Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lami66
    addikt

    Ha akarnának, akkor tudnának, és 1-2 generáció után jót is tudnának, csak szerintem a jelen technológia szinten akkor nem maradna hely az akkumulátornak, meg a 10 kamerának egy jó helyett, de hát ez van, ilyen világot élünk. A gyártók határozzák meg a trendeket, lásd az autóiparban a SUV-k elterjedése... Én az elmúlt három évben eléggé kiábrándultam mindkettőből...

    Szerintem amúgy az Amerikai Kiskezű Emberek Alapítványának kéne beperelnie az összes mobilgyártót és akkor majd lennének újra normális színvonalú és kezelhető méretű mobiltelefonok is a kínálatban. Talán.

    A TV iparban kezdenek erre ráérezni, most már szállingóznak a 42"-os OLED TV-k is a kínálatba, mert az emberek is kezdenek rájönni, hogy a panelba, meg a hálószobába nem kell és nem fér el a 65+%, de a minőségre azért esetleg lenne igény...

    Az Amerikai Kiskezű Emberek Alapítványa minden évben megveszi (megkapja) a legújabb iPhone telefonját, azzal elmegy Malibura nyaralni és szarik a nagy droidokra. De miért az amcsik pereljenek, ha neked európában nem tetszik a helyzet? Szervezz a neten kiskezű közösséget, tüntessetek, piknikezzetek a 9 lyukú hídon, szerezzetek jó ügyvédeket, és pereljetek ti.

  • Pacee87
    aktív tag

    Ha akarnának, akkor tudnának, és 1-2 generáció után jót is tudnának, csak szerintem a jelen technológia szinten akkor nem maradna hely az akkumulátornak, meg a 10 kamerának egy jó helyett, de hát ez van, ilyen világot élünk. A gyártók határozzák meg a trendeket, lásd az autóiparban a SUV-k elterjedése... Én az elmúlt három évben eléggé kiábrándultam mindkettőből...

    Szerintem amúgy az Amerikai Kiskezű Emberek Alapítványának kéne beperelnie az összes mobilgyártót és akkor majd lennének újra normális színvonalú és kezelhető méretű mobiltelefonok is a kínálatban. Talán.

    A TV iparban kezdenek erre ráérezni, most már szállingóznak a 42"-os OLED TV-k is a kínálatba, mert az emberek is kezdenek rájönni, hogy a panelba, meg a hálószobába nem kell és nem fér el a 65+%, de a minőségre azért esetleg lenne igény...

    % helyett " természetesen, csak már nem engedett szerkeszteni.

  • Pacee87
    aktív tag

    Olyan nem tud csinalni egyik gyarto sem, h a 6.5" gyari kijelzot osszetoljam 5-5.5"-ra?!

    Ha akarnának, akkor tudnának, és 1-2 generáció után jót is tudnának, csak szerintem a jelen technológia szinten akkor nem maradna hely az akkumulátornak, meg a 10 kamerának egy jó helyett, de hát ez van, ilyen világot élünk. A gyártók határozzák meg a trendeket, lásd az autóiparban a SUV-k elterjedése... Én az elmúlt három évben eléggé kiábrándultam mindkettőből...

    Szerintem amúgy az Amerikai Kiskezű Emberek Alapítványának kéne beperelnie az összes mobilgyártót és akkor majd lennének újra normális színvonalú és kezelhető méretű mobiltelefonok is a kínálatban. Talán.

    A TV iparban kezdenek erre ráérezni, most már szállingóznak a 42"-os OLED TV-k is a kínálatba, mert az emberek is kezdenek rájönni, hogy a panelba, meg a hálószobába nem kell és nem fér el a 65+%, de a minőségre azért esetleg lenne igény...

  • mutyuru
    aktív tag

    Olyan nem tud csinalni egyik gyarto sem, h a 6.5" gyari kijelzot osszetoljam 5-5.5"-ra?!

