Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz EmberXY #202 üzenetére

    Mert annál vagyok előfizetve, tőle várnám, hogy a telefonszámom tényleg az én telefonszámom legyen, a nyomozás bármilyen csaló után nem az én feladatom és hatásköröm, és nyilván eszközeim sincsenek hozzá.

    A te telefonszámod, de valaki ezt a számot használja. Ha pl. én egy csaló lennék és a környéket teleragasztom hirdetésekkel, ahol a te számodat adom meg, akkor erről a mobilszolgáltató tehet, őt kell keresni? Nem, semmi köze hozzá! Ilyenkor a nyilvános kamerákat üzemeltető céget kell keresni, akinél a videófelvételeken ott a bizonyíték, hogy ki élt vissza a számoddal, ki ragasztgatta ki a hirdetéseket nyilvános helyekre.

    Nézzünk egy példát. A csaló XY voip szolgáltatót használja. A szám, amivel visszaél egy Telekomos szám, amit felhív az XY voip szolgáltatóval az egy Yetteles szám. Ilyenkor a Yettelhez fut be a hívás, neki van lehetősége visszanyomozni, hogy honnan is jön a hívás. A Telekom hálózatát még csak nem is érintette a hívás, az ő infarstruktúráján egy bit nem ment át, mert a kapcsolat a XY voip szolgáltató és a Yettel között jött létre. A Telekom szerinted ilyenkor mit tud tenni? Ha mondjuk nem te lennél az áldozat, akinek a számával visszaéltek, hanem a Telekom munkatársa, aki ezt az ügyet megkapta, akkor mit tennél?

    De majd megérted, ha a te számod is bekerül a kalapba.

    Én magam tettem a kalapba, mert a voip szolgáltatómnál ezt állítottam be, bár én legálisan, saját érdekből hamisítottam a saját számomat, hogy olcsóbban (reális áron) tudjak telefonálni kikerülve a saját (drága) mobilszolgáltatómat, ahol pont az a cél, hogy ne is tudjon a hívásról, ne tudjon lépni ellene, hogy egy olcsóbb megoldást használok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák