyan keresztény, akit Isten is annak fogad el.

    Az emberek, és keresztények 99 %-a téves úton közlekedik.

    2007-05-06 óta itt!

  • cucka

    addikt

    válasz bronin7 #6269 üzenetére

    A film amúgy kiváló, de a helyén kell kezelni. Egyáltalán nem célja a vallások tárgyilagos bemutatása, mivel már a címében is benne van, hogy arról szól, mennyire nevetséges dolgokban hisznek az emberek, ezt szeretné kifigurázni, és mindezt természetesen amerikai szemmel.
    Amúgy érdekes, hogy a két leginkább jófej interjúalanya a római katolikus egyháztól jön, pedig ugye arról az egyházról senkinek nem a jófejség jut elsőre az eszébe. :)

  • bronin7

    csendes tag

    válasz bronin7 #6935 üzenetére

    Bocsi, de ez még fontos:
    (az előző hozzászólás utolsó bekezdését ne vegyétek figyelembe, azt most írom le ide, ugyanis már nem tudtam időben módosítani a posztomat.)
    A hívők hisznek valamiben/valakiben, és úgy érzik hogy ettől a valamitől/valakitől megkaphatják az összes kérdésükre a választ, vagy legalább egy olyan élményt, aminek hatására nem fognak foglalkozni a félelmeikkel és a "kellemetlen" kérdésekkel...
    Ennyi.

    És még néhány kérdés a keresztényeknek:
    VALÓBAN számítani fog bármit ha eljön Jézus Krisztus ÚJRA?
    Érdemes erre várni? Vagy kell-e egyáltalán?

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6935 üzenetére

    A spagetti szörny azért született meg az emberi elmében, hogy nyilvánvalóvá tegye, hogy léteznek kitalált istenek... Ezzel nekem nem mond újat. Annak idején pld Mózesnél vagy később Illésnél szintén olyan kérdések jöttek elő, hogy a JAHVE egy a kitalált istenekből, mint pld a spagettiszörny, vagy valóságos Isten. Akkor sok embernek született megnyugtató válasz, amit le is írtak...
    De attól, hogy valaki kitalálta a spagetti szörnyet, még gondolom senki sem veszi komolyan, hogy logikailag bebizonyította, hogy nem létezik Isten...
    Egyszerűen egy olyan történet folytatásába kezdett, aminek az előzményei több ezer évesek....

    Lehet most önelégülten hátradőlni, hogy most jól megmondtuk a keresztényeknek, hogy több vallás is létezik, és csak egy belőle a kereszténység, de ezt eddigi is tudtam és szerintem a többiek is tudták. Nincs mit beismerni :)

    A Biblia könyvei is jórészt arról szólnak, hogy a Biblia Istene mellett világvallások léteznek...
    Nem gondolnám, hogy ennyire hülyének látszódunk a hozzászólásainkon keresztül, hogy ez ne jött volna át.

    A kérdés csupán az, hogy melyik vallás mutat helyes utat. Egyesek szerint egyik sem, mások szerint parciálisan mindegyik.... Én a kettő között hiszem. Egy, a sokból.
    Milyen szörnyű, hogy kirekesztőek a keresztények! :)
    De véleményem szerint, ha egyik vallás azt mondja, hogy A az igaz és nem a B, a másik azt, hogy a B az igaz és nem az A, akkor egyszerre nem lehet helyes mindkét állítás.
    De ez hosszú történet....

    A Biblia egy sima könyv, tele mítoszokkal, tanmesékkel és kész.

    Olvastad?

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6936 üzenetére

    A hívők hisznek valakiben, de nem ettől kapnak választ. Nekem nem kell hit ahhoz, hogy tudjam Isten létezik. Csak mert kijelentette magát nekem. Mert meglátogatott. Mert azt mondta nekem, hogy ne félj, mert én veled vagyok, és veled leszek minden nehéz helyzetben.

    Persze ettől még nekünk keresztényeknek is van problémánk, nekünk is vannak nehéz helyzeteink, de másképp oldjuk meg azokat, bízva a teremtőnk segítségében.
    És leírom, hogy valóban jön a segítség, valóban elhárulnak az akadályok, és létünk nagy részét béjében, és az Ő közelségében töltjük el.

    Ha Jézus újra eljön, akkor ítélni jön. Aki eddíg nem képes megtalálni az utat, vagy esetleg még jól szórakoznak keresztények kárára, azok koppani fognak.

    Érdemes, és kell várni Jézust, aki Úr, mert Ő a seregek Úra. Hatalmas, és erős Isten, és újjáteremti a földet, hogy mindaz a szenny, amit az emberiség felhalmozott semmivé legyen, és legyen egy olyan földgolóbis, amin lehet élni.

    Én hiszem, hogy nem lesz autó, repülő...és sorolhatnám. Egy békés nyugodt évezred közeledik anak, aki megtalálja a helyes utat.

    És aki még nem tudná, Jézus az az út, aki elvezet a Menybéli Atyához.
    Nincs más út. Aki mást mond, az hazug.
    Jézushoz pedig nem kell közbenjáró, mert minden ember szívét vizsgálja, és kopogtat. Aki beengedi, bemegy hozzá, és vele vacsorázik.

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6941 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ
    Sajnálom, hogy nem vált személyessé... bár ezt te vsz nem sajnálod :)
    Érdekes, hogy a megtérésem előtt én is olvastam a Bibliát. Megérintett Jézus személye, de nem értettem semmit az evangéliumból azon túl, hogy meghalt egy igaz ember...
    A megtérésem után ugyanaz az evangélium (Máté evangélium) egészen más volt... és azon csodálkozom, hogy az első olvasáskor miért nem érthettem.... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6935 üzenetére

    Nagyon rosszul látod!
    Én például a lámát nem tartom kereszténynek. Mert ő is csak egy vallás tagja.

    kymcoban látom azt, amit látni kell egy keresztényben. Érti, érzi, tudja a lényeget, és megéli, a keresztény életét.

    Egyénként pedig ez a vallás topic. Az ateisták idejönek, és rajtunk akarják köszörülni a nyelvüket. Leírtam mi az a minimum, amit elvárok ahhoz, hogy valamiről beszéljünk. Aki ezt nem tudja figyelembe venni, az menjen az ateisták topicjába, és ott fejtse ki áldásos tevékenységét. És ott mondja el a véleményét. Ott aztán nyugodtan sértegetheti a többi hasonló ateistát.
    Itt pedig, ha idejön, és átlépi a határt számoljon azzal, ha bánt, Isten ezt nem fogja büntetés nélkül hagyni. Nem kíváom senkinek, hogy Isten valakiben megítélje a gonoszságát.

    Nem vagyok hajlandó semmit beismerni, főleg, ha nem is kell.

    Innentől bármilyen fejtegetés, támadás ellenünk. Amit nem fogok tűrni. Ezért vagy eltünök, vagy másoknak kell innen eltünniük.

    Ajánlom olvasásra a 6926-os hsz.-t. Aki ezt nem tartja be, az máris indulhat az ateisták topickjába.
    Jól nézünk ki. Idejöttök, és azt gondoljátok, hogy majd ti ateisták el fogjátok nekünk mondani, hogy amit mi naponta megélünk, az semmi.
    Ez nálam azt jelenti, hogy hülyének néztek. Nem! Nem vagyok hülye!

    [ Szerkesztve ]

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #6945 üzenetére

    Nem rólad hiszem, mert a hsz. eleje szólt neked. A vége azoknak, akik nem tudnak vitázni, akiknek semmi sem szent, akik mernek mindent megengedni, de csak maguknak.

    Veled eddíg tudtam beszélni vitázni. Egy vita azt jelenti, hogy ütköztetjük érveinket. vagy esetleg tapasztalatainkat kicseréljük, vagy gondolatainkat megosztjuk.

    Az nem vita, hogy szerzünk egy röhögős délutánt a másik kárára.
    Nem akarok senkit senkivel ilyesztegetni, én csak egy valós veszélyre hívom fel azok figyelmét, akik Isten gyermekeit bántják. Nem kívánom senkinek, de én ismerem Istent.
    Nem fogja annyiban hagyni. Bár nem kívánom senkinek.

    Az nem vita, ami itt divatba jött, hogy csúfolnak minket, és röhögnek rajtunk, és bármit megengednek maguknak.
    Kell, hogy legyen moderálás. Én nem bántom a te ateista, vagy bármilyen voltodat, de ha átléped azt a szintet, ami engem mélységesen bánt, vagy sért, akkor ne gondold, hogy az úgy rendben van. A minimum az, hogy többet nem állok veled szóba.

    Kell, hogy legyen határ. Ha nincs, akkor nincsenek moderálási elvek. Akkor nincs értelme vitázni, beszélgetni, még egymást megszólítani sem. Szvsz.

    Leírom, ezek nagyrészt megint nem neked szólnak.

    2007-05-06 óta itt!

  • cucka

    addikt

    válasz bronin7 #6948 üzenetére

    Na, ez érdekes. Melyek azok a különbségek a vallások között, ami miatt a kereszténység komolyan vehető, más vallások viszont nem? Mondj már néhány olyan tulajdonságot, ami kiemeli a kereszténységek a többi vallás közül.

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6935 üzenetére

    Tudod mit jelent a hit fogalma?
    Tulajdonképpen amit írtál, azzal azt kifogásolod, hogy hiszünk valamiben. Tudjuk, hogy ez egy vallás, és vannak más vallások is. De ezt fogadjuk el igaznak. Kizárólagosan. Nem lehet egyszerre több különböző hitem. A hit attól hit, hogy elhiszem.

    Szerinted hogyan kéne hinni? Úgy, hogy van egy hitem, de igazából nem is hiszem el, amiben hiszek? Ezt nem érzed ellentmondásosnak?

    "Tévedtek." Te csak hiszed, hogy tévedünk. Ugyanúgy hiszel dolgokat és dolgokban.

    Mégis, miért fáj neked, hogy én pl. hiszek Istenben, és a spagettiszörnyet pedig iditaságnak tartom? Ez miért frusztrál téged és másokat?

    Vagy miért kéne ugyanolyan érvényesnek tartanom minden vallást?

    Te ugyanolyannak tartod a vallásokat? Miért is? Mert egyikben sem hiszel. Azt hiszed, hogy mindegyik tévedés/mese, stb. Tehát te ebben hiszel, és ezt hitelesebbnek véled az összes többinél. Ezért tudod a vallásokat egyformán - de alacsonyabb rendűként - kezelni.

    "Nem szégyen azt beismerni, hogy "Én is csak egy vallás hívője vagyok."
    vagy "Nem több az én vallásom semmivel a másikénál semmivel."
    Azt hiszitek, hogy ettől ti kevesebbek lesztek?
    Hogy már senki nem venne komolyan titeket?
    Mert akkor már nem lennétek annyira különlegesek?
    Ha már csak egy átlagos ember lennél a többi vallás hívői közül?"

    Nem, én Istenben hiszek, és vallásos vagyok, de nem a vallásban hiszek.

    A vallásom nem tudom, hogy több-e, de én hiszek valamiben, tehát igaznak gondolom, és ezért ami nem úgy van, azt nem gondolom igaznak. Fura, hogy ezen fennakadsz, pedig te is így működsz, és a saját életedből is ezernyi ilyen példát találnál.

    A többi kérdésed meg a te sajátos belső nézőpontodból ered. Ezek a te kérdéseid, problémáid, bennem fel sem merült, hogy több, vagy kevesebb vagyok-e azért, mert valamit valahogy hiszek.