  • klaya86
    őstag

    Nah akkor hol is folytassam :D

    Egyreszt ennel eleg sok atlag embernel fellelheto mobil kisebb, pl. i13 mini/sima/pro, S22 (de meg az S22+ is), Xiaomi 12(X). Ezek nagy esellyel vekonyabbak es konnyebbek is.

    nah végigmentem a cégben, hogy ki mist használ. A legkisebb mobil 160mm-nél nagyobb magasságú. Ez már minden, csak nem zsebbarát. Tudom, mert van egy Oneplus 7T Pro-m is, ami 162mm magasságú. De gyorsan a családban levő mobilokat is beleveszem: Redmi Note 9 és 10. Mindkettő 160 felett van (162mm, 160,46mm). Szal az hogy az átlag embernek kis mobilja van, bocsi, de ez kompletten hazugság. És akkor nem beszéltem arról, hogy ha az 1-es villamoson végignézek akkor még a középsulisok is NAGY iphone-al roghangálnak, nem mini-vel. Mini-t már ezeréve nem láttam.

    Szoval ez a telo eleve batar nagy osszehajtva, cserebe pl. filmezeshez, YouTube-hoz semmit nem tud hozzaadni szetcsusztatva, mert tovabbra is fektetve eri meg rajta filmet/videot nezni. Attol meg, mert ez a hajtogatos telefonoknal is fennallhat, attol meg ez hatrany.

    Bocsika, össze-vissza beszélsz. A legelső kommentedben a hajtogatósakkal hasonlítottad össze, hogy sehogy nem jó a kijelző, plusz a hátrányokat hozza magával. Erre most meg közlöd, hogy jah, a hajtogatós se jó erre. Amúgy csak közlöm, hogy a tabletek sem szélesvásznúak, tehát azokon sem lehet "veszteségmentesen" tvzni, mozizni, szal még mindig olyat fikázol, ami máshol is fennáll a tv kivételével...

    Milyen hatranyokra gondolok? Serulekeny a kijelzoje, varhatoan vastagabb es nehezebb egy atlag telonal es tuti fix, hogy nem hozza azt akksiban, amit egy hasonlo meretu nem hajtogatos/csusztatgatos mobil hozna. Ugyanis a csusztatast lehetove tevo hardvernek valahol el kell fernie... Ja, meg ezek altalaban dragak is.

    Mert a sima mobilok kijelzője nem sérülékeny mi? Nyilván poénból vannak az üvegfóliák, zselés fóliák, nanobevonatok, ugye? Vastagabb lesz egy átlag telónál. Ennek két oka van, ha gondolkoznál: 1. ez első generációs lesz 2. az átlag teló azért olyan veszettül vékony (ami hátrány, mert szarabb megfogni...), mert az akksi se nagyon benne. Én ezt nem nevezném a sima mobilok esetében előnynek. Honnan tudod, hogy számottevően nehezebb? Honnan tudod mennyit bír az akksija? Használtad már? Vagy csak megmondod a tutit?
    Nem mondod hogy drágább lesz egy átlagmobilnál, mikor jóval fejlettebb technológiát használ? Fúú. Ez nagyon meglepő volt :D

    Jelenleg amennyivel nagyobb szetcsusztatva a kijelzo, azert szamomra nem eri meg bevallalnom az osszes szetcsusztathatosaggal jaro hatranyt. Es igenis van hatranya, ha tetszik, ha nem.

    Neked semmilyen módon nem vállalható be. Egyrészt megint a szétcsúsztathatóságból fakadó hátrányról beszélsz, mikor fingod nincs hogy a mechanika hogy működik, hogy a hajlítható oled hogyan épül fel, és egyáltalán nem volt még a kezedben sem, nem hogy huzamosabb ideig, de 1mp-re sem, de te már tudod hogy milyen hátrányok vannak.
    Igazi zseni vagy. Öröm, hogy tech dolgokhoz tszel értékes hozzászólásokat.

