Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    válasz ubyegon2 #34016 üzenetére

    Mert pl. LVM-et használ. Fedora-n van egy /boot a maradék LVM, és azon belül van létrehozva az /, /home, és swap partíció. Talán a titkosított rendszer telepítés is úgy csinálja, hogy külön /boot, és a /, + a többi partíció már titkosítva van.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • sonar

    addikt

    válasz ubyegon2 #34016 üzenetére

    A kérdésben érzek némi iróniát.
    A kezdő usernek nem biztos, hogy előnyére válik. Lehet, hogy a linux sem..., Kérdés, hogy nyitott-e a tanulásra, kísérletezésre és a megszerzett tapasztalatok alapján el tudja majd dönteni, hogy neki mi a jó.
    Amit én hiányolok újabban a sok sok hsz-ből, hogy a téma nincs körüljárva, el van döntve, hogy xy kezdő és ne is csinálja másképpen, de a topicot mások is olvassák akik néha ötletet merítenek egy egy jó hsz-ből (jó magam is így vagyok ezzel). Vagy csak tágul a világ, hogy tudnak róla, hogy lehet másképpen is.

    Egyébként, én a következők miatt szoktam külön szedni:
    #1 - ha fontos a biztonság akkor fstab-ban read only-ra van csatolva. Ez miatt nem tudnak neki könnyen minden hülyeséggel odacseszni. Természetesen ha frissíteni kell akkor újra kell csatolni. De sok helyen "unattended" frissítést szoktam beállítani, mert maguktól még arra is lusták, hogy kattintsanak párat...
    #2 - legacy rendszerre is tudsz gpt particiót csinálni
    #3 - a további szeparálással elérhető, hogy ha elfogy a hely akkor is el tud indulni a rendszer
    #4 - mert én így szeretem :B
    btw - Mint-nél (is) én manuálisan szoktam megadni, hogy mit hova csatoljon és még egyszer sem volt problémám vele. így
    /boot
    /boot/efi
    /
    /home

    [ Szerkesztve ]

    A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

Új hozzászólás Aktív témák