    Attól sem félek, hogy komolyan vesznek-e. Ezek nagyon furcsa kérdések. Nem azért hiszek, és nem azért vélem igaznak amit hiszek ,hogy más emberek komolyan vegyenek.

    A különlegességre sem feltétlen a vallásom által vágyom, megint csak fura, hogy ezt a vallással hozod összefüggésbe. Ezek a kérdéseid inkább rólad árulkodnak.

    Minden ember különleges valamilyen módon. És nem hiszem, hogy a tömegből egy olyan vallás követőjeként próbálnék kitűnni, amit másik 1mrd ember is tesz. Lennék inkább buddhista, vagy hindu, vagy valami szekta tagja. Vagy kirívóan öltözködnék.

    Isten létezik, istenek nem léteznek. Én ebben hiszek. Te valami másban, például abban, hogy Isten sem létezik. Neked jó, hogy nincs különbség Isten és spagettiszörny között, mert TE nem hiszel Istenben. Az egész amit írtál, magadról szól. Tanulságos.

    Sok belső vívódásod és problémád van, no meg letisztázatlan kérdések. Ebben nem tudok segíteni, szépen magadnak kell megoldani ezeket. Pár év múlva már eszedbe se fog jutni, hogy ilyen kérdéseket tegyél fel. Egyszerűen cikinek fogod érezni.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6941 üzenetére

    És miért gondolod, hogy közelebb vagy az igazsághoz a Bibliával kapcsolatban, mint pl. azok, akik hisznek?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6956 üzenetére

    "Nem lehet hogy pont ez a hit zárja el az igazsághoz vezető utat? :U "

    Ezt akkor te is magadtól :U

    Annyit még, hogy az igazságot megtudni nem fogjuk tudni. Így csak a hit marad. Nekem ez működik, jól működik.

    De talán kezded kapisgálni, hogy egyszerre neked és nekem nem lehet igazunk. Nem mondhatom azt ,hogy te is és én is jól gondoljuk, és ugyanannyira igaz a te hited, mint az enyém. Te azt gondolod, neked van igazad, és én tévedek.

    Mégis, mikor a keresztények és más vallások összefüggéseit nézed, pont ez az, ami zavar, hogy miért érezzük a mi hitünket kitüntetettnek, vagy igazabbnak másokénál. Pedig te is pont ezt teszed, már a Bibliával kapcsolatban is.

    Azt kell felismerned, hogy ebben semmi rossz nincs. Ez a hit, a hit ilyen, hogy amiben hiszek arról elhiszem, hogy az úgy van, ettől hit. Tovább hadd ne magyarázzam.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6959 üzenetére

    Én miért tartom attól többre magam, ha azt állítom, hogy Isten létezik, de istenek nem léteznek? Nem én vagyok az igazabb, hanem az, amiben hiszek. Az út jobb, amin járok, az utam az ,ami jó irányba visz, nem én vagyok a jobb. Semmi felsőbbrendűség érzés nincs ebben. Fura, és nem te vagy az egyedüli, aki ezt ilyen felsőbbrendűsködésnek gondolja.

    Másnak megfelelni? A hit egy kezdetleges szintjén valóban erről van még szó. Külső szabályok, előírások, törvények. Ha egy kicsit foglalkozol a hiteddel és önmagaddal, gyorsan rájössz, hogy nem a megfelelés a cél, nem egy hatalmas bíró önkényes törvényeinek betartása a fő feladat. Azt hittem, ez számodra is világos. Egész máshonnan fúj a szél. De így nem is tudom, honnan kezdjem magyarázni neked ezt az egészet. Így teljesen érthető már, miért ilyen kérdéseket írsz, és miért vannak fenntartásaid.

    "Te csak azt hiszed, hogy megtaláltad a választ, pedig csak áthelyezted a felelősséget másra. Ez esetben Istenre."

    Szó sincs ilyesmiről. Azaz szó lehet, a hit egy korai fázisában.