    Részemről ennyi, mert az ilyen okos tóbiásokból akik fotelból beszélnek olyan technológiáról amiről fogalmuk sincs már lassan Dunát lehetne rekeszteni.

    Nekem elfért az összes zsebemben a 162mm magas telefonom. És nem zavart. Akkor az mondható számomra zsebbarátnak? Vagy hol találok arról infót, hogy az általad 160 mm mérethatár a zsebbarát méret hivatalos megnevezése/értelmezése. Maximum ilyen a te fejedben létezik. Nálam tök jól elfér zsebben a 160-162mm-es magasság,másnál a 165 se gáz,valaki meg már 155-nél is neccesnek érzi a zsebben való tárolást. Mielőtt mást osztassz, azért gondold már egyszer végig, mielőtt leírod a faxságot.

  • *Mukeey*
    addikt

    Azért ez a koncepciò egy kicsit még reszelgetve nagyon odaverne. Ez a jò út, ha már mindenképp hajtogathatò/kihúzhatò mobil kell a népnek.

  • Shyciii
    veterán

    Hu, jol erzem, hogy kisse ingerult voltal amikor ezt irtad? :U
    Hol is kezdjem?

    Egyreszt ennel eleg sok atlag embernel fellelheto mobil kisebb, pl. i13 mini/sima/pro, S22 (de meg az S22+ is), Xiaomi 12(X). Ezek nagy esellyel vekonyabbak es konnyebbek is.
    Az i13Pro/S22 siman feleferne a zsebembe, ez meg nem. Ez nem hablaty, hanem puszta teny, ami sokaknak szamit.

    Szoval ez a telo eleve batar nagy osszehajtva, cserebe pl. filmezeshez, YouTube-hoz semmit nem tud hozzaadni szetcsusztatva, mert tovabbra is fektetve eri meg rajta filmet/videot nezni. Attol meg, mert ez a hajtogatos telefonoknal is fennallhat, attol meg ez hatrany. Ha szelesebbre lehetne szetcsusztatni, hogy a kijelzo szelesebb legyen, mint amilyen magas, megerne rajta szetnyitva filmezni.

    Milyen hatranyokra gondolok? Serulekeny a kijelzoje, varhatoan vastagabb es nehezebb egy atlag telonal es tuti fix, hogy nem hozza azt akksiban, amit egy hasonlo meretu nem hajtogatos/csusztatgatos mobil hozna. Ugyanis a csusztatast lehetove tevo hardvernek valahol el kell fernie... Ja, meg ezek altalaban dragak is.

    Jelenleg amennyivel nagyobb szetcsusztatva a kijelzo, azert szamomra nem eri meg bevallalnom az osszes szetcsusztathatosaggal jaro hatranyt. Es igenis van hatranya, ha tetszik, ha nem. Ha sikerul majd egyszer megoldani, hogy ezek a mobilok osszecsusztatva ennel kisebbek legyenek, szetcsusztatva meg nagyobb aranyu legyen a novekedes, majd akkor erdekesebb lehet ez.

    Nah akkor hol is folytassam :D

    Egyreszt ennel eleg sok atlag embernel fellelheto mobil kisebb, pl. i13 mini/sima/pro, S22 (de meg az S22+ is), Xiaomi 12(X). Ezek nagy esellyel vekonyabbak es konnyebbek is.

    nah végigmentem a cégben, hogy ki mist használ. A legkisebb mobil 160mm-nél nagyobb magasságú. Ez már minden, csak nem zsebbarát. Tudom, mert van egy Oneplus 7T Pro-m is, ami 162mm magasságú. De gyorsan a családban levő mobilokat is beleveszem: Redmi Note 9 és 10. Mindkettő 160 felett van (162mm, 160,46mm). Szal az hogy az átlag embernek kis mobilja van, bocsi, de ez kompletten hazugság. És akkor nem beszéltem arról, hogy ha az 1-es villamoson végignézek akkor még a középsulisok is NAGY iphone-al roghangálnak, nem mini-vel. Mini-t már ezeréve nem láttam.

    Szoval ez a telo eleve batar nagy osszehajtva, cserebe pl. filmezeshez, YouTube-hoz semmit nem tud hozzaadni szetcsusztatva, mert tovabbra is fektetve eri meg rajta filmet/videot nezni. Attol meg, mert ez a hajtogatos telefonoknal is fennallhat, attol meg ez hatrany.

    Bocsika, össze-vissza beszélsz. A legelső kommentedben a hajtogatósakkal hasonlítottad össze, hogy sehogy nem jó a kijelző, plusz a hátrányokat hozza magával. Erre most meg közlöd, hogy jah, a hajtogatós se jó erre. Amúgy csak közlöm, hogy a tabletek sem szélesvásznúak, tehát azokon sem lehet "veszteségmentesen" tvzni, mozizni, szal még mindig olyat fikázol, ami máshol is fennáll a tv kivételével...

    Milyen hatranyokra gondolok? Serulekeny a kijelzoje, varhatoan vastagabb es nehezebb egy atlag telonal es tuti fix, hogy nem hozza azt akksiban, amit egy hasonlo meretu nem hajtogatos/csusztatgatos mobil hozna. Ugyanis a csusztatast lehetove tevo hardvernek valahol el kell fernie... Ja, meg ezek altalaban dragak is.

    Mert a sima mobilok kijelzője nem sérülékeny mi? Nyilván poénból vannak az üvegfóliák, zselés fóliák, nanobevonatok, ugye? Vastagabb lesz egy átlag telónál. Ennek két oka van, ha gondolkoznál: 1. ez első generációs lesz 2. az átlag teló azért olyan veszettül vékony (ami hátrány, mert szarabb megfogni...), mert az akksi se nagyon benne. Én ezt nem nevezném a sima mobilok esetében előnynek. Honnan tudod, hogy számottevően nehezebb? Honnan tudod mennyit bír az akksija? Használtad már? Vagy csak megmondod a tutit?
    Nem mondod hogy drágább lesz egy átlagmobilnál, mikor jóval fejlettebb technológiát használ? Fúú. Ez nagyon meglepő volt :D

    Jelenleg amennyivel nagyobb szetcsusztatva a kijelzo, azert szamomra nem eri meg bevallalnom az osszes szetcsusztathatosaggal jaro hatranyt. Es igenis van hatranya, ha tetszik, ha nem.

    Neked semmilyen módon nem vállalható be. Egyrészt megint a szétcsúsztathatóságból fakadó hátrányról beszélsz, mikor fingod nincs hogy a mechanika hogy működik, hogy a hajlítható oled hogyan épül fel, és egyáltalán nem volt még a kezedben sem, nem hogy huzamosabb ideig, de 1mp-re sem, de te már tudod hogy milyen hátrányok vannak.
    Igazi zseni vagy. Öröm, hogy tech dolgokhoz tszel értékes hozzászólásokat.

    Részemről ennyi, mert az ilyen okos tóbiásokból akik fotelból beszélnek olyan technológiáról amiről fogalmuk sincs már lassan Dunát lehetne rekeszteni.

  • jacis
    nagyúr

    Ennek lenne is értelme. A Samsung féle batár nagy árok a kijelző közepén ami napról napra nagyobbá válik egy ocsmány megoldás.

  • Felesbandi
    senior tag

    Ez mind szep es jo, de szerintem nem eleg. Szetcsusztatva is fektetve erdemes videozni rajta, de ugy a megjelenitett video kepe nem lesz nagyobb, max alul-felul lesz egy-egy egy total folosleges fekete sav. Raadasul tul nagyot szerintem nem nott a kijelzoje, cserebe osszecsukva is nagy maga a keszulek. Igy osszecsukva nem zsebbarat, szetcsusztatva meg nem ad tul sok extrat. Cserebe hozza a hajtogathatos telefonok legtobb hatranyat/gyengeseget.