    Kezdem látni, hogy itt a hívők vs. nem hívők ellentét valójában nem is e két csoport között zajlik. Nem a nemhívőséged miatt mondasz ilyeneket. Nem csak a hitnek van korai fázisa. Ugyanígy egy hitetlen is tartózkodhat az önismeret korai fázisában. Vagy a hívők ismeretének korai fázisában, ami által csak a korai hitfázisokat ismeri, ebből von le következtetéseket. Az összes eddigi kérdésed és állításod ezt támasztja alá.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6960 üzenetére

    Mondta valaki, hogy higgy már Istenben? Melyikünk tukmálta rád a hitét?
    És ha valaki rád tukmálja, akkor abból lehet általánosítani, hogy a keresztények tukmálnak?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6964 üzenetére

    Akkor nem tudom, mi vagyok.
    Van élő istenkapcsolatom. Bízom Istenben, és igyekszem Krisztust követni. Hogy emellett, vagy ezzel együtt milyen ember vagyok, az nem feltétlenül függ össze.

    Ha viszont tényleg keresztény vagyok, akkor neked kell megváltoztatnod a keresztényekre alkalmazott skatulyádat. Mert repedezik ,szakad és törik.

    Nem tudom, miből vonsz le következtetéseket, de a kérdéseid és állításaid erről árulkodnak. A másnak megfelelés és a felelősség kérdése nagyon erre mutat.

    Lehet, hogy találkoztál más szintjeivel a hitnek, de ha azokat jobban ismernéd, nem tetted volna fel ezeket a kérdéseket/nem állítottál volna ilyeneket. Tehát vagy csak poénból kérdezted, vagy mer tényleg így látod/kiváncsi vagy rá, ami szintén azt támasztja alá, hogy a hitnek bizonyos szintjeit (nem biztos, hogy csak a hitről van itt szó) nem ismered.

    Azért az pozitív dolog, hogy az én kereszténységem nem attól függ, hogy ki mit gondol ezzel kapcsolatban. De legalább valamiben egyetértesz JJános fórumtársunkkal.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6966 üzenetére

    Nem is ismered a hitem, honnan tudhatnád hát, hogy miket mixeltem össze.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #6994 üzenetére

    Az Ó-, vagy az Újszövetség Istenéről beszélsz? Egészen más istenkép tárul elénk az evangéliumokat olvasva.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6994 üzenetére

    Számomra is elfogadhatatlan, hogy a Bibliai Isten és a világmindenséget teremtő Isten ugyanaz legyen. Hihetetlen szakadék tátong a Bibliai "emberi" Isten és a világmindenséget létrehozó mindentudó Isten között.
    Az előbbi indulatos, bosszúálló és borzasztóan érzékeny arra, hogy csakis őt imádják.
    Míg az utóbbi ilyen egyszeri emberi dolgokkal nem foglalkozik, figyeli a világmindenséget és kész.

    Egyik Isten sem valóságos isten... önmagában.
    Isten nem távolról szemlélődő isten és nem is az imádására és hatalmának méltatására érzékeny isten.

    Ha Jákob történetét nézzük, nem olyan Istent látunk, aki elvárja Jákobtól a tökéletes tiszteletadást, a bűntelenséget, a tökéletességet... mégis ott van mellette, mégis megsegíti, nagy néppé teszi. Ez akkor melyik istened? Egyik sem... mert nem roppantja össze Jákobot, mikor csalással megszerzi az atyai áldást... mikor furfanggal magának nagy nyájat akar keríteni.... De beleavatkozik Jákob életébe többször is... Nem szemlélődik de nem is bosszúálló...
    És hasonlóan kiemelhető sok ószövetségi személy... Mózestől, Sámsonig, Illéstől Jónásig...
    És ha az újszövetséget nézem, akkor Jézus melyik csodájában jön elő, hogy Isten szemlélődő és nem avatkozik bele a világ történéseibe? Vagy amikor Zákeust hívja, a parázna asszonyt, amikor a latorral beszél a kereszten akkor tűnik bosszúállónak az Isten, aki megfizet annak, aki nem tiszteli őt?

    Szerintem egy az Isten akinek nagyon gazdag és sokrétű a személyisége. Gyűlöli a bűnt, de lehajol a bűnös emberhez. Szeretné vezetni az embert, de engedi, hogy az ember elforduljon tőle... a következményeivel....

    www.refujvaros.hu

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bronin7 #6936 üzenetére

    "VALÓBAN számítani fog bármit ha eljön Jézus Krisztus ÚJRA?
    Érdemes erre várni? Vagy kell-e egyáltalán?"

    Már járt itt. Sőt még jónéhány másik próféta. Oszd be. :DDD

    (#6944) JJános:

    Te pedig léci ne menj neki mindenkinek, aki idejön és kérdése van. Akik idejönnek nem véletlenül teszik. Azért mert érdekli őket a téma.
    Én továbbra is tartom hogy igazi ateista be sem teszi ide a lábát.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bronin7 #6959 üzenetére

    "Hinni mindenkinek kell valamiben, anélkül nem lehet élni."
    Igen így van. Viszont nagyon nem mindegy, hogy miben hiszel. Nem érdemes pótlékokat rágcsálni.

    "Én legalább fel merem tenni a kérdéseket, s bevállalom hogy nem tudok mindegyikre választ találni."

    Tedd fel akkor a kérdéseket.

    "Most nem konkrétan rád gondolok, hanem általában a hívőkre."

    Úooomg. Azt ugye tudod, hogy te is hívő vagy, tehát magadra is érted ezt? :DD

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #7030 üzenetére

    A fejlődés esélye is attól az Istentől van, aki teremtette a világot. Isten azt szeretné, hogy a teremtésből mindenki Őt lássa meg. És aki menni akar Őhozzá, az mehet.

    Tudom, neked ez így elfogadhatatlan, de az igazság ez.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz bronin7 #7032 üzenetére

    A százfajta egyház, szekta nem az Istenkép miatt alakult ki.
    Egyszer már leírtam. A gonosz itt van a földön, és az a szándéka, hogy Istentől a felekezeteket, és híveket elfordítsa. Ezt láthatjuk, hogy nagy mértékben sikerrel teszi.

    De eljön majd a nap, amikor Isten szól, hogy ebből fussanak ki.

    Az igazi hívők ebbe a csapdába nem, vagy csak kismértékben esnek bele, és azt is időben észreveszik.

    Vannak egyházak, akik megengednek olyant is, amit Isten nem engedett meg, de a bibliában Pál levelei között sok ilyen dolog tetten érhető.

    Gondolom az ateizmus a gonosz létezését sem hiszi el. És a gonosznak ez az egyik fő célja.

    [ Szerkesztve ]

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7032 üzenetére

    Azt gondolom, hogy egy kicsit csúsztattál ezzel a mondatoddal: Tényleg nincs gondja egy hívőnek sem az Istenképpel, csak véletlenül alakult ki százfajta gyülekezet, szekta, egyház... Persze amelyek mindegyike azt mondja, hogy csak ő ismeri Istent a megfelelő módon, a többiek gondolkoznak tévesen.
    Nálunk nagyon jó a kapcsolat a teljes evangéliumi keresztények, baptisták, reformátusok, görög katolikusok között...
    Nekem soha nem volt gondom más keresztényekkel csak azért mert más felekezetben vannak... nem hinném, hogy ez akkora probléma lenne a ker. egyházakban.
    Aki Krisztust megváltónak vallja és Úrnak, azzal nincs gond. Az igaz Isten kérdése nem a templom formájában, a liturgiában és a keresztelési szokásokban van... amik eltérnek, nüanszok... :)
    Én úgy gondolom, hogy itt szépen csúsztattál... vagy félreértettél valamit....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7035 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy szervezetileg kell megszervezni Isten Egyházát. Ezt a Szentlélek megszervezi. Nem hiszek a megalomán dolgokban. Az Isten népét tizenkét törzsben szervezte meg. Anno fontos volt az emberléptékű közösség, ami laza kapcsolatban van a többivel. Nem Isten akarata volt a hierarchikus királyság létrejötte...
    És most is a kisebb közösségeken, gyülekezetekben van a kereszténység lényege. Itt viszont van szerepe mindenkinek abban, hogy hogyan hirdetik Isten igéjét, és hogy hogyan élik meg a hitüket.
    Én nem gondolom, hogy ördögtől való a sok felekezet... a szembenállásaik már igen....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #7037 üzenetére