    Az ugye megvan, hogy a mai mobilok többsége alapból nem zsebbbarát? Sem méretre, sem súlyra, tehát az általad említett hátrány gyakorlatilag sok egyszerű mobilt is érint, tehát a hátrányod csak hablaty.
    Valóban nem lett túl nagy a kijelző kigördítve, de miért is kellene lennie egy 8"-os vagy 10"-os tablet méretének? Miért lenne rá szükség? Sokan nem tvzni akarnak rajta.
    Az alul-felül fekete sáv szintén ott van a kihajtós technikánál, hiszen nem szélesvásznúak azok sem, ergo filmeknél felesleges lett a méretűk, tehát megint hablaty a kifogásod.
    Hozza a hajtogatós telefonok hátrányát és gyengeségét? Mire gondolsz? Pl az extra vastagságra, vagy a hajtásnál levő látható púpra? Jah bocs, ezen két fő gyengeség nincs is a felcsavarható változatban...Ennyit hogy cserébe mennyi hátrányt hord...

    Hu, jol erzem, hogy kisse ingerult voltal amikor ezt irtad? :U
    Hol is kezdjem?

    Egyreszt ennel eleg sok atlag embernel fellelheto mobil kisebb, pl. i13 mini/sima/pro, S22 (de meg az S22+ is), Xiaomi 12(X). Ezek nagy esellyel vekonyabbak es konnyebbek is.
    Az i13Pro/S22 siman feleferne a zsebembe, ez meg nem. Ez nem hablaty, hanem puszta teny, ami sokaknak szamit.

    Szoval ez a telo eleve batar nagy osszehajtva, cserebe pl. filmezeshez, YouTube-hoz semmit nem tud hozzaadni szetcsusztatva, mert tovabbra is fektetve eri meg rajta filmet/videot nezni. Attol meg, mert ez a hajtogatos telefonoknal is fennallhat, attol meg ez hatrany. Ha szelesebbre lehetne szetcsusztatni, hogy a kijelzo szelesebb legyen, mint amilyen magas, megerne rajta szetnyitva filmezni.

    Milyen hatranyokra gondolok? Serulekeny a kijelzoje, varhatoan vastagabb es nehezebb egy atlag telonal es tuti fix, hogy nem hozza azt akksiban, amit egy hasonlo meretu nem hajtogatos/csusztatgatos mobil hozna. Ugyanis a csusztatast lehetove tevo hardvernek valahol el kell fernie... Ja, meg ezek altalaban dragak is.

    Jelenleg amennyivel nagyobb szetcsusztatva a kijelzo, azert szamomra nem eri meg bevallalnom az osszes szetcsusztathatosaggal jaro hatranyt. Es igenis van hatranya, ha tetszik, ha nem. Ha sikerul majd egyszer megoldani, hogy ezek a mobilok osszecsusztatva ennel kisebbek legyenek, szetcsusztatva meg nagyobb aranyu legyen a novekedes, majd akkor erdekesebb lehet ez.

  • zeon.hu
    nagyúr

    Sajnálatos, hogy egy ilyen innovatív és bevállalós cég húzta le a rolót...
    G-Flex (1st gen) és Wing van tőlük.

  • Shyciii
    veterán

    Ez mind szep es jo, de szerintem nem eleg. Szetcsusztatva is fektetve erdemes videozni rajta, de ugy a megjelenitett video kepe nem lesz nagyobb, max alul-felul lesz egy-egy egy total folosleges fekete sav. Raadasul tul nagyot szerintem nem nott a kijelzoje, cserebe osszecsukva is nagy maga a keszulek. Igy osszecsukva nem zsebbarat, szetcsusztatva meg nem ad tul sok extrat. Cserebe hozza a hajtogathatos telefonok legtobb hatranyat/gyengeseget.

    A kesobbiekben amugy meg jo lehet ez a koncepcio, ha sikerul megoldani, hogy kisebb keszulekbol nagyobb kepernyot lehessen elohuzni (ugy, hogy kihuzva mar szelesebb legyen a kijelzo, mint amilyen magas, mert addig jobban megeri fektetve videozni rajta es igy jelentosen kevesebb elonnyel jar).

    Ez mind szep es jo, de szerintem nem eleg. Szetcsusztatva is fektetve erdemes videozni rajta, de ugy a megjelenitett video kepe nem lesz nagyobb, max alul-felul lesz egy-egy egy total folosleges fekete sav. Raadasul tul nagyot szerintem nem nott a kijelzoje, cserebe osszecsukva is nagy maga a keszulek. Igy osszecsukva nem zsebbarat, szetcsusztatva meg nem ad tul sok extrat. Cserebe hozza a hajtogathatos telefonok legtobb hatranyat/gyengeseget.

    Az ugye megvan, hogy a mai mobilok többsége alapból nem zsebbbarát? Sem méretre, sem súlyra, tehát az általad említett hátrány gyakorlatilag sok egyszerű mobilt is érint, tehát a hátrányod csak hablaty.
    Valóban nem lett túl nagy a kijelző kigördítve, de miért is kellene lennie egy 8"-os vagy 10"-os tablet méretének? Miért lenne rá szükség? Sokan nem tvzni akarnak rajta.
    Az alul-felül fekete sáv szintén ott van a kihajtós technikánál, hiszen nem szélesvásznúak azok sem, ergo filmeknél felesleges lett a méretűk, tehát megint hablaty a kifogásod.
    Hozza a hajtogatós telefonok hátrányát és gyengeségét? Mire gondolsz? Pl az extra vastagságra, vagy a hajtásnál levő látható púpra? Jah bocs, ezen két fő gyengeség nincs is a felcsavarható változatban...Ennyit hogy cserébe mennyi hátrányt hord...

  • Snoop27
    őstag

    Szerintem ez a legjobb megoldás az eddig látottak alapján. :K

    Szerintem is, a másik az XS 2 ami még tetszetős.

  • adamklark
    senior tag

    jelenleg nem látom értelmét mert nem sokkal lesz nagyobb a screen, talán pár generációval később

  • Felesbandi
    senior tag

    Ez mind szep es jo, de szerintem nem eleg. Szetcsusztatva is fektetve erdemes videozni rajta, de ugy a megjelenitett video kepe nem lesz nagyobb, max alul-felul lesz egy-egy egy total folosleges fekete sav. Raadasul tul nagyot szerintem nem nott a kijelzoje, cserebe osszecsukva is nagy maga a keszulek. Igy osszecsukva nem zsebbarat, szetcsusztatva meg nem ad tul sok extrat. Cserebe hozza a hajtogathatos telefonok legtobb hatranyat/gyengeseget.

    A kesobbiekben amugy meg jo lehet ez a koncepcio, ha sikerul megoldani, hogy kisebb keszulekbol nagyobb kepernyot lehessen elohuzni (ugy, hogy kihuzva mar szelesebb legyen a kijelzo, mint amilyen magas, mert addig jobban megeri fektetve videozni rajta es igy jelentosen kevesebb elonnyel jar).

  • Graphics
    Jómunkásember

    Azt nem nevezném pletykának amit az Oppo csinál, mert működőképes cuccot prezentált már tavaly [video]

    Valószínűleg a LG kijelzőtechnológiáját használták, esetleg BOE még. :)

  • viragdani01
    HÁZIGAZDA

    Azt nem nevezném pletykának amit az Oppo csinál, mert működőképes cuccot prezentált már tavaly [video]

    Igazad van, köszi, átfogalmaztam azt a mondatot.

  • pusszycat
    nagyúr

    A wing helyett ezt adják ki, lehet ne zár be a részleg. Esetleg eladhatnák valamelyik létező gyártónak aki majd befejezi.

  • Lami66
    addikt

    Azt nem nevezném pletykának amit az Oppo csinál, mert működőképes cuccot prezentált már tavaly [video]

Új hozzászólás Aktív témák