    Akik Jézust nem vallják megváltó Uruknak, nem keresztények...
    (Egyébként az általam ismert településeken főleg a protestáns, neoprotestáns vonalon jó kapcsolat van)
    Egyébként nem az szokott lenni a gond a felekezetek között, hogy a te Istened és az én Istenem nem a mi Istenünk, sokkal inkább az, hogy ez a liturgiai elem, meg az a keresztelési gyakorlat nem Istentől való stb...
    Eseteleg még az, hogy te meg te elhalásztad a híveinket...
    De ezek nem lényegesek...
    A Mennyek országában nem lesznek reformátusok, hitgyülisek, baptisták..... csak olyan emberek lesznek, akiket megváltott Jézus és ezt elfogadták.

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7047 üzenetére

    Jó összehasonlítás, csak nem érted. Épp a lényeg az, hogy mi Istenről beszélünk. És már az emberek megismerésekor sem tudjuk elérni a 100%-os megismerést. Pedig a másik ember ugyanebben a világban van, érvényesek rá a szavaink.

    Egy vers is szólhat Istenről, ilyenek vannak a Bibliában is. Mit akarsz vele mondani? Számodra nem több a Biblia egy verseskötetnél. Számomra több. Szeretnél meggyőzni az ellenkezőjéről? Mit szeretnél? Tisztázd.

    Teljesen megérteni nem lehet. Megismerni meg lehet, csak nem 100%-osan. És törekedni kell a minél jobb megismerésre. Az ember a barátait, vagy feleségét is igyekszik minél jobban megismerni, pedig még őt sem fogja teljesen ismerni. Akkor értelmetlen lenne törekedni erre?

    A Biblia nekünk, embereknek szól. Miért kéne bármilyen más fajról is szólnia? Főleg földönkívüliekről. És igen, nagyon fontosak vagyunk Isten számára. Hiába lenne leírva, hogy a nyulak milyen fontosak Isten számára, a nyulak ezzel nem tudnának mit kezdeni, mert nem tudnak olvasni. bár lehet, hogy helyreállna a lelki békéd.

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7053 üzenetére

    "Bocs, de egy ember megismerése azért nem ennyire bonyolult, mint egy mindenható, örökéletű és végtelen hatalmú lényé... Remélem, hogy azért ezzel tisztában vagy."

    Szuper, épp ezt próbáltam én is mondani ;)

    Én sehol nem találkoztam olyan kijelentéssel a Bibliában, miszerint az emberi fajhoz hasonlóan nem szeret Isten földön kívüli fajokat. Te hol olvastad ezt?

    Amikor a Bibliát emlegeted, akkor melyik részéről beszélsz? Vannak benne bölcsességek, énekek, történetek, és van az Új szövetség, ahol Jézus kifejezetten az Atyáról beszél, mint akit az Atya küldött.

    A Biblia nem egy egységes könyv, amit a neve is sugall, az, hogy a Bibliában könyvek vannak tehát nem egyetlen könyv. Az üzenetét tekintve szoros összefüggés van a könyvek között, de mindegyik könyv mást mond el, és éles különbség vanaz ó és az újszövetség között.

    Számodra nem több a Biblia más könyveknél. Szeretnéd másra is rákényszeríteni ezt a vélekedést, vagy egyszerűen lenézed azt, aki másképp gondolja? Ha egyik sem, akkor merre menjen tovább a vita? Én elfogadom, hogy neked semmit nem jelent, te pedig azt, hogy nekem igenis jelent. Ha ezt elfogadtuk, akkor hogyan tovább?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7055 üzenetére

    Kérlek mondd el akkor, hogy miért kéne olyan fajoknak szerepelnie a Bibliában, akiket nem ismerünk, és nem ezen a Földön élnek? Csak a te értelmezésedben ha nincs szó róluk, akkor már ki is vannak zárva. Mi alapján gondolod ezt? Én nem tudom, hogy léteznek-e, és ha igen, akkor Isten mit gondol róluk. Ha léteznek, akkor az ő teremtményei, és nyilván őket is szereti.

    Mit szeretnél? Ezt kérdezem. Muszáj mindig védekezned, és támadnod? Mi a célod azzal, amit leírsz? Mert nem tűnsz valóban kíváncsinak, van egy megingathatatlannak tűnő nézőpontod és világképed, és nem mutatod jelét annak, hogy változni szeretnél. Tehát nem valós kíváncsiság az oka. Meggyőzés? Ezen kicsit megsértődtél, tehát nem is meggyőzni akarsz másokat. Akkor mi lehet a célod, mi az oka annak, hogy ide írogatsz?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz bronin7 #7057 üzenetére

    Mintha állítottam volna, hogy van utalás. Szerintem nincs utalás rájuk. Sokmillió földi élőlény fajra sincs utalás. A Biblia az ember és az Isten kapcsolatáról szól, nem a számítógépek működéséről, vagy a közgazdaságtan alapvetéseiről. És igen, a földönkívüliek is kimaradtak belőle. Mert nem képezik tárgyát, és nem is kell, hogy azt képezzék. Ha vannak értelmes földönkívüliek szabad akarattal, stb, akkor lehet, hogy őket is megszólította Isten. Ez egyébként így már izgalmas, hogy a megváltó járt-e ott is, szükség volt-e ott rá, stb. Amíg nem találkozunk velük, maradnak a találgatások.

    "Akkor mit csináljak szerinted? :F" Szerintem válaszolj. És ne érezz mindent támadásnak, amire védekezni kell.

    Ki mondta, hogy változni szeretnék? :P Nem tudom, miért mondta volna bárki? Ez értelmetlen kérdés volt tőled, főleg, hogy egy olyan állításom után kérdezted, ami épp azt mondta ki, hogy nem szeretnél változni. Miért kellett volna bárkinek is mondania, hogy szeretnél változni?

    Te komolyan itt akarsz meggyőzni másokat? Szerinted ki fog itt a te szavaidra hirtelen "Dalai Láma" féle keresztény lenni?
    Most én is visszakérdezzek, hogy ki mondta, hogy meg akarok győzni másokat?

    De ha már elemezgetünk: az első mondatod egy színlelt kérdés. A második már a kérdésre adott esetleges válasz birtokában kérdez. Úgy állítva be engem, mintha célom lenne a meggyőzés.

    Bizonyos dolgokról valóban szeretnék meggyőzni egyeseket, vagy legalább elgondolkodtatni őket (pl. hogy hit és tudomány nem egymás ellenségei, és nem kell egyiket megcáfolni a másik igazához, stb.). Téríteni nem áll szándékomban. Még ha így is próbálsz most beállítani. Valószínűleg az előző hozzászólásomat értetted félre.

    Baj ez a fajta gondolkodás? Most kérdezzem meg, hogy mondta ezt valaki, hogy baj? Egy kérdést tettem fel, és "rossz" válaszért nem jár pofon.

    Kértem én ilyeneket itt? :U Most komolyan nem emlékszel arra, hogy kértél-e, vagy sem?

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Új hozzászólás Aktív témák